پراکندگی نیروی کار در ایالات متحده؛ رایج ترین و پردرآمدترین مشاغل + اینفوگرافیک

پراکندگی نیروی کار در ایالات متحده؛ رایج ترین و پردرآمدترین مشاغل + اینفوگرافیک

در سال ۲۰۲۲، جمعیت ایالات متحده به ۳۳۳ میلیون نفر رسید. از این تعداد، تقریباً ۶۰ درصد در مشاغل، موقعیت‌ها و بخش‌های مختلف در این کشور مشغول به کار بودند. اما این همه آدم در چه بخش هایی از صنایع مختلف کار می کردند؟ چه مشاغلی انجام دادند و چه سمت هایی داشتند؟

با استفاده از داده‌های برآوردهای ملی مشاغل و دستمزدها (۲۰۲۲) که توسط اداره آمار و کار ایالات متحده (BLS) ارائه شده است، در ادامه پراکندگی مشاغل در هر ۱۰۰ را در این کشور بررسی می کنیم. توجه کنید این تقسیم بندی برخی بر اساس شغل خاص (نوع کار)، برخی بر اساس موقعیت (مانند مدیریت) و برخی بر اساس صنعت (حمل و نقل و بهداشت) تقسیم شده اند.

رایج ترین مشاغل در ایالات متحده


از هر ۱۰۰ نفر در آمریکا، ۱۳ نفر در کارهای اداری استخدام می شوند؛ مشاغل مختلفی مانند: پذیرش، کارمند بخش مالی، منشی، دستیاران اداری و نمایندگان خدمات مشتری. قابل ذکر است، هر نوع نقش مدیریتی در این گروه و همچنین هر دسته شغلی دیگری وجود ندارد، زیرا اداره کار ایالات متحده مدیران را در گروه دیگری، دسته بندی می کند.

صنعتی که دومین گروه بزرگ افراد را استخدام می کند، بهداشت است که ۱۱ نفر از ۱۰۰ نفر را به خود اختصاص می دهد. این دسته شامل پزشکان، خدمات درمان و پشتیبانی مراقبت های بهداشتی است که کل این صنعت را پوشش می دهد؛ از پزشکان، جراحان، دامپزشکان، پرستاران و درمانگران تا تکنسین ها، دستیاران و پرستاران مراقبت های شخصی و خانگی، شامل این دسته می شوند.

در جدول زیر نگاهی گذرا به ۱۰ بخش اولی که اکثر نیروی کار آمریکا را مشغول کرده است می اندازیم:

پراکندگی نیروی کار در ایالات متحده پراکندگی نیروی کار در ایالات متحده
سومین گروه شغلی متداول، مشاغل مربوط به حمل و نقل است: خلبانان، رانندگان کامیون و نمایندگان فروش و خرده‌فروشی ها و کارمندان این صنعت در این دسته قرار می گیرند که هر ۹ نفر از ۱۰۰ نفر را به استخدام خود در می آورد.

بخش غذا با اشتغال ۸ نفر از ۱۰۰ نفر از سرآشپزهای خصوصی گرفته تا کارکنان رستوران های فست فود را در بر می گیرد.

۶ نفر هم به نوعی نقش مدیریتی در تمامی صنایع را به عهده دارند که ۲ نفر از این شش نفر مدیران سطح بالا مانند مدیر عامل، مدیر کل، شهردار یا رئیس دانشگاه هستند. میزان اشتغال در بخش مدیریت با کسب و کار و امور مالی، تولید و آموزش در یک سطح هستند که هر کدام ۶ نفر از ۱۰۰ نفر را شامل می شوند.

مشاغل یا صنایع زیر نیز همین تعداد افراد را در استخدام خود دارند:

– ساخت و ساز، استخراج، مکانیک و نصب، هر کدام ۴ نفر.
– فناوری داده ها، مشاغل نگهبانی، هر کدام ۳ نفر.
– حفاظت، خانه داری، معماری و مهندسی و مددکاری اجتماعی، هر کدام ۲ نفر.
– هنرمندان و ورزشکاران، دانشمندان، بخش حقوقی، کشاورزی، ماهیگیری و جنگلداری هر کدام ۱ نفر.

خصوصیات داده های شغلی


از اعداد و ارقام، برخی تفاوت های ظریف و جذاب از نیروی کار آمریکایی آشکار می شود. به عنوان مثال، تعداد صندوقداران در اقتصاد بیشتر از هنرمندان، نویسندگان، طراحان و ورزشکاران است. تعداد نمایندگان خدمات مشتری به اندازه کل بخش های علمی و حقوقی با هم است.

اما شاید جالب‌ترین نکته این باشد که تعداد کمی از افراد در صنعت کشاورزی، ماهیگیری و جنگل‌داری که یک بخش اولیه حیاتی است مشغول به کار هستند.

در ایالات متحده کدام مشاغل بالاترین دستمزد را دارند؟


به جز دو استثنا مدیر عاملان و ورزشکاران، ۲۰ شغل برتر (بر اساس میانگین دستمزد سالانه) همه به پزشکان (معمولاً متخصصان یا جراحان) تعلق دارد.

مشاغلی که کمترین دستمزد را دریافت می کنند ترکیبی از کارکنان بخش خدمات و خرده فروش ها هستند.

با این حال، به عنوان یک دسته وسیع‌تر، مدیران بیشترین درآمد را کسب می‌کند و پس از آن بخش های حقوقی و سپس فناوری قرار دارند. کارگران در مشاغل غذایی، خدمات بهداشتی کمترین دستمزد را دارند.

پراکندگی نیروی کار در ایالات متحده

 تغییر نیروی کار آمریکا
در طول پنج سال گذشته، نیروی کار آمریکا ثابت نمانده است. از ۲۲ گروه فهرست شده، ۱۳ گروه شاهد رشد در تعداد اشتغال، ۹ گروه شاهد کاهش و یک گروه از سال ۲۰۱۸ ثابت مانده است.

بخش بهداشت، دستیاران پزشکی و… ۶۵ درصد رشد داشته است. نگاهی به جدول زمانی رشد تصویر ثابتی را نشان نمی‌دهد: اشتغال بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ افزایش یافت، در سال ۲۰۲۰ برای مدت کوتاهی کاهش یافت و از آن زمان در سال‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۲ دوباره افزایش یافته است.

پراکندگی نیروی کار در ایالات متحده

یکی دیگر از برترین سودها مربوط به بخش حمل و نقل است که از رتبه چهارم به سومین کارفرمای بزرگ رسیده است. تجارت و امور مالی و مدیریت نیز از سال ۲۰۱۸ شاهد افزایش مداوم بوده اند.

کار دفتری و مدیریتی ۱۵ درصد از کارمندان خود را از دست داده است. اگرچه مشاغل در این گروه از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ کاهش مداوم داشته، اما بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ افزایش جزئی در این بخش ثبت شده است.

در اینجا لیست کاملی از بخش های سطح بالا و نحوه تغییر آنها آمده است.

پراکندگی نیروی کار در ایالات متحده
با نگاهی به آینده، پرسش‌هایی در مورد آینده نیروی کار آمریکا به وجود آمده است، به‌ویژه پس از انقلاب هوش مصنوعی که احتمالاً به زودی نقش مهمی در اقتصاد جهانی خواهد داشت. افرادی که مشاغل اداری دارند یعنی بزرگترین گروه، آسیب پذیرترین افراد هستند، زیرا بسیاری از کارهای اداری را می توان با ابزارهای پیشرفته هوش مصنوعی انجام داد.

آیا هوش مصنوعی به اندازه انقلاب صنعتی بر اقتصاد جهانی تأثیرگذار خواهد بود؟

منبع: visualcapitalist
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • گوجه فرنگی خرداد ۲, ۱۴۰۲

  دوست و فامیل دارم امریکا. یکی از داییهام کالیفرنیاس. به قول خودش ال ای.
  بهترین شغل تو امریکا اول از همه بر خلاف چیزی که میگن مهندسی عمرانه. بعدش کامپیوتر و هوافضا

 • فقط ساخت و ساز خرداد ۲, ۱۴۰۲

  فقط ساخت و ساز. داییم کالیفرنیاعه
  میگه مهندسی عمران بازارش خیلی بهتره
  میگه ساخت و ساز طوریه که خونه و ساختمونا هر ۲۰ سال نیاز به تخریب یا بازسازی اساسی داره.