این نشانه ها می گوید شریک عاطفی تان به شما وفادار است

این نشانه ها می گوید شریک عاطفی تان به شما وفادار است

گرچه روانشناسان معتقد اعتماد سنگ بنای هر رابطه ی مستحکم و بالغانه ای است، اما برخی افراد ممکن است به دلیل تجربه های تروماتیک گذشته یا ناامنی های روانی خود به وفاداری شریک عاطفی شان شک داشته باشند. تصور شریک عاطفی خود با شخصی دیگر برای هر کسی می تواند دیوانه کننده باشد، به همین دلیل گاهی بهتر است یک نفس عمیق بکشید و به این فکر کنید که آیا واقعاً چیزی برای نگرانی وجود دارد. نشانه های زیر به شما می گویند که شریک عاطفی تان به شما کاملاً وفادار است و خیال خیانت ندارد.

۱- همیشه با شما صادق و روراست است

در یک رابطه بالغانه، شرکای عاطفی باید بتوانند همه چیز را با یکدیگر در میان بگذارند، و نه فقط چیزهای خوب را. اگر متوجه شده اید که شریک عاطفی تان حتی از گفتن دروغ مصلحتی هم به شما خودداری می کند، می تواند نشانه ی این باشد که او به شما وفادار است و به شما به چشم کسی نگاه می کند که می تواند به طور کامل به او اعتماد کند.

این امر می تواند راه و رسم او برای نشان دادن حس احترام و اعتماد خود به شما باشد، چون می داند که شما او را قضاوت نخواهید کرد. او می بیند که رابطه تان آنقدری مستحکم هست که با همراهی یکدیگر راهی برای عبور از هر موقعیتی پیدا کنید.

۲- پایبندی خود به رابطه تان را نشان می دهد

هر رابطه ای با فراز و نشیب هایی همراه است، اما شریک عاطفی تان نباید با پیدا شدن سر و کله ی اولین نشانه از مشکل جا بزند. اگر شریک عاطفی تان همیشه آماده است تا درباره ی مسائل با صبر و حوصله با یکدیگر صحبت کنید و در زمان مشکلات، به شما بی اعتنایی نمی کند، این یک نشانه است که او به رابطه تان پایبند است و همه ی حواسش به شما است. مطمئن شوید که او تمام تلاش خود را برای موفقیت آمیز بودن رابطه تان به کار می گیرد.

۳- احساساتش پایدار و باثبات است

اگر چیزی درست باشد، احتمالاً حس تان فوراً به شما خواهد گفت. اگر احساسات شریک عاطفی تان دائماً در تغییر نیست و او با نوسانات خلقی درگیر نیست، به طور حتم فرد مناسبی برای شما است. او می داند که برای آینده اش چه می خواهد و شما همان فرد مورد نظر او هستید، بنابراین جایی برای شک باقی نمی ماند.

۴- برای موفقیت آمیز بودن رابطه تان به اندازه ی کافی تلاش می کند

در ابتدای رابطه، شرکای عاطفی معمولاً اشتیاق زیادی برای صحبت با یکدیگر دارند تا رابطه شان خوب پیش برود. با این حال، اگر مدتی از شروع رابطه تان گذشته اما این اشتیاق هنوز به قوت خود باقی است، این یک نشانه است که شریک عاطفی تان به شما به چشم کسی نگاه می کند که می تواند آینده ی خود را با او تصور کند و این تصور بسیار خوشایند نیز هست. و هیچ مانعی در مسیر نمی تواند جلوی رخ دادن آن را بگیرد.

۵- از نظر عاطفی با شما راحت است

صحبت کردن بی پرده با یکدیگر درباره ی افکار و احساسات خود در رابطه عاطفی، بسیاری از افراد را درگیر حس ناامنی روانی می کند. اگر شریک عاطفی تان نگرانی ها و ناامنی های روانی خود را با شما در میان می گذارد، این یک نشانه است که می خواهد به لحاظ عاطفی به شما متصل بماند و مشتاق است که شما را وارد زندگی خود کند.

اما اگر شریک عاطفی تان احساسات و افکار خود را با شما در میان نمی گذارد، بهتر است درباره ی آن با یکدیگر صحبت کنید تا میان تان فاصله نیافتد و دلیل این رفتار را پیدا کنید.

۶- از ابراز محبت فیزیکی به شما ابایی ندارد

گرچه ممکن است برخی افراد نسبت به دیگران در روابط خود بیشتر اهل لمس کردن باشند، اما اگر متوجه شده اید که شریک عاطفی تان از هر فرصتی برای ابراز محبت فیزیکی خود به شما استفاده می کند، احتمالاً انتخاب درستی داشته اید. ابراز محبت فیزیکی به ایجاد صمیمیت و برقراری ارتباط عاطفی میان طرفین رابطه کمک می کند. شریک عاطفی تان با این کار محبت خود و میلش به مراقبت از شما را نشان می دهد.

۷- حسادت نمی کند

حس حسادت اغلب به دلیل ناامنی روانی برانگیخته می شود، نه تنها در مورد خودتان، بلکه همچنین درمورد رابطه تان. به علاوه، ممکن است شریک عاطفی تان تصور کند هر دو افکار و تمایلات یکسانی دارید و به احساسات تان شک کند.

یک رابطه عاطفی سالم بر پایه ی اعتماد بنا می شود و اگر شریک عاطفی تان حسادت نمی کند، این یک نشانه است که او نسبت به رابطه تان احساس اطمینان و رضایت می کند.

۸- شما را در همه ی جنبه ی زندگی خود می گنجاند

طبیعی است که برای خود زندگی ای هم خارج از رابطه عاطفی تان داشته باشید، اما اگر شریک عاطفی تان واقعاً به شما پایبند باشد دوست دارد که بیشتر تجربیات خود را با شما سهیم شود. این بدان معنی نیست که شما و شریک عاطفی تان نباید گهگاه بدون هم وقت بگذرانید، اما اگر اولویت شریک عاطفی تان باشید، او مایل خواهد بود که تا حد ممکن شما را در زندگی خود بگنجاند.

این امر می تواند راه و رسم او برای شناساندن بهتر خود به شما باشد و اینکه به شما نشان دهد که با شما کاملاً روراست است و چیزی برای مخفی کردن از شما ندارد.

۹- نظر و خواست شما را در نظر می گیرد

آگر شریک عاطفی تان همیشه نظر شما در نظر می گیرد و مایل است تا برای شادی و راحتی بیشتر شما در رابطه تان تغییر و رشد کند، این یک نشانه است که او ارزش زیادی برای شما قائل است.

تغییر الگوهای رفتاری خود می تواند بسیار دشوار باشد و اگر شریک عاطفی تان حاضر به این کار است، باید قدردانش باشید چون علاقه ی او به شما را ثابت می کند.

۱۰- همیشه به یاد شما است

شریک عاطفی تان شاید نتواند هر روز با شما وقت بگذراند، اما حتی اگر شلوغ ترین روز کاری را هم داشته باشد، فرصتی هر چند کوتاه پیدا می کند تا به شما بگوید که به یادتان است. تنها یک پیام متنی، یک عکس بامزه یا یک ایموجی می تواند ثابت کند که همیشه به فکر شما است و هیچ کس دیگری را به شما ترجیح نمی دهد.

منبع: brightside
بدون نظر

ورود