این ۱۳ نژاد سگ می‌توانند «سلطان جنگل» را بکشند

این ۱۳ نژاد سگ می‌توانند «سلطان جنگل» را بکشند

شیر به دلایل زیادی لقب «سلطان جنگل» را با خود یدک می‌کشد. این گربه‌سان در اندازه، قدرت و ظاهر قوی خیره‌کننده است. یک شکارچی غالب و قدرتمند که با قدرت، چابکی و سرعت حرکت می‌کند؛ حیوانی که به عنوان نماد اقتدار و قدرت شناخته می‌شود. پس یک سگ چگونه می‌تواند جلوی این موجود قدرتمند بایستد و حتی آن را از پای در بیاورد؟

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

معرفی ۱۰ نژاد سگ عضلانی فوق العاده قدرتمند

در واقعیت سگ ممکن است در نبرد تن به تن با شیر شانس زیادی نداشته باشد اما یک گله سگ می‌تواند حریف مرگباری برای شیر محسوب شود. سگی که در مواجهه با شیر پیروز می‌شود باید ویژگی‌های شیر را داشته باشد: قوی، چابک و سریع. سگ های تنبل با خلق و خوی صلح آمیز در نبرد با شیر یک دقیقه هم دوام نمی‌آورند.

با این اوصاف کدام نژاد سگ می‌تواند در فهرست قاتلان احتمالی شیر قرار بگیرد؟

۱. روتوایلر

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

اولین چیزی که با دیدن سگ نژاد روتوایلر به چشمتان می‌آید قدرت آن است. اگر بخواهیم به دنبال توصیف مناسبی برای این نژاد سگ باشیم می‌توانیم بگوییم «بولدوزر» یا «تانک» است. چیزی بسیار محکم و تزلزل ناپذیر در روتوایلرها وجود دارد که می‌تواند دلیل حضورشان در این فهرست را توجیه کند.

روتوایلر سگی نیست که در دعوا عقب نشینی کند و در موقعیت های تهدیدآمیز، تهاجمی است. این نژاد همچنین استقامتی توصیف نشدنی دارد و به شدت سریع است. گازهای پی در پی این سگ قوی می‌تواند در نهایت یک شیر را تسلیم کند.

۲. بلادهاند

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

بلادهاندها شکارچیان ماهری هستند و از روی بو برای رسیدن به طعمه استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که مجریان قانون از آنها کمک می‌گیرند. سگ نژاد بلادهاند اراده و طبیعتی محافظت ‌کننده دارد که باعث می‌شود بدون ترس و تردید به نبرد با شیر برود.

۳. رودسین ریجبک

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

سگ نژاد رودسین ریجبک در شکار فوق العاده و قلمروطلب است. این بومی آفریقای جنوبی تا مدت‌ها همراه خوب کشاورزان و شکارچیان بود. مزیت این سگ نسبت به شیر سرعت و چابکی اش است. درست است که شیرها هم همین ویژگی ها را دارند اما قابل مقایسه با «شکارچیان شیر آفریقایی» نیستند. این نژاد سگ باهوش، دارای استقامت بالا و اراده‌ای تسلیم ناپذیر است.

رودسین ریجبک‌ها در قالب گله می‌توانند شیر را در گوشه‌ای گیر بیندازند، آن را خسته کرده و درنهایت بکشند.

۴. داگو آرژانتینو

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

داگو آرژانتینو یک بومی آرژانتین است که هدفش شکار حیوانات وحشی است. استقامت و قدرت یک گله داگو آرژانتینو چیزی است که یک شیر در برابر آن شانسی نخواهد داشت. این نژاد سگ حیوانی محافظت‌کننده است که سطوح بالایی از وفاداری و عشق را نشان می‌دهد اما شاید نتوانید با انرژی بالای آنها همراه شوید. برای مهار این میزان از انرژی این سگ نیاز به ورزش زیادی دارد.

۵. بوربول یا ماستیف آفریقای جنوبی

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

اندازه و قدرت زیاد بوربول ها آنها را به حریفی قوی برای شیرها تبدیل می‌کند. این نژاد سگ بسیار محافظت‌کننده است و برای حفظ امنیت شما جلوی هر تهدیدی می‌ایستد.

این بومیان آفریقای جنوبی به دلیل توانایی در دور نگه داشتن حیوانات خطرناک مورد علاقه کشاورزان بوده‌اند. بوربول اگرچه سگ بزرگی است اما می‌تواند بسیار سریع حرکت کند. در واقع این چابکی و پرخاشگری در مواجهه با خطر است که باعث می‌شود این نژاد سگ به مصاف شیر برود و احتمالا آن را بکشد.

۶. کین کورسو

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

کین کورسوها سگ های نسبتا بزرگی هستند که نیش‌های قوی دارند با این حال در کنار شیر کوچک به نظر می‌رسد. اما سگ نژاد کین کورسو این اختلاف اندازه را با دقت خود جبران می‌کند. گازهای قدرتمند این سگ‌ها به قدری دقیق است که اگر به صورت گله‌ای به شیر حمله کنند می‌توانند سلطان جنگل را نابود کنند.

۷. فیلا برزیلیرو

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

این سگ بومی برزیل ترکیب سه نژاد ماستیف انگلیسی، بلادهاند و بولداگ است و همه ویژگی های شگفت انگیز این نژادها را در خود دارد: قدرت، مهارت، هوش، سرسختی و اراده.

پرخاشگری این سگ به قدری خطرناک است که در کشورهایی مانند نیوزیلند، انگلستان، مالت، نروژ و ترکیه نگهداری از آن ممنوع است. فیلا برزیلیروها به صورت گروهی حرکت می‌کنند، بسیار سریع هستند و می‌توانند بدون هیچ زحمتی یک شیر را تعقیب و خسته کرده و بعد بکشند.

۸. سگ گرگی

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

سگ گرگی بسیار باهوش است و می‌تواند بدون لحظه‌ای درنگ حمله کند. این سگ‌ها در قالب گله بسیار قلمروطلب هستند و می‌توانند به دنبال حیوانات بسیار بزرگتر از خود بروند. نیش های قوی چیزی است که در مقابل با شیر می‌تواند بازی را به نفع سگ گرگی عوض کند.

۹. کانگال ترکی

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

سگ کانگال یا سگ چوپان آناتولی از لحاظ جثه بزرگ است و قدرت زیادی دارد. این نژاد سگ نیش هایی قوی دارد، کاملا قلمروطلب است و در قالب گله به راحتی می‌تواند به یک شیر غلبه کند. تنها نقطه ضعف کانگال ترکی استقامت آن است. اگر دعوا سریع تمام نشود ممکن است تسلیم شود.

۱۰. بانداژ ماستیف آمریکایی

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

سگ ماستیف آمریکایی نیش قدرتمندی دارد و یک گله از آن می‌تواند برای پادشاه جنگل فاجعه آفرین شود. این نژاد بومی آمریکا ترکیبی از ماستیف های مختلف و پیت بول تریر آمریکایی است. گردن پهن، آرواره های قوی و بدنی عضلانی چیزی است که این سگ‌ها را به رقیبی خطرناک برای شیرها تبدیل می‌کند.

۱۱. ماستیف تبتی

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

ماستیف تبتی یک سگ نگهبان بزرگ و شبگرد است. این نژاد سگ مستقل و بسیار سرسخت است و به دلیل جثه، قدرت و تهاجم ذاتی می‌تواند با حیوانات بزرگتر ازجمله شیر مبارزه کند.

۱۲. ناپولیتن ماستیف

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

این نژاد ایتالیایی شاید زیباترین نباشد اما قوی است. ناپولیتن ماستیف ممکن است به دنبال مبارزه با شیر نرود اما زمانی که شرایط ایجاب می‌کند می‌تواند از خود محافظت کند. ماهیت رقابتی این سگ، هر زمان که خود یا اطرافیانش نیاز به دفاع داشته باشند کاملا نمایان می‌شود.

۱۳. تازی ایرلندی

۱۳ نژاد سگ که می‌توانند شیر را بکشند

نژاد عظیم الجثه تازی ایرلندی سرسخت و سریع است. نیش این سگ به اندازه کافی قوی هست که بتواند یک شیر را بکشد. سگ تازی ایرلندی مهربان و محبوب خانواده هاست اما یک شکارچی مقاوم و سرسخت در دل خود دارد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳۷ نظر

ورود

 • عارف رضاییان خرداد ۲۷, ۱۴۰۲

  هر چی سگ بود اسم بردی ولی بعید می‌دونم یک سگ بتونه حریف شیر بشه حالا هر نژادی که میخواد باشه

 • صدرا خرداد ۲۷, ۱۴۰۲

  بغیه سگ های نژاد ایرانی بماند کنار پادشاه سگ ها سگ سراب رو چرا ننویشتین

  • SM خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

   ببخشید اگه سگ بزرگ تمام قدرتمند جهان اسمش پژدر است 😑😑

 • کوروش خرداد ۲۷, ۱۴۰۲

  تمام سگ های که بالا نام بردید شاید اگر گله باشند بتوانند کاری کنند
  تنها و تنها یک نژاد سگ می تواند به تنهایی در برابر درندگان بزرگ مثل شیر و خرس و ببر مقاومت کنه اونم الابای روسی اصیل هست که بالای ۳۰۰ کیلو وزن می گیرن و بسیار در برابر مهاجم مقاومه حتی در شمال ارس در همین ایران جلوی خرس مقاومت کرده و خرس بالغ را فراری داده و در روسیه بار ها با ببر مبارزه کرده حتی زمانی که خود سگ کشته شده ببر بخاطر قدرت گاز سگ با فاصله زمانی مرده ، البته نگه داری و غذا دادن بهشون بسیار پر هزینه است و عملا اکثرا توانایی این کار را ندارن و چون بسیار با انسان صمیمی میشن اصلا بدرد نگهبانی نمی خورن و صرفا برای سگ گله مناسب هستن

  • PM خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

   جالب بود خیلی نشنیده بودم درباره این نژاد
   کلا این خصلت دوستی با انسان ها متاسفانه ضعف سگ ها هم محسوب میشه

   • مهرداد اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۳

    سگ حیوونی ترسوئه…درشت ترین سگ ازخانواده سگ سانان خرس که ببرهای سیبری زیادازاین گریزلی ها میخورند…سگ فقط گازمیگیره…ولی گربه.گربه سان.شیر.ببر.پلنگ…کشتی میگیره…من فیلم دیدم دگوآرژانتین که وحشی ترین سگه روفرستادن توقفس جگوار.کشتش وخوردش

  • Reza تیر ۲, ۱۴۰۲

   بالای ۳۰۰ کیلو ؟! حاجی توهم زدی ؟ سنگین‌ترین سگ آلابای حدود ۱۲۰ کیلو بود ،

  • مصطفی شهریور ۲۸, ۱۴۰۲

   آلابای سگ ترکمنی هست نه روسی

  • مهرداد اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۳

   سگ حیوونی ترسوئه…درشت ترین سگ ازخانواده سگ سانان خرس که ببرهای سیبری زیادازاین گریزلی ها میخورند…سگ فقط گازمیگیره…ولی گربه.گربه سان.شیر.ببر.پلنگ…کشتی میگیره…من فیلم دیدم دگوآرژانتین که وحشی ترین سگه روفرستادن توقفس جگوار.کشتش وخوردش

 • سردار خرداد ۲۷, ۱۴۰۲

  چی میزنی برادر که انقد چرت و پرت میگی…
  نگفتم موادتو از موتوری نگیر؟
  همه این سگا جم بشن یه شیر ماده رو نمیتونن بکشن چه برسه به شیر نر…
  اینترنتو فیلتر میکنین این چرت و پرتارو به خورد مردم بدین؟

  • PM خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

   عمو جان از فیلتر و این مزخرفات بگذریم بعضی از شما تو مغزتون یه چیز رو گنده میکنید،نکنید
   ضمنا شیر ماده جنگجو تر از شیر نر هست و برای شکار و …هم شیر ماده اقدام میکنه،گفتم بدونی

  • ,👍👍👍 خرداد ۲۹, ۱۴۰۲

   👍👍👍

  • Amir خرداد ۲۹, ۱۴۰۲

   کدوم پارک هستی منم بیام همونجا بگیرم

  • مهرداد اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۳

   👌👏👏

 • شهرام خرداد ۲۷, ۱۴۰۲

  سگ سراب جزو ۳ سگ برتر دنیاست این حیون توجنگ دنده عقب نداره،،،بعد سگهای چولمنگ نشون میدی قط چندتاشون درست بود ،، شیر نر ۵ برابر سگ چثه و درندگی داره حدود۳۰۰ کیلو هست، هیچ سگی نمیتونه شیر حتی ماده اش تهدید کنه چه برسه زخمی ،،،

 • reza خرداد ۲۷, ۱۴۰۲

  سگ سرابی کو؟
  اون نمیتونه شیر رو بکشه چون اصلا شیر وجود نمیکنه بره جلوش وایسه

 • سردارحسین خرداد ۲۷, ۱۴۰۲

  سگ قهدریجان، شیر بی رقیب دشت های اصفهان، تمام…

 • شناس خرداد ۲۷, ۱۴۰۲

  پیتبول

 • آرمان خرداد ۲۷, ۱۴۰۲

  برای کامنت و لایک هر دروغی رو نشر ندید

 • پارسا خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

  شاید فقط ماستیف تبتی بتونه چند لحظه دووم بیاره

 • Kartal خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

  سگ سرابی یادتون رفته

  • seydabdollahhoseyni@gmail.com خرداد ۳۱, ۱۴۰۲

   داداشای گلم میدونین قضیه چیه؟ بعضیا دوست دارن …مالی خارجیها رو کنن و چیزایی که توی ایران شهرت جهانی دارن رو نبینند. تو که از این سگهای خارجی اسم بردی و سگ سراب رو یادت رفت !! نون بازوتو بخور !!!

  • رامین تیر ۱, ۱۴۰۲

   خیلیا گرگ رو از نزدیک ندیدن و نمیفهمن چه قدرتی و استقامتی داره و چه کارایی ازش برمیاد،اونوقت درمورد شیر ۲۵۰ کیلویی صحبت میکنن که مچ دستش اندازه کمر سگ هست،

 • رامین خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

  همه ی این سگا هر چقدر هم بزرگ باشن ته قدرتشون بتونن با گرگ در بیوفتن و گرنه همین سگ تبتی از شیر هم بیشتر یال داره میشد سلطان جنگل .

  • میثاق براتی خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

   به تنهایی که نه تو متن هم اشاره شده به صورت گله ای میتونن شیر رو از پا در بیارن. بابا شیر هنوز اونقدرا هم خار ن‌ده که هر نژاد سگی هم که باشه به تنهایی بتونه شکستش بده چه برسه به اینکه بکشتش. تو کلسپ هایی هم که دیدم سگ گرگ رو شکست داده همشون چند سگ در مقابل یک گرگ بوده. وگزنه خود گرگ هم حیوون کم خطرناک و قوی ای نیست. سگ های نژاد خوب هن کم نداریم. ولی قابل قیاس نیستن لطفا تو انتشار خبرهای اینچنینی از واژه های بهتر و کاملتری استفاده کنیم. جدیدا مد شده رسانه ها از واژه های دروغ و اغراق آمیزی به جهت جلب توجه بیشتر استفاده میکنند و این درست نیست به نظرم به جای این ترفندای پوسیده و نخ نما شده یه مقدار علمی تر رفتار کنیم. متشکرم.

 • بنی خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

  خدایی چی میزنین این مطالب رو مینویسین

 • ایمان خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

  آله بای به تنهایی حریف سلطان جنگله

 • امین خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

  چی میگی عمو …شیر یه پنجه بزه جمجمه هر سگی رو خرد کنه

 • امین خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

  چی میگی عمو …شیر یه پنجه بزنه جمجمه هر سگی رو خرد میکنه

  • من علی خرداد ۳۱, ۱۴۰۲

   تیتر به اندازه ای مسخره هست که……. حالا من میپرسم چندتا پراید حریف قطار هست خخخخخخ

 • الیار فلاح خرداد ۲۹, ۱۴۰۲

  لیست جالبیه ولی سرابی همه این سگ هارو حریفه و باز هم تو لیست نیست

 • نیما خرداد ۳۰, ۱۴۰۲

  این حرفا مال بچه ها زیر ۱۳ ساله ..مثلا آرنولد میتونه با تایسون بجنگه …..خخخخ .هیچ سگی به تنهایی یا حتی ۲تایی قادر نیست جلوی شیر فقط وایسته …چه برسه بخواد بجنگ ..دقیقا اندازشون مثل گربه کوچیک با سراب نر بزرگ ..یه شیر نر بایک ضربه ی دستش میتونه جمجه بزرگترین سگ رو خرد کنه…اینم بدونید هیچ سگی نمیتونه اندازه ی یه گربه خطرناک و کشنده باشه..یه گربه خیابونی از یه سگ بزرگ خطرناکتره ….سگا مفت برای خوبین درقالب تیم اما گربه ها ارتش یکنفرن….حیوونی که عرو …کرد هیچی نیست ازترسش

  • من علی خرداد ۳۱, ۱۴۰۲

   چهارتا از این سگا حتی حریف یه دونه گرگ نمیشه توی کلیپ ها با دخالت . انسان و چهارتا سگ حریف یه گرگ میشن من با سه سگ حریف یه جوجه تیغی نشدیم سگ حتی حریف گربه وحشی نیست شیر که بماند واسه جذب مخاطب تیتر زدی. ولی حیف شیر رو انقدر حقیرش کنیم که با سگ مقایسه کنیم شیر وقتی نعره میکشه سه تا کفتار از ترس میمیرن گفتاری که حرف چهارتا سگ هست شیر با هیچ حیوانی قابل قیاس نیست با این تیتر مسخره

 • اولا که سگ آلابای اصالتش ترکمنه وفک کنم تنها آلابای یاسر هایی که ویژگی اونودارن بتونن خواهرشیر ...وزن زیاد فک قوی جثه بزرگترازشیر خرداد ۳۰, ۱۴۰۲

  سگ آلابای اصالتش ترکمنه الکی به روس نسبت ندین اونایی که توروسیه هستن رئیس جمهورترکمنستان هدیه داده بش
  دوما فقط آلابای یا سگهایی که مشخصات اونو دارن شاید… شیرو ….فک قوی وزن زیاد قدرت به شدت تهاجمی خشن

 • مسعود خرداد ۳۱, ۱۴۰۲

  چه مطلب مسخره ای و اونایی که چرت وپرت نوشتن…. هیچ سگ سانی حریف گربه سان نمیشه…. اینا هیچکدوم جرات ندارن با جگوار دربیفتن چه برسه به شیر…. بعد نوشتی شیر هیچ شانسی نداره…. خیلی خنده داره

 • ققنوس شهریور ۲۵, ۱۴۰۲

  سلام به همگی . نویسنده محترم حتی نمیدونه شیر چه خصوصیاتی داره ‌ داداش نمیدونی بدون پنجه شیر نر اندازه کمر سگه واقعا زر مفته بگی شیر رو خسته میکنن و شکست میدن . اینها حتی تحمل یک پنجه شیر رو ندارن . آلابای و سرابی و روتوایلر واقعا یلی برای خودشون هستن و برای مبارزه با گرگ ساخته شدن گرگی که فقط شنیدین ندیدینش . هرسگس نمیتونه با گرگ طرف بشه . اینها با تمام قدرتشون نمیتونن حتی شیر رو نگران کنن. ضمنا چرا در مورد سرابی ننوشتی این خودش خیانت به خاک محسوب میشه

 • Saeed Ssvsh خرداد ۲۱, ۱۴۰۳

  من ساقی ام وقت کفتار بچسب نترس