نوک قهوه ای کوچک روی موز چیزی نیست که شما فکرش را می‌کنید

نوک قهوه ای کوچک روی موز چیزی نیست که شما فکرش را می‌کنید

تا به حال به این فکر کرده‌اید که نوک قهوه ای کوچک انتهای یک موز پوست کنده چیست؟ بسیاری از افراد از خوردن آن اجتناب می‌کنند زیرا فکر می‌کنند این نقطه کوچک یک دانه است. اما این‌طور که پیداست اصلا چنین نیست.

موز سالم و خوشمزه است و از اجزای اصلی رژیم غذایی بسیاری از افراد است. برخی ممکن است آن را به عنوان یک میان وعده سالم حاوی پتاسیم هر روز بخورند. اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که نوک قهوه‌ای انتهای یک موز پوست‌کنده واقعا چیست؟

نوک قهوه ای کوچک روی موز چیست؟

وقتی پوست یک موز را می‌کنید ممکن است متوجه یک لکه قهوه ای یا سیاه در انتهای آن شوید. شاید قبل از خوردن آن را جدا کنید و شاید هم نادیده‌اش بگیرید و کل موز را بخورید.

شاید فکر کرده باشید که این نقطه تیره رنگ فقط کمی از ساقه یا یک دانه است اما مشخص شده که این درواقع گلی است که میوه از آن رشد کرده است.

نوک قهوه ای کوچک روی موز چیست؟

موز به‌صورت دسته‌ای روی درختان رشد می‌کند بنابراین این لکه سیاه درواقع بالای میوه است. دانه های موز داخل گوشت آن یافت می‌شوند؛ البته اگر دانه‌ای وجود داشته باشد. زیرا اغلب موزهایی که ما می‌خوریم از نوع بی‌دانه هستند.

نوک قهوه ای کوچک روی موز چیست؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که این گل تیره‌رنگ را می‌خورید نترسید. این گل کاملا خوراکی است. با این حال عده زیادی آن را دور می‌اندازند زیرا بافت سفت و طعم تلخی دارد.

اگر به روش میمون ها موز خود را از انتهای دسته دار پوست می‌گیرد می‌توانید از بقایای گل موز به‌طور کامل چشم پوشی کنید.

فواید موز برای سلامتی

نوک قهوه ای کوچک روی موز چیست؟

موز می‌تواند از سلامت روده حمایت کند. به لطف محتوای بالای پِکتین، (یک فیبر محلول که نه تنها به کاهش کلسترول کمک می‌کند، بلکه عملکرد روده را عادی می‌سازد) موز می‌تواند اثر تسکین‌دهنده‌ای بر روده داشته باشد.

موز می‌تواند از سلامت قلب حمایت کند. به لطف محتوای پتاسیم، موز می‌تواند عملکرد قلب و تعادل مایعات را تنظیم کند که یک عامل کلیدی در مدیریت فشار خون است.

نوک قهوه ای کوچک روی موز چیست؟

موز نارس اسید معده را خنثی می‌کند. لوکوسیانیدین، ترکیب گیاهی موجود در آن، ضخامت غشای مخاطی معده را افزایش می‌دهد. این بدان معنی است که تا زمانی که موز نرسیده باشد، می‌تواند ابزار مفیدی برای مقابله با سوزش سر دل باشد.

موز انرژی فوری اما پایداری تولید می‌کند و به همین علت یک میان وعده ایده آل برای زمان‌های قبل از تمرین است.

موز حاوی تریپتوفان است، اسید آمینه‌ای که بدن آن را به سروتونین تبدیل می‌کند، به این معنی که می‌تواند کمی خلق و خوی شما را بهبود ببخشد!

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود