زن ریش دار هندی که به ویژگی استثنایی اش افتخار می کند

زن ریش دار هندی که به ویژگی استثنایی اش افتخار می کند

ماندیپ کائور گرچه به دلیل درآوردن ریش با طرد شدگی و مشکلات روحی مواجه شد، اما اجازه نداد هنجارهای اجتماعی به او دیکته کند که برای ارزشمند بودن چگونه ظاهری باید داشته باشد و حالا به ریش هایش افتخار می کند.

وقتی ریش هایش درآمدند همسرش او را ترک کرد

از ازدواج ماندیپ کائور چند سالی گذشته بود که ظاهرش شروع به تغییراتی اساسی کرد، به گونه ای که روی گونه ها و چانه اش شروع به درآمدن مو کرد. او تا پیش از آن چنین تجربه ای نداشت و مانند هر زن دیگری ظاهری عادی داشت.

این تغییر ناگهانی برای همسر کائور قابل قبول نبود و در نهایت از او جدا شد. کائور که آمادگی این اتفاق را نداشت درگیر یک تلاطم عاطفی شد که به عمیق ترین افسردگی ای انجامید که او در زندگی اش تجربه کرده بود.

علیرغم تمامی این اتفاقات او قدرت کمک گرفتن از روانشناس را به دست آورد

کائور می گوید سال ها خودش را به خاطر تمام اتفاقی که رخ داده بود سرزنش می کرد. او تلاش کرد از موهای صورتش خلاص شود، اما بعد از همه ی این تلاش ها بالاخره راهی برای پذیرش ظاهر خود پیدا کرد و از آن زمان دیگر موهای صورتش را نمی زند.

او بعد از کمک گرفتن از روانشناس تقریباً فوراً با ظاهر خود کنار آمد و شروع به مراقبت از سلامت روان خود کرد.

بالاخره توانست به طور کامل ظاهر جدیدش را بپذیرد

کشاورزی در کنار برادرانش به کائور قدرت و روحیه بخشیده است. او حالا ظاهر کاملاً متفاوتی پیدا کرده است؛ ریش خود را به طور کامل بلند کرده و به سرش توربان می بندد. او همچنین با موتورسیکلت در دهکده شان رفت و آمد می کند.

با وجود انتشار گسترده ی داستان زندگی اش در اینترنت، بسیاری از مردم هنوز کائور را با مردان اشتباه می گیرند و تازه زمانی متوجه زن بودنش می شوند که شروع به صحبت می کند. با این حال، او با چنین موقعیت هایی با شوخ طبعی برخورد می کند، امری که اعتماد به نفس تازه یافته اش را به خوبی نشان می دهد.

علت رشد موی صورت در زنان

به رشد موهای ضخیم روی صورت، گردن، سینه یا ران در زنان، پرمویی یا هیرسوتیسم (Hirsutism) گفته می شود. این امر معمولاً ریشه ی هورمونی دارد، گرچه در برخی موارد ممکن است بر اثر مصرف برخی داروها یا مواد رخ دهد. علت این مسأله گاهی میزان بالای هورمون های مردانه (آندروژن ها) در بدن و گاهی هم حساسیت شدید بدن به این هورمون ها است.

گرچه در بسیاری از موارد علت آن به طور کامل روشن نیست. مثلاً بعضی زنان با بالا رفتن سن دچار پرمویی می شوند. برای برخی هم این مسأله مشکل بلندمدت تری است. روش های مختلفی برای کمک به حل این مشکل وجود دارد.

داستان کائور می تواند الهام بخش بسیاری از زنان با مشکل مشابه باشد

با این حال، بسیاری از زنان همچون کائور از سوی جامعه درک نمی شوند و مورد قضاوت قرار می گیرند. داستان او گواهی است بر قدرت خودپذیری و اهمیت حفظ سلامت روان. کائور با کمک گرفتن از روانشناس توانست ظاهر خود را بپذیرد، امری که می تواند الهام بخش دیگران باشد. همیشه باید به خاطر داشته باشیم که نباید اجازه دهیم هنجارهای اجتماعی ارزش ما را تعیین کنند، خود واقعی مان را بپذیریم و در صورت نیاز کمک بگیریم.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • سارا اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

  خب لیزر کن

  • N اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲

   وا خب لیزر کنه

 • آیهان اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

  برادره هم دست کمی از ریش های خواهره نداره.

 • دختری در ایران اردیبهشت ۸, ۱۴۰۲

  چقدر بعضیا فوضول و خاله زنکن و تو زندگی بقیه دخالت میکنن 😑🔪(با اون کامنتای مسخرشون)