اعتراف رونی کلمن به درسی که از مصرف استروییدها گرفت

اعتراف رونی کلمن به درسی که از مصرف استروییدها گرفت

رونی کلمن (Ronnie Coleman) اسطوره بدنسازی برای اینکه تبدیل به بهترین ورزشکار عرصه پرورش اندام شود دوره های تمرینی سختی را در طول دوران حرفه ای خود طی کرد. علاوه بر این، در مقطعی از زندگی، برای کمک به عملکرد خود به استروییدها متکی بود. او اخیرا آن مرحله از زندگی خود را به یاد آورده و آن را یک تصمیم بد توصیف کرد. اگر می‌خواهد بدانید استروئید چیست و چه خطراتی برای زنان و مردان دارد این مطلب را مطالعه کنید.

این قهرمان سابق اخیرا در یوتیوب خود از اشتباهی که اغلب از سوی ورزشکاران صورت می‌گیرد و نادیده گرفتن ارزش غذایی و جایگزینی آن با استروئیدها صحبت کرد.

نظر رونی کلمن درباره مصرف استروئیدها

رونی کلمن که ادعا می‌کند از اشتباهات گذشته خود پشیمان است می‌گوید در ابتدا از پتانسیل به دست آوردن عضله به کمک غذا آگاه نبود. او گفت: «من نمی‌دانستم که با خوردن غذا می‌توان این همه عضله با کیفیت ساخت.» با این حال، با گذشت زمان، او توانست این موضوع را درک کند و استفاده از استروئیدها را به عنوان جایگزینی برای افزایش عضله محکوم کرد.

نظر رونی کلمن درباره مصرف استروئیدها

«پادشاه» ۵۸ ساله که اکنون بدون عصا قادر به راه رفتن نیست گفت: «بسیاری از مردم فکر می‌کنند تنها با استفاده از داروها می‌توانند حجم دلخواه خود را به دست بیاورند. اما این‌طور نیست. باید غذا بخوری. می‌توانی همه داروهای جهان را مصرف کنی اما اگر درست غذا نخوری رشد نمی‌کنی. من این را به سختی یاد گرفتم.»

نظر رونی کلمن درباره مصرف استروئیدها

این دارنده ۸ عنوان مستر المپیا، پیش‌تر هم در مصاحبه دیگری به این موضوع پرداخت و به این سوال پاسخ داد که چرا شروع به مصرف داروهای بدنسازی کرد. علاوه بر این او همچنین مشکلاتی را که با وجود مراحل قانونی باید با آنها مقابله می‌کرد فاش کرد.

رونی کلمن پس از انجام حرفه های دیگر، کمی دیرتر ماجراجویی خود در عرصه بدنسازی را آغاز کرد. در سن ۲۴ سالگی، به باشگاه رفت و وزنه زدن را شروع کرد. با این حال، در ۳۰ سالگی، از استروئیدها برای افزایش پتانسیل خود استفاده می‌کرد. او یک بار فاش کرد که چون در مسابقات نمی‌توانست برنده شود خسته شده بود و به همین خاطر به مصرف استرویید روی آورد.

نظر رونی کلمن درباره مصرف استروئیدها

اما کلمن همیشه به صورت قانونی دست به خرید استرویید می‌زد که با انجام تست های لازم خون و سپس خرید از طریق داروخانه های مجاز همراه بود.

رونی مدعی است که پلیس مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده که در آن دوران سعی در مهار کردن بازار سیاه داروهای قاچاق بدنسازی داشت، عامدانه علیه او پرونده سازی کرد. آن ها همچنین رونی را وادار کردند که در دادگاه حاضر شده و شهادت دهد تا بتواند به خرید قانونی مواد استروییدی بدنسازی ادامه دهد. کلمن حتی یک بار شایعات در مورد استفاده از استروئید خود را رد کرد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • حمیدرضاملازینل اردیبهشت ۶, ۱۴۰۲

    باز هم بازار تبلیغات. دنیای ورزش امروزی با دنیای استروئیدها پیوند تنگاتنگی داره.حتا در المپیک یا ورزش های ساده امروزی..شما نمی تونی با آبگوشت وسینه مرغ قهرمان ی در هر ورزشی رو تجربه کنی.و چون مافیا و حتا دولتها سود سرشاری از داروها(چه پزشکی یا ورزشی)میبرن مبارزه باهاش امکان پذیر نیست.اگه دقت هم کنی قهرمان ها زندگی کوتاه تری در مقایسه با آدمهای عادی دارن .چه اگاهانه یا ناآگاهناه باشه ویرانگره.ولی درکشور ما بسیار بیشتر مصرف مبشه چون امیدی به زندگی نیست ‌‌ وکوتاهی دیده شدن رو به زندگی دراز برتری میدن.