رده‌بندی ۵ کشور که بیشترین صادرات به چین را دارند

رده‌بندی ۵ کشور که بیشترین صادرات به چین را دارند

چین در کنار ایالات متحده یکی از اقتصادهای برتر جهان است. این کشور بزرگترین صادرکننده و دومین واردکننده بزرگ در جهان است. واردات چین برای اقتصاد آن حیاتی است زیرا تقاضای این کشور برای مواد خام، فناوری و سایر کالاها را برآورده می‌کند. نفت خام، سنگ آهن، سنگ مس، گاز نفتی و سویا از مهمترین واردات چین هستند.

در ادامه با ۵ کشور که بیشترین صادرات به چین را دارند آشنا می‌شویم.

۵ کشور با بیشترین صادرات به چین

مبدأ و مقصد بیشتر واردات و صادرات چین کدام کشورهاست؟ + اینفوگرافیک

۵. چین تایپه (تایوان)

ارزش صادرات در سال ۲۰۲۱: ۱۲۶ میلیارد دلار

چین تایپه (تایوان) پنجمین صادرکننده بزرگ چین است. تجارت بین دو کشور تحت سلطه محصولات الکترونیکی است. تایوان ال سی دی، مدار مجتمع (آی سی) و ماشین آلات اداری را به چین صادر می‌کند. در سال ۲۰۲۱، چین تایپه (تایوان) کالا و خدمات به ارزش ۱۲۶ میلیارد دلار را به چین صادر کرد.

۵ کشور با بیشترین صادرات به چین

۴. استرالیا

ارزش صادرات در سال ۲۰۲۱: ۱۳۸ میلیارد دلار

تجارت استرالیا با چین برای اقتصاد این کشور فراقاره‌ای بسیار مهم است. تجارت با چین یک‌سوم کل تجارت استرالیا در سراسر جهان را تشکیل می‌دهد. استرالیا سنگ آهن، گاز، نفت و طلا به چین صادر می‌کند. در سال ۲۰۲۱، چین بالغ بر ۱۳۸ میلیارد دلار از استرالیا واردات داشته است.

۵ کشور با بیشترین صادرات به چین

۳. ایالات متحده آمریکا

ارزش صادرات در سال ۲۰۲۱: ۱۵۱ میلیارد دلار

ایالات متحده که در فهرست کشورهای با بیشترین صادرات به چین در رتبه سوم قرار دارد، هواپیماهای تجاری، سویا و اتومبیل به چین صادر می‌کند. این در حالی است که کامپیوتر، تلفن همراه و کفش را از چین وارد می‌کند. در سال ۲۰۲۱، ایالات متحده کالا و خدماتی به ارزش ۱۵۱ میلیارد دلار به چین صادر کرد.

۵ کشور با بیشترین صادرات به چین

۲. ژاپن

ارزش صادرات در سال ۲۰۲۱: ۱۵۳ میلیارد دلار

ژاپن دومین صادرکننده کالا و خدمات به چین است. این دو کشور از طریق تجارت عمده به اقتصاد یکدیگر کمک می‌کنند. عمده محصولات صادراتی ژاپن به چین شامل ماشین آلات، خودروها و آی‌سی‌هاست. در سال ۲۰۲۱، چین کالاها و خدماتی به ارزش ۱۵۳ میلیارد دلار از ژاپن وارد کرد.

۵ کشور با بیشترین صادرات به چین

۱. کره جنوبی

ارزش صادرات در سال ۲۰۲۱: ۱۵۷.۷ میلیارد دلار

رتبه اول این فهرست متعلق به کره جنوبی است. تجارت بین چین و کره جنوبی عمدتاً شامل محصولات الکترونیکی و پتروشیمی است. مدارهای مجتمع، کامپیوترها و تجهیزات پخش از جمله محصولات اصلی صادراتی کره جنوبی به چین هستند. در سال ۲۰۲۱، چین بالغ بر ۱۵۷.۷ میلیارد دلار از کره جنوبی واردات داشته است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • محمود بهمن ۹, ۱۴۰۲

  افول امریکا و اروپا نزدیک هست به زودی چین و روسیه رهبران جهان خواهند شد اسرائیل نابود می گردد و بسیاری از کشورها مستعمره خواهند شد

  • عباس بهمن ۱۰, ۱۴۰۲

   رهبر تو آمریکا اعلام همبستگی و کمک از آمریکا کرد کجای کاری. دیروز فقط پانصد میلیارد دلار ضرر مالی کرده چین بگذرد که بازار سهامش نصف سرمایشو از دست داده

 • جانانصاحب بهمن ۱۱, ۱۴۰۲

  مالیات بر جهان می بندم… ها خودم….. می بندم….. ها.. مال منه… ها… جانان هیتلرت اصلی….

 • کامران بهمن ۱۲, ۱۴۰۲

  برو ساندیست بخور دلاور پفکی ،،،، چرا انگل زاده هاتون نمیرن چین و روسیه و همشون تو آمریکا و کانادا و غرب اقامت دارن البته با پول دزدیده شده از ملت ایران!