با بلندترین و سنگین ترین اسب تاریخ آشنا شوید

با بلندترین و سنگین ترین اسب تاریخ آشنا شوید

اسب‌ها موجوداتی باشکوه هستند. برخی از نژاد‌های اسب به خاطر اندازه باورنکردنی خود معروف هستند! بسیاری از سنگین‌ترین و بلندترین اسب‌ها به عنوان اسب باری و کار استفاده می‌شوند. برخی دیگر تنها به دلیل وزن و قد زیاد خود به رسمیت شناخته شده اند. به عنوان مثال، بزرگترین اسب ثبت شده جهان ۲ متر و ۱۵ سانتیمتر ارتفاع و وزن آن بیشتر از برخی از مدل‌های اتومبیل امروزی بود!

اندازه متوسط ​​یک اسب

بزرگترین اسب جهان چه اندازه ای است؟

میانگین قد یک اسب بین ۱۳.۳ تا ۱۷.۳ دست است که معادل بین ۱.۴۰ تا ۱.۸۰ متر است. علاوه بر این، اسب‌ها می‌توانند بین ۳۰۰ تا ۹۹۸ کیلوگرم وزن داشته باشند.

با این حال، این ارقام را نمی‌توان به همه نژاد‌های اسب تعمیم داد. اندازه یک اسب می‌تواند به عوامل مختلفی از جمله رژیم غذایی، ژنتیک و ورزش بستگی داشته باشد.

بنابراین، نژاد‌های مختلف اسب دارای قد و وزن متوسط ​​متفاوتی هستند. به عنوان مثال، در حالی که اسب عرب به طور متوسط ​​بین ۱۴.۱ تا ۱۵.۱ دست قد دارد، پونی خالدار قدی بین هشت تا ۱۴ دست دارد.

بزرگترین اسب جهان

بزرگترین اسب جهان چه اندازه ای است؟

این عکس مربوط به سامپسون/ماموت است. سامپسون نام بزرگترین اسب ثبت شده در جهان است. این اسب شایر در سال ۱۸۴۶ در شهرستان بدفوردشایر انگلستان به دنیا آمد.

اگر می خواهید بدانید که جثه این اسب چقدر بزرگ بوده، سامپسون زمانی که فقط چهار سال داشت ۱۵۲۴ کلوگرم وزن داشت! در مقایسه، بسیاری از خودرو‌ها حتی وزن آنچنانی ندارند. به عنوان مثال، یک هوندا سیویک ۲۰۲۲ بسته به مدل بین ۱۳۰۴ تا ۱۳۹۵ کیلوگرم وزن دارد.

سامپسون بیش از ۲.۱۵ متر یا ۲۱.۲۵ دست قد داشت. همانطور که در تصویر جثه این اسب را می‌بینید، به دلیل همین ویژگی باورنکردنی، سامپسون به درستی به ماموت تغییر نام یافت.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود