غمگین‌ترین خرس جهان که رژیم غذایی گیاهخواری اجباری او را نحیف کرده است + ویدیو

غمگین‌ترین خرس جهان که رژیم غذایی گیاهخواری اجباری او را نحیف کرده است + ویدیو

در یک ویدیوی تکان‌دهنده، تصاویری از غمگین ترین خرس جهان ضبط شده است که او را با بی حالی و لاغری شدید نشان می‌دهد. این خرس سیاه در باغ وحش Jiulongtan در شهر Panzhou در چین، بیشتر از یک دهه است که تنها با نان و سبزیجات تغذیه می‌شود.

اداره گردشگری محلی پس از انتشار این فیلم بازرسی‌های لازم را انجام داده است. بازدیدکنندگان از وضعیت نابسامان این خرس شوکه شده بودند. تصاویر، خرسی لاغر و نزار با پاهای نحیف را نشان می‌دهد که به سختی می‌تواند حرکت کند. این خرس از زمانی که توله بود با سبزیجات و نان گندم بخار پز تغذیه شده و اکنون با گذشت بیش از ۱۰ سال از عمرش، میزان مصرف غذایش به دلیل پیری بسیار کاهش یافته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کمبود گردشگران و در نتیجه کمبود درآمد باعث شده صاحب باغ وحش دیگر قادر به تأمین غذای مناسب برای حیوانات نباشد. بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از مدیریت این باغ وحش انتقاد کرده و خواستار آزادی حیوانات و بازگرداندن آنها به طبیعت شده‌اند.

متأسفانه این اولین مورد سوء رفتار و غفلت نسبت به خرس‌ها در باغ وحش‌های مختلف نیست. در سال ۲۰۲۱ خرسی به نام نلسون در یک باغ وحش در ارمنستان در شرایط بسیار نامناسب زندگی می‌کرد و مدت‌ها بود که غذای کافی دریافت نمی‌کرد. خرس دیگری به نام سوئی در ویتنام در قفسی به اندازه یک خودرو زندانی بود.

اخیراً مواردی از حملات خرس‌های گرسنه به انسان‌ها نیز در ژاپن گزارش شده است. این خرس‌های به دلیل کم شدن آهوهای وحشی که غذای اصلی انهاست، سراغ دام‌های اهلی و حتی انسان‌ها رفته و آنها را شکار می‌کنند. یکی از این حملات منجر به کشته شدن یک مرد ۶۴ ساله در استان آکیتا شده است.

منبع: thesun
بدون نظر

ورود