بدترین رنگ ها برای رنگ آمیزی دیوارها در اتاق های کوچک

بدترین رنگ ها برای رنگ آمیزی دیوارها در اتاق های کوچک

اگر به فکر تغییر دکوراسیون هستید و پیش خودتان فکر می‌کنید دیوارهای سفید باعث می‌شود فضایی که دارید جادارتر و دلبازتر به نظر برسد بهتر است به فکر تجدیدنظر باشید. کارشناسان وبلاگ تخصصی The Good Painter چهار رنگ که بیش از همه باعث می‌شوند اتاقتان از آنچه هست کوچکتر به نظر برسد معرفی کرده‌اند.

سفید

بدترین رنگ هایی که می‌توانید برای یک اتاق کوچک انتخاب کنید

۱۰ ایده جدید برای طراحی دکوراسیون داخلی مُد سال ۲۰۲۳

بسیاری از مردم به اشتباه تصور می‌کنند پاشیدن رنگ سفید براق به دیوارهای یک اتاق کوچک راهی مطمئن برای بزرگتر به نظر رسیدن فضای اتاق است. با این حال به گفته The Good Painter تحت هر شرایطی باید از رنگ سفید اجتناب کرد.

به گفته این کارشناسان، سفید اتاق‌ها را جعبه‌‌مانند و بی‌روح نشان می‌دهد و همچنین سایه‌ها و گوشه‌ها را بیشتر نمایان می‌کند؛ چیزی که در واقع باید از آن اجتناب کنید. رنگ سفید همچنین می‌تواند حس بیمارستان را منتقل کند که چندان خوشایند نیست.

آنها پیشنهاد می‌کنند به جای آن از سفید به عنوان رنگی برای تاکید استفاده کنید. یا اگر خیلی اصرار دارید به جای سفید براق از سفید گچی استفاده کنید تا از لحاظ بصری فضا را باز کنید.

قرمز

بدترین رنگ هایی که می‌توانید برای یک اتاق کوچک انتخاب کنید

۲۴ ایده جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه که در سال ۲۰۲۳ ترند می شوند + تصاویر

اگر احساس می‌کنید شجاع هستید و دلتان یک انتخاب جسورانه می‌خواهد، قرمز را فراموش کنید زیرا رنگ قرمز جیغ می‌تواند فضاهای کوچک را ناخوشایند و ناراحت کند.

The Good Painter توضیح می‌دهد: «قرمز جیغ ممکن است تهاجمی به نظر برسد، منجر به سردرد شود و اتاق ها را کوچکتر نشان دهد، در حالی که قرمز روشن اتاق را پرانرژی و خوشایندتر می‌کند.»

بنابراین در مورد رنگ قرمز بیشتر به سمت رنگ‌های روشن متمایل شوید. یا به جای قرمز کردن دیوارها، احتیاط را رعایت کنید و لوازم جانبی قرمز به دکوراسیون اضافه کنید. از آنجایی که قرمز رنگی پرنشاط است، آوردن آن به اتاق با استفاده از تزئینات و لوازم جانبی همیشه آسان‌تر است. با این کار تعادل برقرار کردن بین رنگ‌های اتاق راحت‌تر می‌شود، اما باید با احتیاط از آن استفاده کرد.

نارنجی روشن یا زرد

بدترین رنگ هایی که می‌توانید برای یک اتاق کوچک انتخاب کنید

۱۵ رنگ جذاب برای استفاده در دکوراسیون داخلی به پیشنهاد طراحان در سال ۲۰۲۳ + تصاویر

در حالی که ممکن است فکر کنید نارنجی یا زرد روشن انتخاب‌های شادی برای اتاق کودک هستند، اما باید از آنها در فضاهای کوچک اجتناب کرد زیرا ممکن است بیش از حد تحریک‌کننده باشند.

در واقع این انتخاب رنگ می‌تواند احساس مطلوب هارمونی که می‌خواهید ایجاد کنید از بین ببرد و در عوض شما یا فرزندتان را با احساس گرسنگی رها کند.

رنگ زرد معمولا به عنوان یک ابزار بازاریابی در هنگام رنگ‌آمیزی و تزئین رستوران‌ها استفاده می‌شود زیرا گفته می‌شود که باعث می‌شود مردم احساس گرسنگی کنند.

رنگ های روشن مانند زرد همچنین می‌توانند توجه را از مبلمان و لوازم جانبی دور کنند و اغلب احساس خطر و هشدار را انتقال دهند. همچنین یافتن لوازم دکوراسیون مکمل آن نیز دشوار است.

رنگ های خنثی

بدترین رنگ هایی که می‌توانید برای یک اتاق کوچک انتخاب کنید

نقش موثر کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ خنثی ممکن است گزینه آسانی به نظر برسد اما هنگام انتخاب آن باید موارد زیادی را در نظر گرفت زیرا ظاهر دیوارها در نهایت ممکن است به اندازه آنچه درون قوطی می‌بینید خوب نباشد.

رنگ‌های خنثی ترکیبی غنی از رنگ‌های دیگر با رنگ‌های صورتی، نارنجی، آبی و سبز هستند که ممکن است با انتخاب دکوراسیون داخلی، مبلمان و لوازم جانبی شما در تضاد باشد. همچنین هنگام رنگ آمیزی و تزئین، انتخاب آنها سخت‌ترین است!

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود