۱۲ چهره مشهور که ثابت می کنند دنیا در ۴۰ سالگی به پایان نمی رسد

۱۲ چهره مشهور که ثابت می کنند دنیا در ۴۰ سالگی به پایان نمی رسد

دنیا در ۴۰ سالگی به پایان نمی رسد و اگر وقتی به سن به خصوصی رسیدید احساس کردید فرصت رسیدن به آرزوهایتان را از دست داده اید، بسیار مهم است که این موضوع را به خاطر آورید. چه تغییر شغل باشد، چه تشکیل خانواده و چه رفتن به دنبال یک سرگرمی جدید، در هیچ سنی هیچ محدودیتی برای چیزهایی که می توانید به دست آورید وجود ندارد. و چهره های مشهوری که در ادامه از آن ها صحبت خواهیم کرد این موضوع را به خوبی ثابت می کنند.

۱- جیمی لی کورتیس اولین اسکارش را در ۶۴ سالگی گرفت

جیمی لی کورتیس از بازیگران شناخته شده ی هالیوود است و در پروژه های بی شماری از جمله فرانشایز محبوب «هالووین» (Halloween) حضور داشته است. او علیرغم دریافت ۲ جایزه گلدن گلوب و یک جایزه بفتا در گذشته، اولین اسکار خود را در سال ۲۰۲۳ در ۶۴ سالگی برای نقشش در فیلم «همه چیز همه جا همزمان» (Everything Everywhere All at Once) دریافت کرد. این جایزه نتیجه ی سال های تلاش و استمرار متعهدانه ی او به عنوان یک بازیگر بود.

۲- جورج کلونی اولین بار در ۵۳ سالگی ازدواج کرد

جورج کلونی مشهورترین مرد مجرد هالیوود بود، تا اینکه با امل علم الدین، وکیل حقوق بشری ازدواج کرد. کلونی با اینکه در زمان ازدواجش در سال ۲۰۱۴ پنجاه و سه سال داشت، معتقد است تجرد طولانی اش سطحی از پختگی را برایش فراهم آورد که او را به شریک زندگی مناسبی برای همسرش تبدیل کرد. کلونی یک بار در مصاحبه ای گفت که او و همسرش هرگز هیچ مشاجره ای با یکدیگر نداشته اند: «در مورد بیشتر چیزها با هم توافق نظر داریم.» او همچنین گفت: «هر چه سن تان بالاتر می رود، نگاه تان به مسائل تغییر می کند.» این زوج در سال ۲۰۱۷ صاحب یک دختر و پسر دوقلو شدند.

۳- کلنل سندرز رستوران KFC را در ۶۵ سالگی تأسیس کرد

کلنل سندرز وقتی اولین مستمری بازنشستگی خود را دریافت کرد ۶۵ سال داشت، امری که او را بر آن داشت تا در زندگی خود تجدیدنظر کند. او دست به کار شد و با دستور پختی که برای تهیه ی مرغ سوخاری داشت به سرتاسر آمریکا سفر کرد، به این امید که کسی را پیدا کند که حاضر به ریسک باشد. او بالاخره موفق شد حامی ای برای ایده هایش پیدا کند و اینگونه شد که رستوران «مرغ سوخاری کنتاکی» (Kentucky Fried Chicken) به وجود آمد.

۴- جنیفر کولیج اولین گلدن گلوب خود را در ۶۱ سالگی دریافت کرد

جنیفر کولیج در اوایل دهه ی ۴۰ زندگی خود با حضور در فیلم های محبوبی همچون «پای آمریکایی» (American Pie) و «قانوناً بلوند» (Legally Blonde) به شهرت رسید. علیرغم فرعی بودن نقش هایش، استعداد استثنایی او از چشم مخاطبان پنهان نماند. با این حال، او هیچ جایزه ای دریافت نکرد، تا سال ۲۰۲۳ که بالاخره به خاطر بازی ماهرانه اش در سریال «نیلوفر آبی سفید» (The White Lotus) مورد تحسین قرار گرفت. او در ۶۱ سالگی اولین جایزه گلدن گلوب خود را دریافت کرد، موفقیتی که جایگاه او را به عنوان بازیگری با استعداد تثبیت کرد.

۵- ورا ونگ در ۴۰ سالگی طراح لباس شد

ورا ونگ که حالا در ۷۳ سالگی یکی از شناخته شده ترین طراحان لباس دنیا است و همیشه با ظاهر بسیار جوان تر از سن واقعی خود شگفتی ساز بوده را سخت می شود در شغل دیگری تصور کرد. با این حال، او پیش از طراحی لباس های گران قیمت برای نمایش های مُد و لباس عروس، به کار اسکیت نمایشی و خبرنگاری مشغول بود. او تازه از ۴۰ سالگی کار در عرصه ی مُد را آغاز کرد و ثابت کرد که هرگز برای تغییر شغل یا رفتن به دنبال علائق خود دیر نیست.

۶- استن لی اولین کتاب کمیک خود را در ۳۹ سالگی منتشر کرد

استن لی، خالق ابرقهرمانان دنیای مارول، کار در عرصه ی کتاب های کمیک را از ۱۷ سالگی آغاز کرد. او ابتدا به عنوان یک دستیار در بخش کتاب های کمیک انتشارات Timely مشغول کار شد. در آنجا کار او در ابتدا پر کردن جوهردان و پاک کردن رد مداد بود. به مرور  اما پله های ترقی را تا رسیدن به مدیریت این بخش طی کرد.

علیرغم سختکوشی استن لی، مدتی طول کشید تا او به موفقیت دست یابد. او وقتی در سال ۱۹۶۱ به همراه همکارش اولین تیم ابرقهرمانی که «چهار شگفت انگیز» (Fantastic Four) بود را خلق کرد، تقریباً ۳۹ سال داشت.

۷- کامرون دیاز اولین بار در ۴۷ سالگی مادر شد

در سال های اخیر سنی که زنان در آن برای نخستین بار مادر شدن را تجربه می کنند، دستخوش تغییراتی شده است. تعداد زنانی که پیش از ۳۰ سالگی نخستین فرزند خود را به دنیا می آورند کاهش یافته است و در مقابل، زنان بیشتر و بیشتری تا بعد از ۴۰ سالگی برای بچه دار شدن صبر می کنند. کامرون دیاز یکی از آن ها است.

این بازیگر که حالا ۵۰ سال دارد اولین بار در ۴۷ سالگی مادر شد. او این اتفاق را شادترین لحظه ی زندگی خود توصیف کرده است.

۸- ساموئل ال. جکسون اولین بار در ۴۵ سالگی به شهرت رسید

حالا شاید باورش دشوار باشد، اما ساموئل ال. جکسون زمانی بازیگر شناخته شده ای نبود. همه چیز به لطف کوئنتین تارانتینو تغییر کرد. بعد از حضور موفق جکسون در فیلم «داستان عاشقانه واقعی» (True Romance) در سال ۱۹۹۳، تارانتینو نقش جولز وینفیلد در فیلم «داستان عامه پسند» (Pulp Fiction) را به طور اختصاصی برای جکسون نوشت که آن زمان ۴۵ ساله بود.

۹- قدرت بازیگری آلن ریکمن در ۴۲ سالگی دیده شد

آلن ریکمن که بیشتر با نقشش در مجموعه فیلم «هری پاتر» (Harry Potter) شناخته می شود، فعالیت حرفه ای خود را در حوزه ی کاملاً متفاوتی آغاز کرد. در حقیقت، او در ابتدا یک طراح گرافیک بود. با این حال، در ۲۶ سالگی تصمیم به تغییر مسیر زندیگی خود و بازیگر شدن گرفت و در نهایت برای تحصیل به آکادمی سلطنتی هنرهای نمایشی رفت. علیرغم توانمندی ریکمن، تازه بعد از بازی اش در فیلم «جان سخت» (Die Hard) در سال ۱۹۸۸ که آن زمان ۴۲ سال داشت، او مورد توجه و تحسین قرار گرفت. شهرت ریکمن زمانی به اوج رسید که نقش سوروس اسنیپ را در اولین قسمت از فیلم «هری پاتر» در سال ۲۰۰۱ بازی کرد که آن زمان ۵۵ ساله بود.

۱۰- شانس در بازیگری در ۴۳ سالگی به استیو کارل رو کرد

استیو کارل یک بار لقب «بامزه ترین مرد آمریکا» را دریافت کرد اما تا پیش از ۴۳ سالگی شانس به او رو نکرده بود. او پیش از به شهرت رسیدن، برای برخی به عنوان یک کمدین مستعد در باشگاه کمدی The Second City و یکی از مجریان برنامه تلویزیونی The Daily Show شناخته می شد.

با این حال، فعالیت حرفه ای او بعد از بازی در نقش اصلی فیلم «باکره ۴۰ ساله» (The 40-Year-Old Virgin) اوج گرفت که آن زمان ۴۳ ساله بود. او همچنین با ایفای نقش مایکل اسکات در سریال کمدی «اداره» (The Office) به شهرت عظیمی دست یافت، سریالی که در نهایت به یکی از محبوب ترین مجموعه های کمدی قرن بیست و یک بدل شد.

۱۱- ری کراک وقتی رستوران های مک دونالد را به محبوبیت رساند ۵۲ ساله بود

مغز متفکر پشت مک دونالد که یکی از شناخته شده ترین رستوران های زنجیره ای دنیا است، راه طولانی ای را تا رسیدن به موفقیت طی کرد. ری کراک وقتی رستوران های زنجیره ای مک دونالد را به محبوبیت گسترده رساند ۵۲ ساله بود که درنهایت ثروتی عظیم در حدود ۶۰۰ میلیون دلار برایش به همراه آورد.

۱۲- پاریس هیلتون در ۴۰ سالگی ازدواج کرد و در ۴۱ سالگی مادر شد

پاریس هیلتون نیمه ی گمشده ی خود را بالاخره در سال ۲۰۱۹ در کارتر ریم پیدا کرد، گرچه آن ها از دهه ی ۲۰ زندگی شان یکدیگر را می شناختند. این زوج در سال ۲۰۲۱ با یکدیگر ازدواج کردند، زمانی که هیلتون ۴۰ ساله بود. او و همسرش در سال ۲۰۲۳ از طریق رحم اجاره ای صاحب اولین فرزند خود شدند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
۶ نظر

ورود

 • mr.saxobeat فروردین ۲۶, ۱۴۰۲

  همه چی داشت خوب پیش میرفت تا چشمم به پاریس هیلتون افتاد 🤢

  • پیمان فروردین ۲۷, ۱۴۰۲

   😂 چرا ؟ چون رحم اجاره کرده بودن؟

   • mr.saxobeat فروردین ۲۷, ۱۴۰۲

    نه مساله این نیست.
    اشکالی نداره اگر برات خطرناک باشه رحم اجاره کنی.خب سن طرف بالاست هم برای خودش خطرناکه هم بچش.
    مشکل اصلی من خود پاریس هیلتونه، خودتون اگر اطلاع ندارید نقلش تحقیق کنید.البته من انگلیسی خوندم نقلش نمی دونم به فارسی کسی کارهای اینو پوشش داده یا نه.
    این افرادی که ذکر کردن خیلی هاشون رو میشه یه الگو فرض کرد با سخت کوشی و تلاش به یجا رسیدن مثل ورا ونگ متوجه هستین چی میگم ایشون با تلاش رسیدن به موفقیت،ولی پاریس خانم بخاطر شهرت خانوادگی، بخاطر بچه دار شدنش باید بیاد توی لیست؟طرف خودشو کشته تا طراح مد بشه توی لیست کنار یه زنیه بعد از هزار تا کار برای جلب توجه چونکه مادر شده بیاد توی لیست؟

 • ماندانا میری فروردین ۲۷, ۱۴۰۲

  مطلب تون بسیار عالی بود متشکرم

  • ج فروردین ۲۸, ۱۴۰۲

   البته اینا هیچ کدوم ایرانی نیست نکته دوم میدونی چنتاادم توابن سن به فنا رفتن عزیز

 • نرگس فروردین ۲۹, ۱۴۰۲

  جورج‌کلونی ب هرچی زشتو وپیرو گفته زکی ماشالله.