۵ آمار جالب و خیره کننده از فروش فیلم «اوپنهایمر» و مقایسه آن با دیگر فیلم های نولان

۵ آمار جالب و خیره کننده از فروش فیلم «اوپنهایمر» و مقایسه آن با دیگر فیلم های نولان

قبل از اکران فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer) در تابستان امسال، بسیاری از مردم فکر نمی‌کردند که اوپنهایمر، یک فیلم پرفروش دیگر از کریستوفر نولان باشد. همچنین پیش‌بینی‌ها از این اطمینان نداشت که فروش این فیلم از فروش فیلم شوالیه تاریکی (The Dark Knight) در سال ۲۰۰۸ پیشی خواهد گرفت.

موفقیت فیلم اوپنهایمر

با این حال، این فیلم درام بیوگرافی با بازی کیلین مورفی (Cililan Murphy)، فراتر از پیش بینی‌ها ظاهر شده و این فیلم سه ساعته، هفته گذشته آمارهای عجیبی را به ثبت رسانده و رضایت بینندگان را به دنبال داشته است.

موفقیت فیلم اوپنهایمر

وبسایت ددلاین، در گزارشی در مورد این پدیده گیشه، تعدادی از موفقیت‌های واقعاً چشمگیر این محصول استودیو یونیورسال در زمینه فروش در هفته های اخیر را فهرست کرده است. و همانطور که در ادامه خواهید دید، برخی از موفقیت‌های منطقه‌ای این فیلم در باکس آفیس واقعاً قابل توجه هستند، علی الخصوص در مقایسه با فروش فیلم محبوب بتمن.

موفقیت فیلم اوپنهایمر

 • اوپنهایمر تا به امروز موفق به فروش ۴۷۷.۲ میلیون دلاری در سطح بین المللی شده و به تازگی از فروش ۴۷۱.۲ میلیون دلاری شوالیه تاریکی عبور کرده است.
 • در پنج روز اول اکران این فیلم در ایتالیا، فروش اوپنهایمر از کل فروش فیلم تنت (Tenet) در این کشور پیشی گرفته و انتظار می رود که در هفته دوم اکران جای فیلم دانکرک (Dunkirk) را نیز بگیرد.
 • در یونان نیز اوپنهایمر بهترین اکران افتتاحیه برای فیلمی از کریستوفر نولان و همچنین بهترین فروش روز افتتاحیه در این کشور در سال ۲۰۲۳ را داشته است.
 • فروش ۱۵۴.۵ میلیون دلاری اوپنهایمر از سالن‌های سینمایی «آی مکس» و رقم ۷۰.۴ میلیون دلار از سینما‌های خارج از آمریکا به دست آمده است. این ارقام، فیلم اوپنهایمر را به پنجمین اکران بزرگ آی مکس و همچنین ششمین اکران بین المللی برتر تبدیل می‌کند.
 • اوپنهایمر، اکنون پرفروش‌ترین فیلم کریستوفر نولان در فرانسه، آلمان و اسپانیا است.

ایتالیا و یونان به طور خاص در این مجموعه آماری در مورد فیلم اوپنهایمر بسیار قابل توجه هستند. با توجه به اینکه فیلم تنت در زمان اوج شیوع کووید-۱۹ در جهان اکران شد، جای تعجب ندارد که فروش اوپنهایمر در ایتالیا از مجموع فروش این فیلم پیشی بگیرد. بنابراین قابل درک است که فروش فیلم جدید نولان در این مدت کوتاه از فروش ۳۶۵.۳ میلیون دلاری تریلر علمی تخیلی او در سال ۲۰۲۰ به راحتی پیشی بگیرد.

با توجه به اینکه قطعاً انتظار داریم فروش فیلم Dunkirk نیز در روز‌های آینده تنزل کند، این وضعیت مطمئناً شرایط را برای مقایسه جالبی بین تازه ترین فیلم کریستوفر نولان و فیلم‌های قبلی این کارگردان فراهم می‌کند. همچنین نکته قابل توجه این است که هنرنمایی بازیگران فیلم اوپنهایمر در سینما‌های زیبا و روباز یونان نمایش داده می‌شوند، مکان هایی که اکثریت قابل توجه سینماهای نمایش دهنده این فیلم در یونان را تشکیل می‌دهند.

موفقیت فیلم اوپنهایمر

و طبیعتاً فرمت آی مکس ۷۰ میلی‌متری، که فرمت محبوب کریستوفر نولان بوده و برای ساخت این حماسه تاریخی نیز به کار گرفته شده، عامل مهمی در موفقیت این فیلم در گیشه بوده است. فیلم اوپنهایمر اکنون جایگاه ششمین فیلم پرفروش در میان فیلم های با تکنولوژی آی مکس را به دست آورده است. شاید اکنون زمان آن رسیده است که شرکت توسعه دهنده این تکنولوژی به فکر ساخت سینماهای آی مکس بیشتری باشد.

موفقیت فیلم اوپنهایمر

هنوز قلمروهای ناشناخته بسیاری پیش روی تازه ترین اثر کارگردان فیلم ممنتو (Memento) قرار دارد، زیرا قرار است اکران اوپنهایمر در چین در هفته جاری آغاز شود. نحوه عملکرد این فیلم در بازار چین بدون شک بسیار مهم خواهد بود، زیرا فروش اوپنهایمر در چین به طور بالقوه می‌تواند به نزدیک‌تر شدن مجموع فروش این فیلم در سراسر جهان به یک میلیارد دلار کمک کند.

موفقیت فیلم اوپنهایمر

هرچند، این فیلم فقط باید ۶.۳ میلیون دلار بیش از رقم فعلی بفروشد تا از فروش کلی شوالیه تاریکی پیشی بگیرد. آیا شاهد آن خواهیم بود که فروش اوپنهایمر از این دنباله بتمن با محوریت شخصیت بروس وین پیشی بگیرد؟ جواب این سؤال را تنها زمان مشخص خواهد کرد، زیرا هنوز اکران تازه ترین فیلم کریستوفر نولان در سینما‌های سراسر جهان ادامه دارد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • علی طهماسبی شهریور ۱۳, ۱۴۰۲

  پس از ده ها سال فیلم‌هایی که با تکنولوژی و صحنه ارارایی و تخیلی و …ساخته شده بود نوبت فیلم ساده که هیچی جز فخر فروشی زندگی و جامعه آمریکایی داشت رسید .این فیلم هیچی نداشت .

 • عباس شهریور ۱۵, ۱۴۰۲

  بهتر اینه شما مختار و شرکا رو ببینی، نولان میخوای چیکار