چرا پدرو پاسکال اسم خود را تغییر داد؟

چرا پدرو پاسکال اسم خود را تغییر داد؟

ستاره The Last of Us، برای اولین بار با بازی در فصل چهارم سریال Game of Thrones به شهرت رسید. پدرو پاسکال یکی از بزرگ‌ترین نام‌های حال حاضر هالیوود است، اما در ابتدا او را با نام دیگری می شناختند.

ماجرای تغییر نام پدرو پاسکال چیست؟

پاسکال به ایفای نقش در برخی از بزرگترین فرنچایزهای تلویزیونی پرداخته است، از بازی در نقش خاویر پنا در سریال جنایی نتفلیکس Narcos و نقش شخصیت اصلی، اسپین آف جنگ ستارگان دیزنی به نام The Mandalorian.

ماجرای تغییر نام پدرو پاسکال چیست؟

او همچنین در فیلم های پرفروشی مانند «دیوان محاسبات» در ۲۰۱۱، «محفل طلایی» در ۲۰۱۷، «دایره» ۲۰۱۷ و «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴» ظاهر شد و اکنون در نقش جوئل در سریال زامبی The Last of Us از HBO بازی می کند.

این بازیگر آمریکایی شیلیایی الاصل اکنون نامی شناخته شده است، اما او در واقع با نام خوزه پدرو بالماسیدا متولد شده است.

ماجرای تغییر نام پدرو پاسکال چیست؟
خانواده پاسکال زمانی که او فقط ۹ ماه داشت، مجبور به فرار از شیلی شدند و به ایالات متحده نقل مکان کردند. والدین او، ورونیکا پاسکال، روانشناس کودک و خوزه بالماسیدا، پزشک باروری، جان خود را برای مبارزه برای عدالت به خطر انداختند.

ماجرای تغییر نام پدرو پاسکال چیست؟

مادر او پسر عموی آندرس پاسکال آلنده، برادرزاده سالوادور آلنده، رئیس جمهور سوسیالیست شیلی بود و پدر و مادرش هر دو در گروه های مقاومت علیه دیکتاتوری آگوستو پینوشه فعال بودند.
به همین دلیل آنها به سفارت ونزوئلا در سانتیاگو پناه بردند، بعداً در دانمارک پناهندگی سیاسی دریافت کردند، سپس به تگزاس و در نهایت به کالیفرنیا نقل مکان کردند.

ماجرای تغییر نام پدرو پاسکال چیست؟

به طرز غم انگیزی، مادرش در سال ۱۹۹۹ جان خود را از دست داد و پدرو نام خانوادگی خود را از فامیلی پدری به مادری یعنی پاسکال تغییر داد. پدرو با نام خانوادگی مادرش شهرت پیدا کرده است، اما متأسفانه مادر هرگز نتوانست موفقیت او را ببیند.

ماجرای تغییر نام پدرو پاسکال چیست؟

پدرو در سال ۲۰۲۰ در مصاحبه ای درباره مادرش گفت: «او همیشه به طرز باورنکردنی من را حمایت می کرد. همیشه احساس می کردم او چیزی را می داند که من نمی دانم. اگر او نبود هیچ یک از موفقیت های من به واقعیت نمی پیوست».

ماجرای تغییر نام پدرو پاسکال چیست؟

این تغییر نام خانوادگی علاوه بر حرکتی احترام آمیز به یاد مادرش دلیل دیگری هم داشت. آمریکایی ها با تلفظ نام خانوادگی او مشکل داشتند. او حتی سعی کرد نام کوچک خود را تغییر دهد و پدرو را با الکساندر جایگزین کرد تا بتواند انتخاب های بیشتری برای بازیگری پیدا کند. الکساندر ادای احترامی بود به «فانی و الکساندر» اینگمار برگمان، یکی از فیلم های شکل دهنده دوران جوانی او.

او توضیح داد: «من حاضر بودم مطلقاً هر کاری انجام دهم تا بیشتر کار کنم.»

ماجرای تغییر نام پدرو پاسکال چیست؟

اما شکوفایی حرفه او زمانی آغاز شد که دوستش، سارا پالسون، او را برای تست بازیگری Game of Thrones پیشنهاد داد.
طولی نکشید که او همراه با افرادی مانند چارلز دنس و لنا هیدی در یک سالن بزرگ در سریال بازی تاج و تخت بود. پدرو می‌گوید: «من تا دیروقت بیدار مانده بودم و با همه ملاقات داشتم و بسیار هیجان‌زده بودم، بنابراین یک قرص خواب مصرف کردم. زمانی که برای پیشنهاد نقش با من تماس گرفتند، آنقدر خواب آلود بودم که مجبور شدند این پیشنهاد را تکرار کنند».

پدرو پاسکال ادامکه داد:«من همه چیز را فراموش کردم و وقتی صبح روز بعد از خواب بیدار شدم، فکر کردم به دلیل اختلاف ساعت بین لندن و لس آنجلس، تمام روز منتظر تلفن خواهم بود تا بشنوم که آیا این کار را به دیت آورده ام یا نه!»

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود