۱۰ ماشین سفارشی از غول‌های بزرگ طراحی

خودروهایی که تغییر هویت داده اند

۱۰ ماشین سفارشی از غول‌های بزرگ طراحی

ماشین‌های خاص و سفارشی را عموما برای فیلم‌ها یا مسابقه‌های اتومبیل‌سواری طراحی و تولید می‌کنند و این کار نیز با دست‌کاری و تقویت موتور و تغییر رنگ‌آمیزی بدنه همراه است. اما مجموعه‌ای از ماشین‌ها در گوشه و کنار دنیا وجود دارند که به سلیقه شخصی خریدار آن‌ها ساخته‌شده و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود رادارند.

Blastolene B702

1

ماشین Blastolene B702 درعین‌حال که طراحی کلاسیک خود را حفظ کرده، خودروئی از آینده نیز محسوب می‌گردد. بدنه آلومینیومی دست‌ساز، جلوپنجره شیشه‌ای آبی‌رنگ و چرم بلوطی مبلمان داخلی این ماشین توسط Randy Grubb و برای Jay Leno طراحی‌شده است.

The Reactor

2

طراح این خودرو Gene Winfield نام دارد که بدنه آلومینیومی آن را به‌صورت دستی شکل داده و طرحی مشابه سیتروئن DS دارد که در دهه ۶۰ میلادی ماشین محبوب هنرمندان محسوب می‌گشت.

Orbitron

3

طراحی این ماشین Ed Roth نام دارد کهOrbitron  را همانند ماشین‌های مسابقه‌ای آینده طراحی نموده. سقف این خودرو را یک گنبد پلاستیکی شبیه حباب تشکیل داده و در قسمت داشبورد آن‌یک تلویزیون تعبیه گشته است. در بخش جلوی خودرو، سه عدد چراغ به رنگ‌های قرمز، سبز و آبی گنجانده‌شده.

بااینکه این ماشین در ظاهر به آینده تعلق دارد اما طراحی داخلی آن قدیمی است و از چرم مصنوعی آبی‌رنگ برای صندلی‌ها استفاده‌شده.

Dodge Deora

4

این دوج عجیب که در اصل یک وانت پیکاپ مدل ۱۹۶۵ بوده توسط «لری و مایک الکساندر» ساخته‌شده و یکی از معروف‌ترین ماشین‌های سفارشی در طول تاریخ محسوب می‌گردد.

Galaxian

5

آیا می‌توانید باور کنید که یک فورد ۱۹۲۸ مدل T نیز در ردیف ماشین‌های سفارشی قرار داشته باشد؟ فروشگاه ژاپنی Paradise Road به‌طور کامل این خودرو را تغییر داده و حتی در طراحی آن نیز دست برده و آن را به یک ماشین جدید تبدیل کرده. در حال حاضر می‌توانید این ماشین را باقیمت یک‌میلیون دلار خریداری نمایید.

Cadillac Coupe  مشهور به Sophia

6

این کادیلاک کوپه توسط John D’Agostino طراحی‌شده و به سوفیا شهرت دارد. رنگ‌های سفید و نعناعی را در بدنه و اتاق ماشین می‌توان دید. فرمان این خودرو از پلاستیک Mother of Pearl ساخته‌شده است.

Ice Cream Truck

7

این مینی‌بوس توسط هنرمندی به نام Mister Cartoon و با استفاده از اسپری رنگ در سال ۱۹۶۳ میلادی طراحی‌شده است.

Old Crow Bellytank

8

این ماشین عجیب و جالب توسط کمپانی Old Crow Speed و با استفاده از بدنه یک جنگنده لاکهید باقی‌مانده از جنگ جهانی دوم ساخته‌شده است. لاستیک‌های این خودرو ۱۸ اینچی و موتور آن برای یک فورد مدل ۱۹۳۲ است.

Speedster

9

کمپانی انگلیسی Eagle یک دستگاه جگوار تایپ E را بازسازی نموده و به شکل تصویری که می‌بینید عرضه کرده است. Speedster در اصل برای یک مشتری آمریکایی که به دنبال یک خودروی خیلی خاص می‌گشته، طراحی‌شده است. جا دارد اشاره‌کنیم که مراحل ساخت آن حدود ۴ هزار ساعت طول کشیده.

Dodge Charger  مشهور به Tantrum

10

این دوج چارچر توسط کمپانی SpeedKore Performance Group طراحی‌شده و وزن سبکی دارد. دلیل آن نیز استفاده از فیبر کربن برای ساخت بدنه است، البته موتور دستگاه که توسط MercuryMarine طراحی گشته، قدرت زیادی به خودرو بخشیده است.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود