مقایسه ۸ روش از بین بردن موهای زائد؛ بهترین شیوه برای بدن شما کدام است؟

مقایسه ۸ روش از بین بردن موهای زائد؛ بهترین شیوه برای بدن شما کدام است؟

از بین بردن موهای زائد یک انتخاب عمیقاً شخصی است که روش انجام آن تحت تاثیر ترجیحات فردی، سطح راحتی و حساسیت پوستی شما است. با گزینه‌های متعدد موجود در بازار، تشخیص اینکه کدام روش برای شما و بدنتان بهترین است می‌تواند دشوار باشد. در اینجا یک راهنمای جامع برای روش‌های مختلف حذف موهای زائد آورده‌ایم که به شما کمک می‌کند بهترین تصمیم را بگیرید.

بهترین تکنیک حذف موهای زائد برای شما کدام است؟

۱. شوگرینگ

شوگرینگ (Sugaring) یا اپیلاسیون با شکر به لطف اثرات بلندمدت و پایداری‌اش در حال تجدید حیات است. روشی که از زمان مصریان باستان استفاده می‌شد و به سادگی از مخلوط کردن آبلیمو، شکر و آب به دست می‌آید.

برای کدام نواحی بهتر است؟

شوگرینگ برای تمام نواحی بدن و برای همه رنگ‌ها و انواع پوست مناسب است و گزینه‌ای عالی برای مبتدیان است. اپیلاسیون شکر نه تنها فوراً موها را از بین می‌برد، بلکه می‌تواند رشد مجدد آنها را کاهش دهد.

شوگرینگ چگونه انجام می‌شود؟

می‌توان به صورت حرفه‌ای یا در خانه با مخلوط کردن یک فنجان شکر سفید، ۱/۸ فنجان آب‌لیمو و ۱/۸ فنجان آب گرم انجام داد.

چطور از قبل آماده شویم؟

برای اولین استفاده از این روش طول موهایتان باید حداقل ۳ میلیمتر باشد. در واقع برای اولین بار هرچه موها بلندتر باشد بهتر است. و مانند همه روش‌هایی که موها را از ریشه خارج می‌کنند لایه‌برداری پوست قبل و در بین جلسات مهم است زیرا پوست مرده می‌تواند مو را به دام بیندازد.

چقدر دوام دارد؟

اثر شوگرینگ ۴ تا ۵ هفته باقی می‌ماند. استفاده منظم از آن باعث کاهش رشد مو و بهبود وضعیت پوست می‌شود.

بهترین تکنیک حذف موهای زائد برای شما کدام است؟

۲. بلیچ یا دکلره کردن

پودر دکلره، موها را به جای از بین بردن روشن می‌کند. این روش برای کسانی مناسب است که ترجیح می‌دهند موها را به طور کامل حذف نکنند.

برای کدام نواحی بهتر است؟

برای نواحی کوچک مانند صورت و دست‌ها عالی است. اما بهتر است از آن در مناطق حساس مانند دور چشم یا خط بیکینی استفاده نکنید.  

دکلره چگونه انجام می‌شود؟

فرمول دکلره معمولاً شامل مخلوط کردن کرم با پودر مخصوص است. هر تار مو باید از ریشه تا نوک با دکلره پوشانده شود تا رنگ مو کاملاً از بین برود. این ترکیب نباید بیش از ۱۰ دقیقه روی پوست بماند.

چطور از قبل آماده شویم؟

۲۴ ساعت قبل آن را تست کنید و هنگام استفاده آن را روی پوست تمیز بزنید. بعد از حمام داغ از پودر دکلره استفاده نکنید زیرا منافذ باز و حساس‌تر خواهند بود.

چقدر دوام دارد؟

اثرات آن حدود دو هفته باقی بماند، اما این می‌تواند به چرخه رشد موهای شما و سرعت رشد موهای شما بستگی داشته باشد.

بهترین تکنیک حذف موهای زائد برای شما کدام است؟

۳. کرم موبر

کرم‌های موبر هم مانند پودر دکلره، کمی کثیف‌کاری دارند بنابراین بهتر است در حمام انجام شوند. این یک روش ساده و مقرون به صرفه از بین بردن موهای زائد است و برای کسانی که تازه شروع به حذف موهای بدن کرده‌اند، عالی است.

برای کدام نواحی بهتر است؟

این کرم‌ها را می‌توان برای از بین بردن موهای زائد در مناطق بزرگ یا مکان‌هایی که دسترسی به آنها دشوارتر است استفاده کرد.

کرم موبر را چطور استفاده کنیم؟

محصول را روی ناحیه‌ای که می‌خواهید موها را از آن جدا کنید بمالید و مطمئن شوید که تمام تارهای مو پوشیده شوند. به زمان‌بندی‌های توصیه‌شده روی بسته توجه کنید و سپس با ابزار پلاستیکی درون بسته موها را بتراشید یا به‌سادگی با آب بشویید.

چطور از قبل آماده شویم؟

تمام چیزی که قبل از استفاده از کرم موبر نیاز دارید یک تست آلرژی است تا مطمئن شوید به فرمول آن حساسیت ندارید.

چقدر دوام دارد؟

اثر استفاده از این روش کوتاه است و حدود دو تا سه روز طول می‌کشد تا موها دوباره رشد کنند. اما از آنجایی که تمام موها برداشته می‌شوند پوست بسیار صاف و نرم خواهد شد.

بهترین تکنیک حذف موهای زائد برای شما کدام است؟

۴. اپیلاتور

اپیلاسیون با دستگاه اپیلاتور یکی از دردناک‌ترین روش‌ها در حذف موهای زائد است. اما هرچه بیشتر از آن استفاده کنید درد آن کمتر و اثر آن طولانی‌تر خواهد شد.

 برای کدام نواحی بهتر است؟

از آنجایی که اپیلاسیون با کندن تک تک موها از ریشه با موچین‌های مکانیکی کار می‌کند، می‌تواند کمی دردناک باشد بنابراین شاید بهتر باشد از آن در نقاط کمتر حساس مانند پاها استفاده کنید.

روش استفاده از اپیلاتور چگونه است؟

اپیلاتورها را می‌توان روی پوست خشک یا مرطوب استفاده کرد. توصیه می‌شود با ابزاری شروع کنید که می‌تواند در حمام استفاده شود زیرا آب گرم به شل شدن فولیکول‌های مو و حذف آسان مو کمک می‌کند و درنتیجه درد کمتری احساس خواهید کرد.

چطور از قبل آماده شویم؟

برای جلوگیری از رشد موهای زیرپوستی، به طور مرتب لایه‌برداری کنید. قبل از اپیلاسیون خشک، یک حوله را روی محل مورد نظر بکشید تا به بلند شدن موها از ریشه کمک کنید. برای استفاده از اپیلاتور طول مو باید حداقل ۰.۵ میلی‌متر باشد.

چقدر دوام دارد؟

از آنجایی که اپیلاتور موها را از ریشه جدا می‌کند، تا چهار هفته ماندگاری دارد و در طول زمان رشد مجدد آن کمتر خواهد شد.

بهترین تکنیک حذف موهای زائد برای شما کدام است؟

۵. تیغ

تیغ گزینه‌ای سریع، آسان و ارزان است اما نسبت به سایر روش‌ها نیاز به رسیدگی بیشتری دارد زیرا موها پس از تیغ زدن سریع‌تر رشد می‌‌کنند.

برای کدام نواحی بهتر است؟

تیغ را در تمام نواحی بدن می‌توان استفاده کرد اما توجه به جهت رویش مو مهم است.

چطور از تیغ استفاده کنیم؟

برای کسب بهترین نتیجه از تیغ تازه و تیز استفاده کنید (پس از ۱۰ بار استفاده تیغ را دور بیندازید)، آن را خلاف جهت رویش مو بکشید. قبل از استفاده موها را چند دقیقه خیس کنید و به جای صابون که پوست را خشک می‌کند از ژل اصلاح استفاده کنید.

چطور از قبل آماده شویم؟

موها را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه در حمام گرم نرم کنید تا اصلاح موها ۶۰ درصد راحت‌تر شود. برخلاف سایر روش‌های حذف مو، برای استفاده از تیغ نیازی نیست که موها حتما طول خاصی داشته باشند.

چقدر دوام دارد؟

اصلاح با تیغ دوام چندانی ندارد و زمان رویش مجدد موها به الگوهای پوستی‌تان بستگی دارد. اگر اصلاح مرطوب انجام دهید، می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج بین یک تا سه روز دوام داشته باشد، اما اصلاح خشک تنها ۲۴ ساعت دوام خواهد داشت.

بهترین تکنیک حذف موهای زائد برای شما کدام است؟

۶. موچین

موچین برای مناطق کوچک مانند ابروها و برداشتن موها به‌صورت تک تک ایده‌آل است.

برای کدام نواحی بهتر است؟

از آنجایی که موچین هر بار یک مو را برمی‌دارد، اگر بخواهید مقدار قابل توجهی مو را از بین ببرید، روشی دشوار است، بنابراین بهتر است از تاکتیک‌های دیگر در مورد پاها یا زیر بغل استفاده کنید.

چطور از موچین استفاده کنیم؟

ابزار را بین انگشت اشاره و شست بگیرید، یک تار مو را بگیرید و بکشید. همیشه در جهت رشد مو از موچین استفاده کنید تا از شکستگی جلوگیری شود.

چطور از قبل آماده شویم؟

بعد از حمام گرم از موچین استفاده کنید تا منافذ باز باشند. بعد از اتمام یک حوله سرد روی پوست بگذارید تا به کاهش قرمزی کمک کرده، منافذ را ببندد و از عفونت جلوگیری کند.

چقدر دوام دارد؟

ماندگاری استفاده از موچین بر اساس چرخه رشد مو متفاوت است. برای برخی یک روز و برای برخی دیگر مدت طولانی‌تری دوام دارد.

بهترین تکنیک حذف موهای زائد برای شما کدام است؟

۷. وکس

اپیلاسیون با موم یا وکس، موها را از ریشه جدا می‌کند. وکس نتایج طولانی‌مدتی دارد اما می‌تواند دردناک باشد.

برای کدام نواحی بهتر است؟

به غیر از مژه و موهای سر، اپیلاسیون با موم را می‌توان همه جا استفاده کرد. مناطق حساس بیشتر مستعد آسیب خواهند بود، بنابراین کسانی که آستانه درد پایینی دارند باید آماده باشند.

چگونه از وکس برای اپیلاسیون استفاده کنیم؟

اپیلاسیون بهتر است توسط یک متخصص انجام شود. اما اگر تصمیم گرفتید خودتان این کار را انجام دهید حتما دمای موم را تست کنید تا از سوختن پوستتان جلوگیری کنید. و همیشه به یاد داشته باشید که موها را خلاف جهت رشد موها بکشید.

چگونه از قبل آماده شویم؟

قبل از اپیلاسیون لایه‌برداری کنید، هیدراته بمانید و چرخه قاعدگی خود را برای حساسیت به درد در نظر بگیرید. طول مو نیز باید حدود نیم اینچ باشد.

چقدر دوام دارد؟

اپیلاسیون با وکس یا موم معمولاً حدود ۴ تا ۶ هفته دوام دارد. با اپیلاسیون مداوم رشد موها کاهش می‌یابد و زمان ماندگاری طولانی‌تر می‌شود. بلافاصله پس از اپیلاسیون نباید ورزش کنید و پوست را در معرض نور خورشید قرار دهید.

بهترین تکنیک حذف موهای زائد برای شما کدام است؟

۸. پالس نوری شدید یا لیزر

حذف موهای زائد با لیزر یا به عبارت دقیق‌تر پالس نوری شدید (IPL) یک روش حذف طولانی‌مدت مو با استفاده از پالس‌های نور و هدف قرار دادن فولیکول‌های مو است. اگر به دنبال نتیجه فوری هستید نباید به سراغ این روش بروید.

برای کدام نواحی بهتر است؟

برای هر مویی که زیر سطح چشم رشد می‌کند مناسب است. قبل از استفاده مهم است که به رنگ پوست و موی خود توجه کنید. IPL با هدف قرار دادن ملانین موجود در مو عمل می‌کند. به دلیل سطوح پایین ملانین در موهای بلوند روشن، سفید، خاکستری و قرمز، روش‌های رفع موهای زائد مبتنی بر نور مؤثر نیستند. درمان IPL همچنین برای زنانی که دارای رنگ پوست تیره هستند مناسب نیست، زیرا این خطر وجود دارد که نور با ملانین موجود در پوست و نه مو واکنش نشان دهد.

چطور از لیزر استفاده کنیم؟

به سادگی دستگاه را در ناحیه مورد نظر قرار دهید و اجازه دهید نور کار خود را انجام دهد. البته در ایران اکثر افراد به مراکز تخصصی لیزر حذف موهای زائد مراجعه می‌کنند.

چطور از قبل آماده شویم؟

ناحیه مورد نظر شما باید قبل از استفاده از IPL بدون مو باشد. استفاده از تیغ پیش از این روش توصیه می‌شود.

چقدر دوام دارد؟

لیزر به تدریج رشد مجدد مو را کاهش می‌دهد. کافی است ناحیه مورد نظر را به مدت هشت هفته هر دو هفته یکبار لیزر کنید تا رشد مو ۹۲ درصد کاهش پیدا کند. پس از مرحله اولیه برای حفظ هرچه بهتر نتیجه هر شش تا هشت هفته یکبار لیزر کنید.

منبع: vogue
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود