۲ اشتباه بزرگ برای رسیدن به تناسب اندام که باید از آنها دوری کنید

۲ اشتباه بزرگ برای رسیدن به تناسب اندام که باید از آنها دوری کنید

به گفته کوری کالیت (Corey Calliet)، مربی شخصی افراد مشهور، اگر می‌خواهید بدنی قوی و ورزشی بسازید، باید ساعت‌ها انجام تمرینات هوازی و کم غذا خوردن را متوقف کنید.

کالیت می‌گوید بسیاری از مردم برای بهبود تناسب اندام خود تقلای زیادی می‌کنند زیرا برنامه درستی ندارند. او می‌گوید: «مردم از رفتن به باشگاه می‌ترسند و در مورد کاری که می‌خواهند انجام دهند، دستور کاری ندارند. شما قبل از شروع باید بدانید که به کجا می‌خواهید بروید.»

توصیه های مربی تناسب اندام مایکل بی جردن

کالیت گفت عدم سازماندهی منجر به دو اشتباه رایج در تناسب اندام می‌شود: انجام تمرینات هوازی زیاد و کم خوری، که هر دو می‌توانند از رشد عضلات، افزایش قدرت و پیشرفت کلی جلوگیری کنند.

درعوض، او توصیه می‌کند برای سوزاندن چربی و عضله سازی وزنه بزنید و به اندازه کافی غذا بخورید تا انرژی تمریناتتان تامین شود

زیاده روی در تمرینات کاردیو می‌تواند پیشرفت شما را متوقف کند

توصیه های مربی تناسب اندام مایکل بی جردن

کالیت که مربی مایکل بی جردن (Michael B. Jordan) هم بود می‌گوید که تمرینات کاردیو یا هوازی می‌تواند ابزار مفیدی برای سوزاندن کالری و بالا نگه داشتن ضربان قلب شما باشد، اما زیاده روی در آن می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

توصیه های مربی تناسب اندام مایکل بی جردن

شواهد نشان می‌دهد که ورزش به تنهایی ممکن است در درازمدت برای کاهش وزن مفید نباشد، زیرا بدن شما می‌تواند با آن سازگار شود. به گفته کالیت، با این حال، وزنه زدن می‌تواند به افزایش توده عضلانی و افزایش متابولیسم شما کمک کند، که به نوبه خود می‌تواند به سوزاندن چربی و حفظ اندام لاغر در طول زمان کمک کند.

توصیه های مربی تناسب اندام مایکل بی جردن

او ترکیبی از این دو را توصیه می‌کند و مطالعات نشان داده‌اند که تمرینات قدرتی همراه با تمرینات کاردیو برای ساخت عضلات بدون چربی و بهبود سلامت کلی موثر است.

کالیت معتقد است که برای به دست آوردن بهترین نتیجه از وزنه زدن، تمرکز بر روی عضلاتی که در حال کار روی آنها هستید و متمایل شدن به احساس فشار یا ناراحتی برای ایجاد ارتباط ذهن و بدن بسیار مهم است. او می‌گوید: «وقتی درد شروع می‌شود، فرد مایل است تمرین را متوقف کند اما باید این مرحله را پشت سر بگذارید.»

توصیه های مربی تناسب اندام مایکل بی جردن

ورزش هایی که فشار بیشتری ایجاد می‌کنند، مانند انقباضات برون گرا، برای عضله سازی ایده آل هستند. تمرینات آهسته و کنترل شده می‌تواند به شما کمک کند تا از «درد خوب» ناشی از خستگی عضلانی نهایت بهره را ببرید، اما باید از درد شدیدی که می‌تواند نشانه آسیب باشد اجتناب کنید.

غذا نخوردن به میزان کافی از عضله سازی جلوگیری می‌کند

توصیه های مربی تناسب اندام مایکل بی جردن

به گفته کالیت، حتی بهترین برنامه های ورزشی به نتیجه نمی‌رسد مگر اینکه تغذیه خوب را نیز در اولویت قرار دهید. او می‌گوید: «شما می‌توانید تمام طول روز ورزش کنید، اما اگر تغذیه هماهنگ نباشد، به نتیجه نخواهید رسید.»

توصیه های مربی تناسب اندام مایکل بی جردن

او می‌گوید بسیاری از مردم، به ویژه زنان، سعی می‌کنند با رعایت رژیم غذایی سخت و کاهش شدید کالری، فرم بدن خود را تغییر دهند، اما موفقیت چندانی حاصل نمی‌شود. این به این دلیل است که برای عضله سازی نیاز به انرژی و غذا داریم. کالیت که مربی کیکه پالمر (Keke Palmer)، بازیگر و خواننده آمریکایی هم بوده می‌گوید که او در ابتدا به اندازه کافی برای عضله‌سازی غذا نمی‌خورد و کمک کردن به او برای دریافت کربوهیدرات، چربی و پروتئین بیشتر، کلید نتایج چشمگیری بود که او به آنها دست یافت.

توصیه های مربی تناسب اندام مایکل بی جردن

او می‌گوید: «نکته اصلی این است که غذای بیشتری بخورید، زیرا برای کاهش وزن باید غذا بخورید و برای سوزاندن چربی باید وزنه بزنید. حتی اگر همه کارها را به درستی انجام دهید، عضله سازی زمان می برد. صبور بودن، اعتماد به فرآیند و پایبندی به یک برنامه خوب مهم است.»

به اعتقاد او «شما نیاز به آموزش هدفمند دارید. این یک هنر است. و این‌گونه است که تحول واقعی حاصل می‌شود.»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود