۱۰ انسان عجیب الخلقه که گویی از دل فیلم های تخیلی بیرون آمده اند

۱۰ انسان عجیب الخلقه که گویی از دل فیلم های تخیلی بیرون آمده اند

بعضی انسان ها ویژگی های فیزیکی منحصر به فرد و خارق العاده ای دارند که آن ها را از عموم مردم متمایز می سازد. این تفاوت اما نباید منجر به طرد شدن آن ها و محروم شدن شان از یک زندگی عادی شود و آن ها نیز باید همچون دیگر افراد جامعه مورد پذیرش و احترام قرار گیرند.

۱- پرموترین مرد دنیا

مقدار موهای بدن هر کس بر حسب عوامل مختلفی از جمله نژاد و ویژگی های ژنتیکی او با بقیه متفاوت است. با این حال، یک مرد چینی هست که بیشتر بدن او پوشیده از مقادیر زیادی مو است. یو ژنهوان از ۲ سالگی با مشکل نادری درگیر است که سبب شده ۹۶ درصد از بدن او پوشیده از مو باشد، امری که او را به پرموترین مرد دنیا بدل ساخته است.

۲- افرادی با دندان های اضافه

هایپردونتیا (Hyperdontia) به رویش دندان های اضافه در دهان اطلاق می شود، امری که مکان آن معمولاً در پشت یا نزدیکی دندان های شیری یا ثابت است. بنابراین افرادی هستند که تعداد دندان های آن ها بیشتر از ۳۲ دندان استاندارد است. در برخی موارد هایپردونتیا نیازی به درمان ندارد، اما گاهی هم دندان های اضافه باید برداشته شوند.

۳- زنی با چشم های از حدقه بیرون زده

کیم گودمن زنی آمریکایی است که می تواند چشم های خود را از حدقه شان بیرون بزند، توانایی ای که شاید برای برخی ترسناک باشد. او می تواند کره ی چشم هایش را ۱۲ میلیمتر از حدقه شان بیرون آورد. به این توانایی پروپتوز (Proptosis) گفته می شود، اصطلاحی که برای بیرون زدگی چشم ها به کار می رود. گودمن این توانایی را زمانی کشف کرد که یک بار ضربه ای به سرش وارد شد و حالا می تواند این کار را به طور خودخواسته انجام دهد.

۴- درازترین بینی دنیا

برای برخی داشتن بینی بزرگ می تواند باعث کمبود اعتماد به نفس شود. با این حال، برای محمد اوزیورک، بینی اش یک ویژگی منحصر به فرد است که او را به شهرت رسانده. این مرد ترکیه ای صاحب درازترین بینی دنیا است که ۸/۸۰ سانتیمتر طول دارد. او هرگز نیازی به عمل بینی اش حس نکرده و همیشه از این ویژگی خود راضی بوده است.

۵- بلندترین مژه های دنیا

بسیاری از زنان به هر شیوه ای برای بلند و پرپشت کردن مژه های خود متوسل می شوند. ژیانشیا اما چنین آرزویی ندارد. این زن چینی به طور طبیعی مژه های بسیار بلندی دارد. در حقیقت او صاحب بلندترین مژه های دنیا به طول ۱۲/۴۰ سانتیمتر است. با وجود بلندی زیاد مژه هایش، ژیانشیا آن ها را نه ناخوشایند بلکه عضوی طبیعی از بدنش می داند.

۶- بزرگ ترین ورودی دهان دنیا

آیزاک جانسون، پسر آمریکایی می تواند یک سیب کامل را درسته در دهان خود فرو کند. او صاحب بزرگ ترین ورودی دهان دنیا به طول ۱۰/۱۹ سانتیمتر است.

۷- درازترین زبان دنیا

تا به حال سعی کرده اید زبان تان را به بینی تان برسانید؟ این زن آمریکایی می تواند زبان خود را از بینی اش هم آنطرف تر ببرد. شنل تپر درازترین زبان دنیا را دارد که طول آن از نوک تا بین لب هایش ۹/۷۵ سانتیمتر است.

۸- بزرگ ترین پاهای دنیا

جیسون اورلاندو رودریگز هرناندز صاحب بزرگ ترین پاهای دنیا است. این مرد ونزوئلایی در کودکی برای پیدا کردن کفش هایی که اندازه ی پاهایش باشد با مشکل رو به رو بود و مجبور بود از صندل های درست شده با تایرهای قدیمی و پارچه استفاده کند. علیرغم این ها، پاهای او به رشد خود ادامه داد و در سال ۲۰۱۴ به حدود ۴۰ سانتیمتر رسید. او حالا تحت درمان قرار دارد تا جلوی رشد بیشتر پاهایش گرفته شود.

۹- مردی با پوست فوق کشسان

نفر بعدی این فهرست گری ترنر است، مرد انگلیسی که به یک مشکل پزشکی نادر به نام سندرم اهلرز – دنلوس (Ehlers-Danlos Syndrome) دچار است. این سندرم بافت های پیوندی بدن را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث شل شدن پوست و افزایش شدید دامنه ی حرکتی مفصل ها می شود. پوست روی شکم ترنر می تواند تا ۱۵/۸ سانتیمتر کش بیاید.

۱۰- بزرگ ترین دهان دنیا

آیا شما هم وقتی بچه بودید امتحان می کردید که چند دانه ی انگور دهان تان جا می شود؟ این مرد آنگولایی احتمالاً می تواند یک خوشه انگور کامل را درسته در دهان خود جای دهد. فرانسیسکو دومینگو ژواکیم صاحب پهن ترین دهان دنیا به میزان ۱۷ سانتیمتر است.

منبع: brightside
۱۱ نظر

ورود

 • صبر الله فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  حاجی برگام ریخت

 • حمید فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  ریسی یادتون رفت ریس جمهور یه کشور خود انتخاب شده با شش کلاس سواد

  • حمید رضا فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

   اول اینکه دکترا داره، دوم اینکه مرد با خداییه، سوم اینکه بهتر از رییس جمهور کشورای دیگس که به فاحشه ها رو هم میریزن نمی تونن تو دادگاه حکمشو بدن

   • حامد فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

    آره بابا ۴ تا داره
    عمه من شیش کلاس سواد داره حتما!

  • proud فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

   اسکل یه آدم با شش سواد کلاس قاضی مملکت نمیشه
   طرف قبل از ریاست جمهوری قاضی بوده اتفاقا باید بنویسن
   بعضی از افراد ایران با کوچک ترین مغز و بی منطق ترین سخنان

   • عرفان فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

    ولی با ۲ کلاس سواد میتونه اخوند یا رئیس جمهور شه

   • تبریز بایرام فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

    عجب جونوارایی ان
    بخصوص اون عربه که دهن گشاده

  • علی بیات فروردین ۲۰, ۱۴۰۲

   خبر جالبی بود ممنونم اون آقایی که نوشته رئیسی با ۶ کلاس سواد شده رئیس جمهور …می‌خوام بگم که بالاخره عرضه هم چیز خوبیه که اون داره و تو با لیسانست نداری متاسفانه ضمن اینکه باید بایدن رو بیاریم تو این لیست که تنها رئیس جمهور اسکل دنیاست که با در و دیوار دست میده و چهار دست و پا از پله ها بالا میاره اما اینو نمی نویسی و به رئیسی گیر میدی چون نوکر کاسه لیس غرب هستی و امثال تو هرچی اونا بگن طوطی وار تقلید میکنن بدبخت خودتحقیر

 • مارال فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  دروغه بابا میخوان مارو خر کنن

 • ناصرم فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  خیلی در تعجبم که این مرد سیاه دهانش انگار دهن نهنگ این مرد اگه با زنش دعوا کنه راحت می تونه سرشو ببلعه یا اون دو ردیف دندان تو هر خانه باشه که دیگه مال ویرانیه شب ،روز،از چپ راست بیاری آدم نمی تونه دو ردیف دندان و سیر کنه اون زنه هم دختر عموی مورچه خواره

 • علی بیات فروردین ۲۰, ۱۴۰۲

  خبر جالبی بود ممنونم