۸ کاری که باید در مواجهه با یک موقعیت مشکوک انجام دهید

۸ کاری که باید در مواجهه با یک موقعیت مشکوک انجام دهید

به غیر از افراد غریبه، شریک زندگی یا حتی آشنایان سابق نیز ممکن است با انگیزه های نامشخص رفتار مشکوکی در قبال ما از خود نشان دهند. باآنکه هرگز نمی‌دانیم از افراد مختلف چه انتظاری داشته باشیم، اما می‌توانیم از قبل خودمان را برای شرایط مختلف آماده کنیم. در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که می‌توانید برای محافظت از خود در موقعیت های مشکوک و جلوگیری از عواقب احتمالی انجام دهید.

۱. از متوقف کردن خودرو خودداری کنید

۹ کاری که باید هنگام مواجهه با موقعیت های مشکوک انجام دهید

اگر متوجه شدید که خودرویی برای مدت طولانی پشت سرتان بوده، احتمالا اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد این است که ماشین را کنار بزنید و مطمئن شوید که خودروی مشکوک عبور می‌کند. با این حال، بهترین تصمیم این است که تنها باندتان را عوض کنید و به هیچ عنوان ماشین را متوقف نکنید.

۲. به چراغ های چشمک‌زن زیاد توجه نکنید

۹ کاری که باید هنگام مواجهه با موقعیت های مشکوک انجام دهید

معمولا از چراغ چشمک‌زن برای هشداردادن به راننده دیگر در مورد مشکلی استفاده می‌شود که خود از آن بی‌خبر است. با این وجود، برخی از آن برای وادار کردن شما به کنار زدن خودرو استفاده می‌کنند. اگر مطمئن هستید که ماشینتان مشکلی ندارد، توقف نکنید و به راه خود ادامه دهید.

۳. غیرقابل پیش بینی عمل کنید

۹ کاری که باید هنگام مواجهه با موقعیت های مشکوک انجام دهید

در حین رانندگی، راهنمای چپ را روشن کنید و به جای آن به راست بپیچید (البته اگر شرایط مناسب بود). اگر پیاده هستید، بپیچید و بعد در جهت مخالف قدم بزنید.

۴. بشمارید تا مطمئن شوید

۹ کاری که باید هنگام مواجهه با موقعیت های مشکوک انجام دهید

به گفته یک افسر سابق سیا، سه مرحله وجود دارد تا مطمئن شوید که ظن شما موجه است یا خیر. اگر یک نفر را یک بار دیدید، تصادفی است، بار دوم اتفاقی است، و بار سوم، بهتر است کاری برایش بکنید. اگر در ماشین هستید، چهار بار به راست بپیچید، و اگر ماشین مشکوک هنوز پشت سرتان است، زمان اقدام فرا رسیده است.

۵. از مسیر دوربین های ترافیکی برانید

۹ کاری که باید هنگام مواجهه با موقعیت های مشکوک انجام دهید

مطمئن شوید که از زیر دوربین های ترافیکی عبور می‌کنید تا تمام داده‌های ممکن ثبت شوند. نام خیابان ها را به خاطر بسپارید، اطلاعات ثبت شده در دوربین ها ممکن است مفید باشد و کمک بزرگی به افسران پلیس کند.

۶. روبه‌رو را نگاه کنید

۹ کاری که باید هنگام مواجهه با موقعیت های مشکوک انجام دهید

اگر مرتب به اطراف نگاه کنید، این علامت را به فرد مشکوک می‌دهید که متوجه شده‌اید یک جای کار می‌لنگد. بهترین کار این است که طبیعی عمل کنید.

۷. از ارتباط برقرار کردن استفاده کنید

۹ کاری که باید هنگام مواجهه با موقعیت های مشکوک انجام دهید

اگر فرد مشکوک را می‌شناسید و از نزدیک شدن به او احساس امنیت می‌کنید، به او بگویید که شما را تنها بگذارد. قاطع باشید و وارد گفتگوی طولانی نشوید، فقط خواسته خود را بیان کنید و بروید. اما اگر فرد غریبه است، با او ارتباط برقرار نکنید. رفتار و انگیزه افراد غریبه برای شما ناشناخته است.

۸. احساسات خود را بنویسید

۹ کاری که باید هنگام مواجهه با موقعیت های مشکوک انجام دهید

هدف از این کار این است که زمان‌هایی را که احساس می‌کنید در موقعیت مشکوک قرار دارید، پیگیری کنید. مطمئن شوید که زمان، تاریخ و همچنین مکانی که چنین احساسی داشتید را یادداشت کرده‌اید. اطلاعات ثبت‌شده بعدا کمک بزرگی به افسران پلیس خواهد کرد. همچنین می‌تواند ثابت کند که برخوردها تصادفی نبوده‌ و واقعا شما را آزار داده‌اند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲۶ نظر

ورود

 • امیر شهریور ۱۰, ۱۴۰۲

  دقت کردید همه ی افراد قربانی در این عکس ها زن بودند؟
  این موضوع را بگذارید کنار مقاله ای از رویترز که گفته بود دهمین کشور خطرناک در جهان برای زن ها آمریکاست تا بفهمید چرا همه ی قربانی ها زن بودند…

  • MMM شهریور ۱۱, ۱۴۰۲

   این عکس ها برای توضیحات صحیح است و هیچ ربطی به حرف شما نداره

  • MMM شهریور ۱۱, ۱۴۰۲

   این عکس برای توضیحات صحیح است و هیچ جا ی مقاله نگفته که زن ها بیشتر در خطر هستند

  • .... شهریور ۱۱, ۱۴۰۲

   اون وقت ایران چندمه اگه آمریکا خیلی خطرناکه؟؟

  • Amirali شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

   حتماً ایران تو این لیست وجود نداره نه!؟ 😂

 • MMM شهریور ۱۱, ۱۴۰۲

  این عکس برای توضیحات صحیح است و هیچ جا ی مقاله نگفته که زن ها بیشتر در خطر هستند

 • Armin شهریور ۱۱, ۱۴۰۲

  ممنون

 • فاطمه شهریور ۱۱, ۱۴۰۲

  حجابمو رعایت کنم راحت تره تا همش در معرض خطر باشم

  • زهرا شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

   اگر هوس گوشت کند پوست شکار برایش مهم نیست، حگرگجاب باید باطنی باشد نه ظاهری. _حسین پناهی_ الان شما اگر روسری سرت کنی دقیقا چه تاثیری روی چنگ زدن یا چنگ نزدن به موهات داره؟ اگه جای خلوتی باشی خفت گیر به حجابت نگاه نمیکنه. حتی به جنسیتت هم نگاه نمیکنه. یکی از فامیلای نزدیکشون با ۱.۹۸ قد خفتش کرده بودن. اینی که میخوام بگم ربطی به خفت گیرا نداره و بیشتر برای جوونایی هست که متلک میزنن، چادر از دور صرفا تو رو بیشتر از سنی که داری نشون میده و واضحه اگه یه موتوری از پشت سر تو رو چادری ببینه متلک بهت نمیزنه چون معمولا موتوریا جوونن و به خانمای بالای ۲۵ ( اگه واقعا ظاهرشون بخوره ۲۵ ساله باشن نه کمتر) کاری ندارن.

   • علی شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

    اتفاقا برعکس گفتی

  • 𝑱𝒖𝒍𝒆𝒌𝒂 شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

   هیچ ربطی به حجاب نداره تو کل عمرت هم حجابت کامل باشه هیچ چیزیو تضمین نمیکنه ، تاکید میکنم هییچچ چیز!

 • فلونی شهریور ۱۱, ۱۴۰۲

  همشون مفید بودن به جز مورد آخر. چون تو ایران کار نمیکنه

  • Nrgs شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

   نه درسته
   حتی موهایی که زیر شاله هم اگه طرف بخواد چنگ بندازه بگیره اگه باز باشه سخت تره گرفتنش
   تا موهایی که بافته است یا دم اسبیه

 • ASSASSIN شهریور ۱۱, ۱۴۰۲

  مورد ۹ چی میگه؟!😅🤣
  اینجا ایرانه مثل اینکه داش.

  • زهرا شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

   وقتی طرف بخواد موهاتو بکشه یا بگیره ربطی نداره شال و روسری داری یا نه چون با وجود اون هم راحت میتونه انجام بده پس مو باز باشه بهتره

   • علی طالبی شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

    چه استدلال احمقانه ای

   • فاطمه شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

    موی باز گرفتنش راحت تره و به خاطر مقاومت کم هر تار موی که در دسته قرار نگرفته احساس درد بیشتری ایجاد می‌کنه چه حرف بی منطقی زدی به جای فکر کردن به حجاب سعی کن دفاع شخصی یاد بگیری خیلی ساده لوح هستین که فکر میکنین حجاب داشتن یا نداشتن ملاکه یا شایدم حجاب چیزیه که ازش میترسی و سعی داری سیاه نمایی کنی بگذریم موی بافته شده زمانی که گرفته بشه درد کمتری ایجاد می‌کنه و بهترین روش اینه که اگه موهاتو تو هر حالتی گرفتن با هر دو دست محکم دست متجاوز رو بگیرید جه خانم چه آقا کسی موهاتونو گرفت سعی نکنید دستشو جدا کنید برعکس دستشو سفت روی سرتون نگه دارید تا از کشیده شدن مو و سر پیشگیری کنید سپس سعی کنید بچرخید مث زمانی که در رقص از زیر دست همراهتان رد میشید با این تفاوت که این بار دست متجاوز رو محکم گرفتید و با هدف پیچوندن دست می‌چرخید بازوی طرف که پیچ خورد میتونید بزنیدش و فرار کنید یا مجبور میشه موهاتونو ول کنه بخاطر محرک درد در بازو و اگر هم چشماشو دیدید با انگشت های شصت محکم توی چشماش فرو کنید اینا محرک های درد هستن و جناق هم با شئ سخت روی جناق متجاوز بکشید اینا محرک های درد هستن که اگه به موقع و سریع انجام بشن شما فرصت فرار پیدا میکنید شئ سخت هر جسم سختی که همراه دارید یا حتی مشت شماست به جناق مشت بزنید و نه عضلات چون مشت زدن به عضلات کمکتون نمی کنه به جای حساس باید بزنید اما به گردن ضربه نزنید چون در بیشتر مواقع باعث مرگ میشه ولی اگر دفاع مشروع باشه ایرادی نداره

 • رها شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

  من از خوندنش هم استرس گرفتم.چون یه بار برام پیش اومده یکی به شدت مشکوک توی کل مسیر من بود و هر کار میکردم نمیرفت.
  واقعا در اون موقعیت آدم عصبی میشه،فقط خدا رحم کنه یه آشنا پیدا شه که بچسبی بهش

 • الی شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

  درسته اینجا ایرانه😂 ولی دم اسبی بهتره چون با مو های باز همه ی مو کشیده میشه

 • سیگما شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

  خخخخخ من به این چرندیات اعتقادی ندارم فقت کافیه هرجایی که گیر کردین از قدرت سیگمایی استفاده کنید

 • ژینا شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

  هعی بدک نبود :”\

 • آیسا شهریور ۱۲, ۱۴۰۲

  این ها همه اشاره به گیر افتادن زنان هست واقعا که

 • بهار شهریور ۱۴, ۱۴۰۲

  اینو کاملا درست میگی چون من یکبار،داشتم از محل کارم برمیگشتم وچادرهم سرم بود توی خیابون از مشت سر یک نفر بهم حمله کرد وچادرمو با کیفم کشید که شانس اوردم همون موقع یه نفر،رسید ولی بارها که بی جادر هستم وبیرون میرم کسی مزاحم نشده

 • رعنا شهریور ۱۴, ۱۴۰۲

  من محجب بودم و ده ها بار مورد تعرض کلامی و لمسی قرار گرفتم
  جامعه باید آدمهای مریض را جمع کند تا محیط برای با حجاب و کم حجاب امن شود