اف-۳۵ گمشده و ۸۰ میلیون دلاری پس از مدتی پرواز در «حالت زامبی» بالاخره پیدا شد!

اف-۳۵ گمشده و ۸۰ میلیون دلاری پس از مدتی پرواز در «حالت زامبی» بالاخره پیدا شد!

ساعاتی پس از آنکه ارتش ایالات متحده از مردم برای یافتن یک جت جنگنده درخواست کمک کرد، بقایایی از جت جنگنده اف ۳۵ که از زمان سقوط خلبان آن بر فراز کارولینای جنوبی مفقود شده بود، پیدا شد. پایگاه مشترک چارلستون از مردم خواسته بود که اگر اطلاعاتی دارند که ممکن است به تیم های بازیابی در پیدا کردن این اف -۳۵ که ۸۰ میلیون دلار قیمت دارد، کمک کند، با آن ها تماس بگیرند.

جنگنده اف-35 گمشده آمریکایی ها پیدا شد

خلبان حدود ساعت ۲ بعد از ظهر روز یکشنبه به سلامت از هواپیما ایجکت کرده و در منطقه ای مسکونی در شمال چارلستون فرود آمد. سرگرد ملانی سالیناس گفته است که این خلبان به یک بیمارستان محلی برده شده و در آنجا در وضعیت پایداری به سر می برد. نام خلبان هنوز منتشر نشده است. بعد از ظهر دوشنبه هم، ارتش اعلام کرد که بقایای هواپیما پیدا شده است.

جنگنده اف-35 گمشده آمریکایی ها پیدا شد

روز دوشنبه، فرمانده نیروی دریایی، اریک اسمیت، یک توقف عملیات دو روزه برای تمام واحدهای هوانوردی در داخل و خارج از ایالات متحده صادر کرد که این هفته در برهه ای انجام خواهد شد. هیچ واحدی تا زمانی که تحقیقات و بررسی های دو روزه ای در مورد اقدامات و روش های ایمنی داشته باشد، اجازه پرواز نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که خلبان پیش از خروج، عملکرد خلبان خودکار را فعال کرده بود اما هیچ ردی از این هواپیما پیدا نشد و به همین دلیل ارتش ایالات متحده از مردم محلی خواست در پیدا کردن این هواپیمای گرانقیمت به آن کمک کنند.

جنگنده اف-35 گمشده آمریکایی ها پیدا شد

سیاری از کاربران توییتر سابق این موضوع را مایه طنز کرده و کاربران شبکه های اجتماعی ابراز ناباوری می کردند که ارتش نمی تواند چنین هواپیمای گران قیمتی از تجهیزات نظامی خود را پیدا کند. در این مدت، رسانه ایکس پر شده بود از میم هایی که ارتش و دولت بایدن را به خاطر این اتفاق شرم آور مسخره می کردند. جرمی هوگینز، سخنگوی پایگاه مشترک چارلستون گفت که به دلیل نامعلومی، فرستنده این جنگنده اف -۳۵ کار نمی کند.

جنگنده اف-35 گمشده آمریکایی ها پیدا شد

این جنگنده به گونه ای طراحی شده است که قابل شناسایی نباشد. هاگینز به واشنگتن پست گفته است: «این هواپیما پنهانکار است، بنابراین پوشش های مختلف و طراحی های متفاوتی دارد که شناسایی آن را از یک هواپیمای معمولی دشوارتر می کند». مقامات نظامی روز یکشنبه در پست های آنلاینی خواستار هر گونه کمک از سوی مردم برای پیدا کردن این هواپیما شدند.

قانونگذاران آمریکایی اخیرا از افزایش هزینه تولید اف -۳۵ انتقاد کرده اند. گزارش ماه مه ۲۰۲۳ نشان می دهدکه حفظ و نگهداری برنامه جنگنده تهاجمی مشترک اف -۳۵ لایتنینگ ۲ در مجموع ۱.۷ تریلیون دلار هزینه دارد. علاوه بر این، بودجه این برنامه ۱۸۳ میلیارد دلار بوده است.

جنگنده اف-35 گمشده آمریکایی ها پیدا شد

پس از اولین حادثه برای اف -۳۵ در سال ۲۰۱۸، از این حادثه به عنوان یک حادثه ناگوار کلاس A یاد شد، به این معنی که بیش از ۲ میلیون دلار خسارت به بار آمده است. در اکتبر سال گذشته، یک جت اف -۳۵ در انتهای باند فرودگاه سالت لیک سیتی پس از خروج خلبان سقوط کرد و منفجر شد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۹ نظر

ورود

 • حاج محمود شهریور ۲۸, ۱۴۰۲

  یک اسباب بازی که کارایی آن در هیچ جنگی مشخص نشده است میلیاردها دلار صرف این هواپیما شده اما مدام سقوت می کند

  • meti شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

   نفرما آقا/ الان خود تحقیرا خودشونو پ آره میکنن 🙂

  • محمدصادق منافی شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

   عه زشته! حاج محمود به شما انگار یاد ندادن به آمریکا چیزی نگی؟ اون ابرقدرته!

  • On شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

   اون آمریکاست مرد! درسته وسایلشو گم میکنه ولی بازم آمریکاست!!

  • مهرداد شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

   دیدگاه چندتا مخ تعطیل رو دیدم یه جنگنده پیشرفته پنهان کار که به راحتی پیدا نمیشه بخاطر ساختارش خنده دارومسخره است !؟حالا رادارش موقع سقوط ازبین رفته باشه،حالا مغز پوچتون نمیگه چقدر سخت میشه چنین هواپیمایی باپنهان کاری فوق العاده رو نمیتونن پیدا کنن،راستی چه خبراز پهپاد اوراقی قاهر وجنگنده مشترکتون با روسیه فک کنم تاریخ ساختش مصادف بشه بااوراق کردنش درسته خخخخخ

  • علی شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

   حاجی! پولی که به عربستان دادی ، خرج رونالدو شد . تو معلومه فقط به روغن بنفشه باور داری!

  • قادر شهریور ۳۰, ۱۴۰۲

   فعلا همین اسباب بازی بدون اینکه شناسایی بشه میاد ایران عملیات انجام میده می‌ره.اتفاق همیشه میوفته. متاسفانه افرادی که هیچ سر رشته آیی در امور نظامی ندارن میان نظر میدم شما بهتر به باجناقت کمی فرصت استراحت بدی.

  • شایان شهریور ۳۰, ۱۴۰۲

   منتظر‌حمله‌حاج‌محمود‌با‌ساندیس‌خوران‌در‌این‌زیر‌باشید

 • حسین نوری شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

  یک اسباب بازی آشغاله که میدان جنگ نرفته داره تلفات میده همش
  واقعا جنگنده های روسی بهتره و کارامد تر

 • رحمانی شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

  من فنی وتخصص کارم امریکا تجهیزاتش پیشرفته هست ولی درخیلی زمینه ها بزرنمایی می کند ودرکل توزمینه سیستم الترونیک وبرق خیلی ضعف دارد خودروهایش اپشن زیادی دارند ولی توام با استهلاک و عیب وایرادو خرابی بالا برعکس المان وژاپن

  • حاج محمود شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

   به نظرم به امریکا برو و این موارد را به آنها یادآور شو بلکه به راه راست هدایت گردند و شما هم ثروتمند شوی

  • بهزاد شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

   مرسی آقای فنی و متخصص

 • امیر شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

  به خاطر یک مشت ساندیسی 🤢🤮☝☝

 • محمد شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

  😀😀😀😀😀🤣🤣🤣🤣

 • امید شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

  اول برو املای سقوط رو تمرین کن بعد بیا اظهار فضل کن

 • احمد شهریور ۳۰, ۱۴۰۲

  F35🇺🇸🇺🇸🇺🇸❤️

 • ایرانی شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  چطور ممکن است خلبان از هواپیما هنگام سقوط اجکت کند هواپیما گم شود ..منطقه سقوط آنقدر کوچک است که به راحتی پیدا می شود .خبررا بزرگ نمایی می کنند برای بازارگرمی

 • محمد شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  صد رحمت به اجناس درجه سه چینی .ابر قدرت .مگه خره که فرار کنه تو جنگل کم شه

 • هخامنش مهر ۱, ۱۴۰۲

  به خدا تحقیق کنید از لوازم الکترونیکی شون تا خودروهاشون همه مشکل دار هستن اگر یه تکنولوژی مثل گوشی آیفون دارن اونم از المان و ژاپن وچین دارن…لوازم خانگی هاشون من دارم با چینی هیچ فرقی نمیکنه خدایی یکم بهتره فقط یکم…