فیلم ها و سریال های مشهوری که شخصیت های مثبت آن ها در حقیقت افرادی سمی بودند

فیلم ها و سریال های مشهوری که شخصیت های مثبت آن ها در حقیقت افرادی سمی بودند

با توجه به محبوبیت فراوانی که شخصیت های سینمایی ای همچون «جوکر» از آن ها برخوردارند، تعجبی ندارد که بسیاری از مخاطبان هم طرفدار شخصیت هایی که هستند که ظاهر خوشایندی دارند اما در واقعیت اینگونه نیستند. همچون زندگی واقعی، شخصیت های فیلم ها و سریال ها هم بسیاری از اوقات تلاش می کنند تظاهر به چیزی کنند که واقعاً نیستند و نقص های خود را پشت جذابیت و شوخ طبعی شان پنهان کنند. حتی در میان شخصیت هایی که واقعاً آن ها را دوست داریم هم موارد زیادی هست که رفتار بد آن ها از چشم مان پنهان مانده است.

در ادامه از تعدادی از شخصیت های فیلم ها و سریال ها خواهیم گفت که توانسته اند با فریب مخاطبان، دل آن ها را به دست آورند.

کیت آستن در سریال «لاست» (Lost)

در ابتدای سریال به راحتی می شد با این شخصیت احساس همدلی کرد، اما هر چه داستان جلوتر می رفت این کار دشوارتر و دشوارتر می شد. او دائماً طوری رفتار می کرد که انگار از همه بهتر است. کیت شخصی خودخواه و متکبر بود که حاضر نبود مسئولیت اعمال خود را به عهده گیرد. به علاوه، او نمی توانست بین جک و ساویر انتخاب کند (و انتخابش هم اغلب بر این اساس بود که در آن لحطه چه کسی برایش منفعت دارد).

آلبوس دامبلدور در مجموعه فیلم «هری پاتر» (Harry Potter)

دامبلدور در ابتدا جادوگری بزرگ، یک استراتژیست و معلمی خوب به نظر می رسید. با این حال، او کماکان شخصیتی بحث برانگیز محسوب می شود. با گذشت زمان متوجه می شدید که هری برای او صرفاً وسیله ای برای دستیابی به اهدافش است. برای مثال، دامبلدور به وضوح متوجه شده بود که هری باید هورکراکس درون خود را از میان ببرد، با این حال، حاضر بود برای رسیدن به این هدف دست به هر کاری بزند.

الی همیلتون در فیلم «دفترچه خاطرات» (The Notebook)

از فیلم «دفترچه خاطرات» گاهی به عنوان یکی از بهترین درام های قرن بیست و یکم یاد می شود، با این حال، رابطه ی میان شخصیت های اصلی این فیلم در حقیقت بسیار سمی بود که یک دلیل آن رفتارهای الی بود. او شخصیت وحشتناکی داشت و بسیاری از اوقات رفتار بچگانه ای از او سر می زد. به علاوه، الی به همسر خود با مردی خیانت کرد که سال های زیادی بود که او را ندیده بود. با در نظر گرفتن تمامی این ها، سخت می شود با الی همدلی کرد.

شلدون کوپر در سریال «تئوری بیگ بنگ» (The Big Bang Theory)

شلدون طرفداران بسیار زیادی دارد و بی تردید بدون وجود او این سریال آن جذابیت را نداشت. با این حال، در زندگی واقعی کمتر کسی را می توان پیدا کرد که دلش بخواهد دوستی مانند شلدون که شخص خودخواه و بی ادبی است، داشته باشد. او بسیاری از اوقات ایمی را به گریه می انداخت و کارهای بدی با آشنایاش می کرد بدون اینکه حتی خودش متوجه باشد.

رابین شرباتسکی در سریال «آشنایی با مادر» (How I Met Your Mother)

رابین قصد ازدواج یا بچه دار شدن نداشت اما می دانست که این آرزوی تد است. با این حال، قبول کرد که با او وارد رابطه عاشقانه شود، گرچه رابطه ی آن ها سرانجامی نداشت. و در نهایت، رابین با بارنی، دوست تد، وارد رابطه عاشقانه شد که برای تد بسیار دردناک بود. ماجرا اما به اینجا ختم نشد. رابین با بازی دادن رابین او را واداشت رابطه اش با شریک عاطفی خود، نورا را به هم بزند. حتماً شما هم موافقید که کار خودخواهانه ای بود.

جری در کارتون «تام و جری» (Tom and Jerry)

در کودکی فکر می کردیم جری، موش کارتون «تام و جری» باهوش و بامزه است. اما حالا که بزرگ شده ایم می توان متوجه شد که جری زندگی تام را بی دلیل غیر قابل تحمل کرده بود. برای مثال در یکی از قسمت های این کارتون، تام با صاحب خود زندگی شادی داشت که یکباره سر و کله ی جری در آشپزخانه پیدا شد و شروع به دزدیدن غذاها کرد. صاحب تام به او گفت که اگر نتواند جری را بگیرد او را از خانه بیرون خواهد کرد و تام به خاطر جری دائماً به دردسر می افتاد.

رز در فیلم «تایتانیک» (Titanic)

«تایتانیک» یکی از دیگر از درام های ماندگاری است که در آن رابطه ی میان شخصیت های اصلی سبب شده اعمال نادرست آن ها از چشم مخاطبان پنهان بماند. در ابتدای فیلم، رز بسیار متکبر بود چون فکر می کرد از همه بهتر است. به علاوه، او به نامزد خود خیانت کرد و وقتی کشتی غرق شد و او و جک در آب بودند، به جک حتی پیشنهاد نداد که روی آن در چوبی بیاید (آزمایشی هم انجام شده که ثابت کرده است که ۲ نفر می توانستند روی آن در جا شوند).

بارنی استینسون در سریال «آشنایی با مادر» (How I Met Your Mother)

بارنی به طور حتم یکی از جالب ترین شخصیت های این سریال بود. اما سخت می شود این حقیقت را نادیده گرفت که بارنی شخصی دروغگو و خودخواه بود. او بسیاری از اوقات تنها به خودش فکر می کرد. به علاوه او برای به دست آوردن زنی دیگر دست به هر کاری می زد. او در حالی به نورا خیانت کرد که می توانست پیش از آنکه با رابین وارد رابطه عاشقانه شود، رابطه اش با نورا را تمام کند.

منبع: brightside
یک نظر

ورود