در کشورهای مختلف جهان چقدر انعام می دهند؟ + اینفوگرافیک

در کشورهای مختلف جهان چقدر انعام می دهند؟ + اینفوگرافیک

در هر کشور چقدر باید انعام بدهید؟ پاسخ این سوال می تواند بسته به کشور و نوع خدماتی که شامل حالتان شده است بسیار متفاوت باشد. در برخی از کشورها مانند ایالات متحده، انعام دادن به بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ کار و خدمات تبدیل شده است. چه برای خوردن قهوه، یا تحویل سفارش غذا، یا اقامت در هتل برای تعطیلات باشید، انعام بخشی از هزینه های شما محسوب می شود. اما در برخی دیگر از کشورها، انعام دادن خیلی طرفدار ندارد و حتی با آن مخالفت می شود. اینفوگرافیک زیر روند انعام دادن را در ۱۶۲ کشور را نشان می دهد.

انعام دادن در کشورهای مختلف

چقدر باید در رستوران ها انعام بدهید؟

انعام دادن در کشورهای مختلف

کاوش در غذاهای محلی و امتحان کردن رستوران‌های مختلف می‌تواند بخش مهمی از تعطیلات بین‌المللی باشد، اما درک آداب انعام دادن در هر کشور نیز همین‌طور است.

پیش خدمت ها و بارمن ها در ایالات متحده، اغلب به انعام برای به دست آوردن پول مورد نیاز احتیاج دارند و بخشی از حقوق آنها را تشکیل می دهد، درحالی که انعام دادن در یک رستوران در ژاپن، چین یا کره جنوبی برای کارفرمایان، توهین آمیز تلقی می شود.

انعام دادن در کشورهای مختلف

همچنین در نظر بگیرید اگر در رستورانی در کانادا، صربستان یا جمهوری دومینیکن هستید، انعام های حدود ۲۰ درصد از هزینه کل در بالای محدوده مورد انتظار معمولی قرار دارند. در همین حال، ۶۶ کشور از انعام ۱۰ درصدی هم استقبال می کنند.

برخی از کشورها هزینه انعام را در قالب هزینه خدمات لحاظ می کنند. در عین حال برخی از کشورها مانند هند انعام اجباری رستوران ها را ممنوع کرده اند.

چقدر باید به کارکنان هتل انعام بدهید؟

انعام دادن در کشورهای مختلف

اگر در ایالات متحده یا کانادا هستید، انعام کارکنان از ۲ تا ۵ دلار آمریکا متغیر است. از سوی دیگر، در کشورهایی مانند آرژانتین، تایلند و سریلانکا، می‌توانید با ۵۰ سنت انعام کارتان را راه بیاندازید.

برای بسیاری از کشورهای دیگر جهان، از جمله برزیل، مکزیک و هند، انتظارات برای انعام کارکنان هتل، معمولاً ۱ تا ۲ دلار است.

انعام دادن برای حمل و نقل

انعام دادن در کشورهای مختلف

وقتی با ماشین خود یا وسایل نقلیه عمومی سفر نمی‌کنید، مسافران از تاکسی‌های محلی و خدمات حمل و نقل مانند Uber و Lyft استفاده می کنند. جالب اینجاست که این رانندگان در ۸۸ کشور جهان انتظار هیچ گونه انعامی ندارند. بسیاری از کشورها از جمله هند، سوئد و مراکش تنها مبلغ کرایه را می گیرند. اما در ۲۱ کشور دیگر از جمله کانادا، تاکسی‌ها معمولاً ۱۰ درصد بیشتر از قیمت سفر دریافت می‌کنند. در ایالات متحده رانندگان با دریافت ۱۵ درصد کرایه تاکسی در صدر فهرست قرار دارد.

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • انعام؟ فروردین ۲۴, ۱۴۰۲

    تو عمرم یه بار انعام دادم. یه کت شلوار سفارش دادم به اون کاراموز ۱۰ هزار تومن دادم. چندسال قبل ۱۰ هزار خیلی بود

  • Nila اسفند ۶, ۱۴۰۲

    هبچ وقت فلسفه وجود انعام دادن رو درک نکردم.
    طرف به اندازه کاری که انجام داده پول میگیره.
    انعام دیگه چیه؟