یک وکیل و کشاورز هندی ۶۵ ساله، وارث واقعی پادشاهی فرانسه!

یک وکیل و کشاورز هندی ۶۵ ساله، وارث واقعی پادشاهی فرانسه!

بالتازار ناپلئون چهارم دو بوربون ۶۵ ساله، ادعا کرده که از نوادگان ارشد پادشاهان بوربن فرانسه و فرمانروای قانونی پادشاهی فرانسه است.

دودمان بوربون از سال ۱۵۸۹ تا ۱۷۸۹ بر فرانسه حکومت کرده‌اند.

بالتازار ادعا کرده که میراث سلطنتی او از لحظه به دنیا آمدنش در او نهادینه شده است. او در سال ۲۰۰۸ در مصاحبه‌ای گفته است: «من یک هندی به دنیا آمده‌ام؛ اما در واقع به خانواده سلطنتی فرانسه تعلق دارم.»

بالتازار که یک وکیل و کشاورز پاره‌وقت است، با یک زن هندی به نام الیشا پاچکو ازدواج کرده و ۳ فرزند به نام‌های فردریک، میشل و آدریان دارد.

یک نجیب‌زاده فرانسوی تبعیدی به نام ژان فیلیپ دو بوربون، پس از فرار از چنگ دزدان دریایی به جزیره گوا در سواحل جنوب غربی هند پناه برده است.

این نجیب‌زاده فرانسوی که برادرزاده شاه هنری چهارم بوده، به دربار امپراتوری مغول در قرن شانزدهم راه یافته و آنجا خدمت کرده است.

در قرن هجدهم، نوادگان او به شهر بوپال در مرکز هند، محل زندگی بالتازار ناپلئون دو بوربون و خانواده‌اش، نقل مکان کردند.

گفته شده که اعضای خانواده دو بوربون با مردم محلی هند ازدواج کرده‌اند.

بالتازار ناپلئون چهارم، اغلب روز‌هایش را با تراکتورش می‌گذراند و خود را «فقیر» اما «شاد» توصیف کرده است: «من هیچ ادعایی برای وراثت ندارم و از هیچ کس برای دریافت پول درخواست نمی‌کنم. من مرد خوشبختی هستم.»

ظاهراً اعتقاد بالتازار در مورد میراث سلطنتی خود توسط شاهزاده مایکل (پسر عموی اول شاهزاده فیلیپ فقید) در اواسط دهه ۲۰۰۰ تأیید شده است.

شاهزاده مایکل در سال ۲۰۰۶ که در دوران تعطیلات خود در هتلی در شهر بوپال اقامت داشت، با بالتازار آشنا شد.

این تصادف، مایکل را تشویق به نوشتن یک رمان تاریخی به نام Le Rajah Bourbon کرد که در آن تأیید کرده که بالتازار از نوادگان دیرینه پادشاهان بوربون است.

بالتازار خاطرنشان کرده که می‌خواهد به عنوان یک شهروند هندی به زندگی در هند ادامه دهد و هیچ علاقه‌ای به نقل مکان به فرانسه یا تلاش برای اخذ تابعیت فرانسه ندارد.

منبع: thesun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Nila اسفند ۸, ۱۴۰۲

    پس فیلمایی که میسازن از واقعیت الهام گرفته شده….