منطقه ای در اروپا که در آن خورشید به مدت چهار ماه غروب نمی کند + ویدیو

منطقه ای در اروپا که در آن خورشید به مدت چهار ماه غروب نمی کند + ویدیو

در نروژ، خورشید در بخش‌هایی از این کشور در طول ماه‌های تابستان غروب نمی‌کند و مناظر آن ۲۴ ساعت شبانه‌روز در زیر نور خورشید قرار می‌گیرد. این یک پدیده طبیعی به نام «خورشید نیمه شب» است که در مکان هایی در جنوب دایره قطب جنوب و شمال دایره قطب شمال رخ می دهد. مجمع الجزایر نروژی سوالبارد هر سال طولانی ترین روزها را تجربه می کند؛ در اینجا، بین ۲۰ آوریل و ۲۲ آگوست همیشه روز است.

فیلم باورنکردنی پهپادی که توسط عکاس بریتانیایی جرج کوپر گرفته شده است، این پدیده شگفت انگیز را در جزایر خیره کننده لوفوتن و سایر نقاط نروژ نشان می دهد.

در این ویدیو که با بیش از ۹.۱ میلیون لایک در اینستاگرام منتشر شده است، می توان این جزایر را در تمام ساعات شب از ساعت ۱۱ شب تا ۳ بامداد با نور خورشید دید.

جرج در معرفی این ویدئو به فالوورهایش نوشت: «بیست و چهار ساعت روشنایی روز واقعاً یک تجربه هیجان‌انگیز است. دیدن خورشید که هرگز غروب نمی کند یکی از شگفت انگیزترین چیزهایی است که تا به حال دیده ام.»

تا به امروز، این ویدیو بیش از ۴۴,۰۰۰ کامنت دریافت کرده است. یکی از کاربران اینستاگرام نوشته است: «امیدوارم همه پرده‌های ضخیم داشته باشند.»

کاربر دیگری محیط پر از نور خورشید را بهشت روی زمین توصیف کرد.

چرا این اتفاق می افتد؟

زمین در یک محور کج نسبت به خورشید در حال چرخش است و در طول ماه های تابستان، قطب شمال نسبت به خورشید زاویه دارد.


به همین دلیل است که برای چندین هفته، خورشید هرگز در بالای دایره قطب شمال غروب نمی کند.

فعالیت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در ۲۴ ساعت روشن از نور خورشید از آنها لذت ببرید. مسافران می‌توانند نیمه‌شب گلف بازی کنند، دوچرخه سواری کنند، به پارو زدن در رودخانه مشغول شوند، به تماشای نهنگ ها بنشینند و یا کایاک سواری در دریا در دل شب را امتحان کنند. یعی توصیه می‌کند.

نروژ تنها مقصدی نیست که می توانید در آن شاهد پدیده «خورشید نیمه شب» باشید، این روشنایی طولانی مدت را می توانید در مکان هایی مانند آلاسکا، گرینلند و کانادا نیز ببینید.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود