۱۲ نکته جالب در انیمیشن های مشهور که از چشم مخاطبان پنهان مانده است

۱۲ نکته جالب در انیمیشن های مشهور که از چشم مخاطبان پنهان مانده است

انیمیشن ها گاهی می توانند همچون فیلم ها به موضوعات بسیار جدی ای بپردازند. کارگردان ها و فیلمنامه نویسان به جزئیات، چرخش های داستانی و شخصیت ها نیز توجه دارند. و برخی لحظات آن ها را تنها تماشاگران ریزبین متوجه می شوند.

در ادامه از ۱۲ راز غیر منتظره در انیمیشن های مشهور خواهیم گفت.

زوتوپیا (Zootopia)

در انیمیشن «زوتوپیا» افسر بوگو برای خواندن یک متن به چشمان خود عینک می زند. کارگردانان این انیمیشن در مصاحبه ای گفتند این لحظه صرفاً یکی از فانتزی های ذهنی نویسندگان نبود. در حقیقت، بوفالوها (حیوانی که بوگو هست) دید ضعیفی دارند. به همین دلیل خالقان «زوتوپیا» به این نتیجه رسیدند که استفاده از عینک این سکانس را دقیق تر می کند.

شرک ۳ (Shrek the Third)

در یکی از سکانس های «شرک ۳» فردی شبیه به شنل قرمزی وجود دارد. علاوه بر آن، او در کنار افراد بدی نشسته و به نظر می آید که می خواهد پیش پرنس چارمینگ باشد. یک فرضیه می گوید دلیلش این است که شخصیت گرگ همراه شرک است. یک دلیل دیگر آن ممکن است این باشد که در ابتدای فیلم دوم این فرنشایز، شرک شنل قرمزی را ترسانده بود، زمانی که شنل قرمزی در ِ خانه ی شرک و فیونا را زد و وقتی شرک در را باز کرد، شنل قرمزی فریاد زنان پا به فرار گذاشت.

دانشگاه هیولاها (Monsters University)

در انیمیشن «دانشگاه هیولاها» یک پوستر با عباراتی الهام بخش به چشم می خورد: «بادهای تغییر». این عبارت حتماً در قلب راندال حک شده، چرا که در انیمیشن «شرکت هیولاها» هم او به سالی می گوید: «می شنوی؟ این صدای بادهای تغییر است.»

شیر شاه (The Lion King)

در انیمیشن «شیر شاه»، اسکار تنها شیری است که در تمام سکانس های حضورش چنگال هایش دیده می شود. احتمالاً دلیلش این است که او هر لحظه آماده است تا به دشمنانش حمله ببرد.

شرکت هیولاها (Monsters, Inc)

در انیمیشن «شرکت هیولاها» سالی و مایک از کنار کافه ای به نام «شهر پنهان» عبور می کنند که در حقیقت، اشاره ای است به کافه ای واقعی در شهر ریچموند ِ ایالت کالیفرنیا. در سال ۱۹۹۴، بسیاری از کارگردانان مشهور شرکت پیکسار به این کافه می رفتند و در آنجا با یکدیگر درباره ی ایده های ساخت انیمیشن های «زندگی یک حشره» (A Bug’s Life)، «شرکت هیولاها»، «در جستجوی نمو» (Finding Nemo) و «وال. ای.» (WALL·E) صحبت می کردند.

در جای دیگری از انیمیشن «شرکت هیولاها»، در انتهای جلسه ی تمرینات شبیه سازی، بر روی صفحه ی کنترل، اعداد ۵۱۰:۷۳۲:۳۰۰۰ به چشم می خورد. این شماره تلفن شرکت پیکسار در زمان انتشار این انیمیشن بود.

مولان (Mulan)

در ابتدای انیمیشن «مولان»، شخصیت مولان مژه های بلندی دارد (تکنیکی رایج که کارتونیست ها از آن برای نشان دادن زنانگی استفاده می کنند). از زمانی که او وانمود به مرد بودن می کند، مژه هایش ناپدید می شوند، اما زمانی که زن بودنش برملا می شود، دوباره ناگهان صاحب مژه می شود.

علاء الدین (Aladdin)

در انیمیشن «علاء الدین» در سکانس پخش قطعه ی Friend Like Me، جایی که غول چراغ جادو به گرفتن سفارش از علاء الدین اشاره می کند، می بینیم که او مثل یک پیشخدمت در یک دفترچه به زبان فارسی می نویسد «بوقلمون پلو».

یخ زده (Frozen)

در انیمیشن «یخ زده» وقتی هانس در زندان با السا مواجه می شود، می توانید بخار دهانش را ببینید. اما از دهان السا به دلیل قدرت ویژه اش هیچ بخاری خارج نمی شود.

کورالاین (Coraline)

در انیمیشن «کورالاین» شخصیت پدر در دنیای موازی، کفش های راحتی ای به شکل «مانکیبون» به پا دارد، شخصیت میمون فیلمی به همین نام که در سال ۲۰۰۱ توسط کارگردان «کورالاین»، هنریک سلنیک ساخته شده بود.

راتاتویی (Ratatouille)

در انیمیشن «راتاتویی» در گنجه ی سرآشپز گوستو چند قوطی خاویار از برند «نمو» به چشم می خورد. این احتمالاً اشاره ای به انیمیشن «در جستجوی نمو» است که سازنده ی آن هم شرکت پیکسار بود.

آناستازیا (Anastasia)

در انیمیشن «آناستازیا» در سکانس پخش قطعه ی Once upon a December پسربچه ای هست که به همراه دیگر اعضای خانواده لنگان لنگان راه می رود. این پسربچه احتمالاً وارث تاج و تخت تزار روسیه، الکسی است (برادر کوچک تر آناستازیای واقعی) که با بیماری هموفیلی متولد شد و همین موضوع باعث لنگیدن او شده بود.

بیشتر بخوانید:

۱۶ نکته پنهان در انیمیشن های دیزنی که کمتر کسی از آن ها باخبر است

منبع: brightside
دیجیاتو
بدون نظر

ورود