۱۵ کشور که بیشترین دستمزد را به خلبان ها می‌پردازند

۱۵ کشور که بیشترین دستمزد را به خلبان ها می‌پردازند

خلبانان بزرگترین مسئولیت‌ها را در صنعت هوانوردی بر عهده دارند. سال‌ها آموزش، تجربه و تعهد به ایمنی تقریباً با هیچ حرفه دیگری قابل قیاس نیست. با رونق هرچه بیشتر صنعت هوانوردی در سرتاسر جهان، خلبانی به شغل پرتقاضایی تبدیل شده است. اما کدام کشورها بیشترین دستمزد را به خلبان‌های خود می‌پردازند؟

این مقاله کشورهایی را نشان می‌دهد که بالاترین حقوق را به خلبانان تجاری اعم از مسافربری و باربری می‌پردازند. اطلاعات موجود بر اساس داده‌های یاهو فایننس به دست آمده است.

پردرآمدترین کشورها برای خلبانان

۱۵ کشور که پردرآمدترین خلبان ها را دارند

خلبانان اروپایی و آمریکای شمالی بالاترین حقوق‌ها را در این صنعت دریافت می‌کنند. دستمزد خلبانان هواپیمای باری معمولاً کمی بیشتر از خلبانان مسافربری تجاری است.

بر اساس آمارها سوئیس بیشترین دستمزد را به خلبانان می‌پردازد و میانگین حقوق سالانه خلبان‌ها در این کشور ۱۷۲ هزار و ۶۱۰ دلار است. آن‌ها خلبان‌های بسیار ماهری هستند، به‌ویژه به دلیل شرایط جغرافیایی و آب‌وهوایی نامناسب متداول این کشور.

خلبان‌های تجاری در لوکزامبورگ با میانگین دستمزد سالانه ۱۴۶ هزار و ۸۰۹ دلار، دومین دستمزد بالا را در جهان می‌گیرند. الزامات آموزش خلبانی و مجوز این کشور مشابه اغلب کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی است.

۱۵ کشور که پردرآمدترین خلبان ها را دارند

خلبانان در ایالات متحده به لطف شبکه خطوط هوایی گسترده، وجود برخی از بزرگ‌ترین خطوط هوایی جهان در این کشور و رقابت زیاد، دستمزد بالایی دریافت می‌کنند. خلبانان آمریکایی سالیانه به‌طور متوسط ۱۳۲ هزار و ۵۶۹ دلار حقوق می‌گیرند. کمبود خلبان در این کشور پتانسیل بیشتری را برای خلبانان فراهم می‌کند. به این ترتیب، خطوط هوایی با حقوق و مزایای بالا برای به خدمت گرفتن خلبانان باتجربه رقابت می‌کنند.

بخش هوانوردی در کشور دانمارک همچنان در حال گسترش است و نیاز به خلبانان نیز در حال افزایش است. خلبانان ماهر در این کشور سالانه به‌طور میانگین ۱۲۷ هزار و ۵۱۵ دلار حقوق دریافت می‌کنند. دانمارک از نظر تعادل بین کار و زندگی، کیفیت زندگی و به‌طور کلی چشم‌انداز شغلی و پیشرفت در میان بهترین کشورهای جهان قرار دارد. حرفه هوانوردی و عمدتاً خلبانی، انتخابی راضی‌کننده برای ساکنین دانمارک است.

۱۵ کشور که پردرآمدترین خلبان ها را دارند

بلژیک دارای زیرساخت‌های هوانوردی پیشرفته است؛ ازجمله با فرودگاه‌های مدرن، امکانات آموزشی پیشرفته و فرصت‌های شغلی و آموزش خلبانی رقابتی. خلبان‌ها در بلژیک به‌طور میانگین ۱۲۲ هزار و ۹۳۰ دلار دستمزد می‌گیرند. تقاضا برای پرسنل هوانوردی ماهر در بلژیک همچنان رو به افزایش است.

سایر کشورها

۱۵ کشور که پردرآمدترین خلبان ها را دارند

بریتانیا، کانادا، آلمان، استرالیا و نروژ به ترتیب رتبه ششم تا دهم این فهرست را تشکیل می‌دهند. این کشورها دارای برخی از بزرگترین اقتصادها و زیرساخت‌های هوانوردی هستند، بنابراین دستمزدی رقابتی برای خلبانان در نظر می‌گیرند.

از میان کشورهای آسیایی تنها ژاپن و امارات متحده عربی در جمع ۱۵ کشور با بیشترین دستمزد برای خلبانان قرار دارند.

فهرست کامل حقوق و دستمزدها به تفکیک کشور در جدول زیر نشان داده شده است.

رتبهکشورمتوسط حقوق سالانه
۱سوئیس۱۷۲,۶۱۰ دلار
۲لوکزامبورگ۱۴۶,۸۰۹ دلار
۳ایالات متحده آمریکا۱۳۲,۵۶۹ دلار
۴دانمارک۱۲۷,۵۱۵ دلار
۵بلژیک۱۲۲,۹۳۰ دلار
۶بریتانیا۱۲۱,۰۲۸ دلار
۷کانادا۱۱۲,۱۶۹ دلار
۸آلمان۱۱۱,۴۱۹ دلار
۹استرالیا۱۱۰,۳۱۴ دلار
۱۰نروژ۱۰۹,۳۵۲ دلار
۱۱هلند۱۰۹,۰۵۶ دلار
۱۲اتریش۱۰۸,۶۸۵ دلار
۱۳ایرلند۱۰۴,۹۹۵ دلار
۱۴ژاپن۱۰۴,۸۴۰ دلار
۱۵امارات متحده عربی۱۰۴,۶۹۹ دلار

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود