ویژگی های نادر بدنی که شاید شما هم آن ها را داشته باشید

ویژگی های نادر بدنی که شاید شما هم آن ها را داشته باشید

برخی افراد پاهای بسیار بلندی دارند و برخی هم با موهای قرمز رنگ متولد می شوند. اگر هیچ یک از این ویژگی ها را ندارید، ناامید نشوید. احتمالاً ویژگی های دیگری دارید که خود از منحصر به فرد بودن آن ها بی خبرید.

دندان های فاصله دار

دیاستما (Diastema) به فاصله ی بین دندانی گفته می شود. بسیاری از سلبریتی ها این ویژگی را به مشخصه ی خود بدل کرده اند. و واقعاً هم شخص را منحصر به فرد می کند، چرا که بین ۱/۶ تا ۲۴/۴ درصد از افراد بزرگسال در گروه های مختلف سنی از این ویژگی برخوردارند.

اثر انگشت منحنی

اثر انگشت حلقه ای رایج ترین فرم اثر انگشت است، به طوری که ۶۵ درصد مردم دنیا از آن برخوردارند. ۳۰ درصد از مردم دنیا اثر انگشت پیچشی دارند. و اثر انگشت تنها ۵ درصد از افراد به شکل منحنی است.

ناف بیرون زده

از هر ۱۰۰ نفر تنها ۱۰ نفر ناف بیرون زده دارند. تصور می شود فرآیند جداسازی بند ناف بعد از تولد تأثیری در شکل ناف نداشته باشد و این موضوع به عوامل دیگری بستگی داشته باشد.

شیار عرضی کف دست

تنها ۱/۵ درصد از مردم دنیا کف دست خود یک خط عمیق عرضی دارند که به آن شیار سیمین (Simian Crease) گفته می شود. این ویژگی بیشتر در مردان وجود دارد و معمولاً ارثی است.

چشمان خاکستری

خاکستری یکی از کمیاب ترین رنگ چشم ها است تنها ۳ درصد از مردم دنیا رنگ چشم خاکستری دارند، که این میزان یک سوم جمعیت افراد چشم آبی است.

چشمان سبز

از هر ۱۰۰ نفر تنها ۲ نفر چشمان سبز دارند. و دلیلش این است که رنگ چشم سبز یک صفت ژنتیکی غالب نیست و در اغلب مواقع در برابر ژن رنگ چشم قهوه ای مغلوب می شود. با این حال، اگر پدر و مادر هر دو چشمان سبز رنگی داشته باشند، احتمال اینکه فرزند آن ها هم این ویژگی را به ارث ببرد، بسیار بالا است.

ماهیچه دراز کف‌ دستی

نزدیک به ۱۴ درصد از جمعیت دنیا ماهیچه دراز کف دستی (Palmaris Longus Muscle) را ندارند. حقیقت این است که این ماهیچه یکی از اعضای بدوی بدن انسان است و نیاز به برخورداری از آن طی روند تکامل از میان رفته است. به همین دلیل، نبود این ماهیچه هیچ تأثیری بر عملکرد دست ها ندارد.

موی رنگ روشن

ویژگی موی بلوند ارتباط زیادی با میزان قرارگیری در معرض نور خورشید دارد و هر چه یک کشور کمتر آفتابی باشد، افراد بلوند بیشتری در آن متولد می شوند. برای مثال، در کشورهایی مانند نروژ، سوئد، دانمارک و فنلاند، نزدیک به ۸۰ درصد جمعیت بلوند هستند.

فقدان دندان عقل

نزدیک به ۵ تا ۳۷ درصد از مردم دنیا بدون دندان عقل به دنیا می آیند. این دندان احتمالاً به این دلیل رشد نمی کنند که دیگر نیازی به آن ها نیست. اجداد ما برای جویدن مواد غذایی سفت و سخت مانند ریشه ها، برگ ها، دانه های خوراکی و گوشت به این دندان ها نیاز داشتند.

پرزهای چشایی زیاد

یک چهارم از جمعیت دنیا از حس چشایی قوی تری برخوردارند. دلیلش این است که آن ها پرزهای چشایی زیادی بر روی زبان خود دارند. برعکس، تقریباً به همان میزان از مردم دنیا حس چشایی ضعیفی دارند که به دلیل کمی پرزهای چشایی روی زبان آن ها است.

گرداب موی دوتایی

اغلب افراد تنها یک گرداب موی ساعتگرد دارند. گرداب مو دوتایی بسیار نادرتر است و از هر ۱۰۰ نفر تنها ۵ نفر از آن برخوردارند. و اگر هر دو گرداب مو پادساعتگرد باشند، این امر فرد را منحصر به فردتر هم می کند.

متفاوت بودن رنگ دو چشم

در کمتر از یک درصد از جمعیت دنیا رنگ دو چشم با یکدیگر متفاوت است، ویژگی ای که به آن هتروکرومیا (Heterochromia) گفته می شود. جالب آنکه هتروکرومیا می تواند در یک چشم هم باشد، یعنی زمانی که بخشی از عنبیه ی یک چشم رنگی متفاوت از باقی بخش های عنبیه ی همان چشم دارد.

سوراخ بیرون گوش

بین ۰/۱ تا ۵ درصد از مردم دنیا یک سوراخ اضافی کوچک بیرون گوش های خود دارند. تصور می شود یک ویژگی بدوی باقیمانده از آبشش های ماهیان باشد که طی فرآیند تکامل از میان رفته است. این نظریه البته هنوز به احاظ علمی تأیید نشده است.

انگشت مورتون

کسانی هستند که در آن ها انگشت دوم پا بلندتر از انگشت شست پا است. بین ۳ تا ۲۲ درصد از مردم دنیا این ویژگی را که به آن انگشت مورتون (Morton’s toe) گفته می شود، دارند. دادلی جوی مورتون ، دانشمند آمریکایی که این ویژگی نام خود را از او گرفته، معتقد بود انگشت بلند دوم پا یک ویژگی به جای مانده از اجداد حیوانی ما انسان ها است.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود