با یک فرمول ساده، قد فرزند خود در بزرگسالی را محاسبه کنید

با یک فرمول ساده، قد فرزند خود در بزرگسالی را محاسبه کنید

بسیاری از والدین همواره نگرانی هایی را در مورد قد فرزندان خود دارند و حقیقت این است که ژنتیک می تواند نقش بسیار موثری در این امر داشته باشد.محاسبه قد فرزند یکی از موضوعاتی که در مراحل اول تولد ذهن والدین را به خود مشغول می کند. اینکه قد فرزندان می تواند از قد والدینش تاثیرپذیر باشد کاملاً پذیرفته شده و علمی است اما آیا راهی برای محاسبه قد فرزند در بزرگسالی وجود دارد؟ با یک فرمول قد فرزند ساده که بسیاری از متخصصین کودک از آن استفاده می کنند می توان تا حدودی قد کودکی در آینده را تخمین زد.

محاسبه قد فرزند و فرمول قد فرزند

اگرچه تخمین قد فرزند با استفاده از فرمولی جهان شمول نمی تواند دقیق باشد اما با حدود ۵ سانتیمتر تفاوت می توان تا حدودی به آن عدد دست یافت. علاوه بر ژنتیک عوامل دیگری چون عادات روزمره، وضعیت سلامت عمومی، سوخت و ساز بدن، تغذیه، فعالیت های ورزشی و محیط هم در قد فرزند نقش آفرینی می کنند. در ادامه با فرمول های ساده ای برای محاسبه قد فرزند آشنایتان خواهیم کرد که می توانید به کمک آن ها تخمین قد فرزند خود را انجام دهید.

برای محاسبه قد فرزند به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

برای محاسبه قد فرزند به این داده های ضروری نیاز دارید: قد پدر، قد مادر و جنسیت فرزند.

چگونه قد فرزند را محاسبه کنیم؟ 

محاسبه قد فرزند و فرمول قد فرزند

ghad2

برای محاسبه قد فرزند خود می توانید از این لینک نیز استفاده کنید.

منبع: Freepik ، mundobebe ، serpadres
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۶۳ نظر

ورود

 • ARTIN PRO MAX دی ۲۴, ۱۴۰۱

  ببخشید سلام من حساب کردم قدم در آینده میشه ۱۷۴.۵چطوری آخه؟ قد پدرم ۱۷۳ قد مادرم ۱۶۳ به علاوه هم میشه ۳۳۶ تقسیم بر ۲ میشه ۱۶۸ بعد من همین الان قدم ۱۶۶ هست ۱۲ سالمه بعدش ۱۶۶+۶.۵ میشه ۱۷۴.۵ واقعا چطوری من کل خانواده مادریم همه بالای قد ۱۸۰ و پدریم هم همه بالای ۱۷۰ بعد من چطوری قدم در آینده میشه ۱۷۴.۵ در حالی که الان قدم ۱۶۶ هست.

  • Mahdi بهمن ۲۱, ۱۴۰۱

   گریه کن

  • AMIR اسفند ۱۴, ۱۴۰۱

   سلام این درست نیست من حساب کردم شدم ۱۷۳ ولی الان ۱۴ سالمه ۱۷۸ هستم

 • امیر ممد اسفند ۱۲, ۱۴۰۱

  این فرمول برای برادرم اصلا درست نبود اگه درست بود برادرم الان باید ۱۶۸ باشه که ۱۷۴ هست فقط برای خواهرام هم نزدیک بود به قدشون فقط😐