حقیقت پدیده پیش رفتن به سوی نور در لحظات پیش از مرگ فاش شد

حقیقت پدیده پیش رفتن به سوی نور در لحظات پیش از مرگ فاش شد

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که دیدن نور سفید قبل از مرگ می‌تواند ناشی از فعالیت در مغز شما باشد. محققان آمریکایی دریافتند غلیان امواج مغزی مشابه هوشیاری درست قبل از مرگ فرد اتفاق می‌افتد.

این می‌تواند پشت پرده داستان افرادی باشد که تجربه نزدیک به مرگ داشته‌اند و می‌گویند صدای عزیزان از دست رفته خود را شنیده‌اند یا زمانی که در آستانه مرگ بودند، نورهای درخشانی را دیده‌اند.

علت دیدن نور سفید قبل از مرگ چیست؟

محققان فعالیت مغز را در بیماران ایست قلبی پس از حذف از بخش پشتیبانی تحت نظر گرفتند و دریافتند که امواج گاما – سریع ترین امواج تولیدشده در مغز – هنگامی که از دستگاه خارج می‌شوند، با وجود بیهوشی، شتاب می‌گیرند.

دکتر جورج مشور، از مرکز علوم آگاهی میشیگان، می‌گوید: «اینکه چگونه تجربه‌ای واضح می‌تواند از یک مغز ناکارآمد در طول فرآیند مردن بیرون بیاید، یک پارادوکس عصب‌شناسی است. این مطالعه مهم به روشن کردن علت اساسی مکانیسم های عصبی فیزیولوژیک کمک می‌کند.»

علت دیدن نور سفید قبل از مرگ چیست؟

این مطالعه که در Proceedings of the National Academy of Science منتشر شد، چهار بیمار را که به دلیل ایست قلبی در بیمارستان تحت نظارت EEG از دنیا رفتند، مورد مطالعه قرار داد.

هر چهار بیمار در کما بودند و پاسخی نمی‌دادند. پس از برداشتن ونتیلاتور، دو نفر از بیماران افزایش ضربان قلب همراه با افزایش فعالیت امواج گاما را نشان دادند.

این فعالیت در بخشی از مغز اتفاق افتاد که با خواب دیدن، توهمات بصری در صرع و تغییر حالت های هوشیاری در سایر مطالعات مغزی مرتبط است.

علت دیدن نور سفید قبل از مرگ چیست؟

این تیم اشاره کرد که این موضوع می‌تواند باعث ایجاد مواردی مانند جرقه‌های نور شود، اگرچه نمی‌توان گفت که بیماران واقعا چه چیزی را تجربه کرده‌اند، زیرا مرده بودند.

دکتر نوشا میهایلوا از دانشگاه میشیگان گفت: «ما نمی‌توانیم نشانه‌های عصبی مشاهده شده هوشیاری را با تجربه مربوطه در همان بیماران در این مطالعه مرتبط کنیم. با این حال، یافته‌های مشاهده‌شده قطعا هیجان‌انگیز هستند و چارچوب جدیدی برای درک ما از آگاهی پنهان در انسان‌های در حال مرگ فراهم می‌کنند.»

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود