کدام تیم بسکتبال NBA بیشترین درآمد را دارد؟ + اینفوگرافیک

کدام تیم بسکتبال NBA بیشترین درآمد را دارد؟ + اینفوگرافیک

پیش بینی می شود NBA امسال ۱۳ میلیارد دلار درآمد به دست بیاورد که ۱۱ درصد نسبت به فصل گذشته جهش داشته و ارزش تیم های NBA را حتی بالاتر می برد. از سال ۲۰۰۵، ارزش‌گذاری تیم‌های NBA سریع‌تر از سایر لیگ‌های بزرگ ایالات متحده با اختلاف زیادی افزایش یافته است. برای مقایسه، افزایش ارزش ترکیبی آنها بیش از سه برابر رشد S&P 500 در این دوره زمانی بوده است. اینفوگرافیک زیر، تیم‌های برتر NBA را بر اساس درآمد نشان می‌دهد.

رتبه بندی پردرآمدترین تیم های NBA

در زیر، درآمد هر ۳۰ تیم NBA از فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ آمده است:

گلدن استیت وریرز با درآمد ۷۶۵ میلیون دلاری، به لطف عملکرد خیره کننده ستارگانی مانند کلی تامپسون، استفن کری و دریموند گرین، پردرآمدترین تیم این لیگ است.

این بازیکنان نقش مهمی در افزایش ارزش این امتیاز داشتند که از ۱.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به ۷.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ افزایش یافت. در این ارزیابی، گلدن استیت وریرز پس از دالاس کابوی ۹ میلیارد دلاری، دومین تیم ورزشی ارزشمند در آمریکا است. از سال ۲۰۱۰، درآمد Warriors هفت برابر شده است.

این تیم نه تنها از فصل گذشته بالاترین رتبه‌بندی تلویزیون NBA را در هفت سال از هشت سال گذشته داشته است، بلکه بیشترین فالوور رسانه‌های اجتماعی را در سراسر فرنچایزهای ورزشی ایالات متحده دارد، از جمله ۳۲.۴ میلیون دنبال کننده اینستاگرام. در مقایسه، لیکرز ۲۴.۶ میلیون دنبال کننده دارد. علاوه بر این، قرارداد پچ پیراهن این تیم با راکوتن به تنهایی تقریباً ۴۵ میلیون دلار در هر فصل است.

لس آنجلس لیکرز با درآمد ۵۱۶ میلیون دلاری در رتبه دوم قرار دارد. در طول دهه گذشته، درآمد آنها ۷۶ درصد افزایش یافته است که مدیون لبرون جیمز است. در سال ۲۰۲۱، این تیم قرارداد پنج ساله ۱۰۰ میلیون دلاری پچ پیراهن را با برند غذایی کره ای Bibigo امضا کرد و آن را به یکی از با ارزش ترین ها در لیگ تبدیل کرد.

نیویورک نیکس با ۵۰۴ میلیون دلار در رتبه سوم است و قهرمان فصل ۲۰۲۳-۲۴، بوستون سلتیکس با ۴۴۳ میلیون دلار در فصل ۲۰۲۲-۲۳ و دالاس ماوریکس با ۴۲۹ میلیون دلار در رده پنجم قرار دارند.

تیم های NBA چگونه درآمد کسب می کنند؟

در زیر، منابع اصلی درآمد تیم های NBA آمده است:

همانطور که می بینیم، درآمد قراردادهای پخش ملی بیشترین سهم لیگ را تشکیل می دهد. در آینده، ارزش این قراردادها به طور قابل توجهی رشد می کنند. امروز، لیگ NBA در حال مذاکره با آمازون، ای‌اس‌پی‌ان و ان‌بی‌سی است که به ارزش ۷۶ میلیارد دلار در طول ۱۱ سال می انجامد و ارزش قرارداد سالانه را ۲.۶ برابر بیشتر از قرارداد فعلی خود می کند. با افزایش ۱۶ درصدی بینندگان NBA در ای‌اس‌پی‌ان و ای‌بی‌سی در مقایسه با فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲، تقاضای زیاد باعث ایجاد معاملات رسانه ای بزرگتر شده است. در طول فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳، میانگین بینندگان به ۱.۷ میلیون در هر بازی در رسید.

فروش بلیط و سوئیت، یکی دیگر از منابع کلیدی درآمد، در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ به بیش از ۲.۹ میلیارد دلار رسید. در برخی موارد، بلیط های کنار زمین بیش از ۳,۰۰۰ دلار به ازای هر صندلی قیمت دارند، با انبوهی از افراد مشهور که دوست دارند از نزدیک بازی ها را تماشا کنند.

پس از آن، قراردادهای رسانه های محلی به ارزش ۱.۴ میلیارد دلار و قراردادهای حمایت مالی تیم به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار قرار می گیرند.

منبع: visualcapitalist
دیجیاتو
بدون نظر

ورود