راهنمای تحصیل و بورس در دانشگاه های کره جنوبی [قسمت دوم]

نگاهی به ۵ دانشگاه برتر کره جنوبی

راهنمای تحصیل و بورس در دانشگاه های کره جنوبی [قسمت دوم]

در قسمت نخست گفتار راهنمای تحصیل و بورسیه در دانشگاه های کره جنوبی، درباره سیستم آموزشی، بورس و ترم های تحصیلی در این کشور آسیایی صحبت کردیم. همان طور که می دانید، کره جنوبی یکی از قطب های اقتصاد و صنعت شرق آسیا به شمار می رود و برخی از دانشگاه های این کشور در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

روزیاتو هم چون روال چند ماه اخیر، به معرفی فرصت های تحصیلی، اصول اپلای و تعامل با دانشگاه های مختلف جهان می پردازد تا آن دسته از خواننده گان عزیزی که عشق خارج هستند، با محتوای معرفی شده در این بخش، اشراف اطلاعاتی آن ها افزایش یابد.

ایرانیان از چند دهه پیش تا کنون، به واسطه فرصت های تحصیلی رایگان یا کم هزینه و کیفیت بالای تحصیلی، سوئد، فنلاند، نروژ، اتریش و ایتالیا و برخی از کشورهای جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی را در اولویت تحصیل خود داشتند و آفریقا و آمریکای جنوبی و بسیاری از کشورهای آسیایی، در اولویت دانشجویان نبود.

اما به نظر می رسد با توجه به پیشرفت های گسترده برخی از کشورهای آسیا در عرصه های اقتصادی و صنعتی مانند کره جنوبی و سنگاپور، کم کم بایستی نوع نگاه دانشجویان ایرانی که غرب محور بوده، به سمت شرق متمایل شود.

۵ دانشگاه کره جنوبی از میان ۱۰۰ دانشگاه این کشور، در زمره فهرست عالی اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم قرار گرفته که در این گفتار به بررسی فرصت های تحصیلی و بورس آن می پردازیم. با ما در این گفتار همراه باشید.

دانشگاه ملی سئول

s1

دانشگاه ملی پایتخت این کشور، افتخار آموزش عالی کره جنوبی به شماره می رود و در دو دهه اخیر، همواره در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار داشت. دانشگاه ملی سئول هم ردیف دانشگاه ملی توکیو ژاپن، از جمله برترین دانشگاه های آسیا و جهان به شمار می رود.

پیدا کردن فرصت تحصیلی در این دانشگاه، شانس تحقیق و تحصیل در کنار برترین نخبگان علمی آسیا که بعضاً از همکاران برنده گان جوایز نوبل هستند را به شما خواهد داد که امکان بزرگی در زندگی دانشجویی هر متقاضی تحصیل در خارج از کشور است.

دانشگاه ملی سئول در ۳۰ سال اخیر نقش بسیاری در تولید علم این کشور بازی کرده و ارتباطات گسترده ای با دانشگاه های سراسر جهان به خصوص پارک های علم و فناوری موثر و دانش بنیان این کشور دارد. دانشگاه سئول، یکی از ۵ دانشگاه برتر آسیا بوده و توانسته صدها دانشجوی بین المللی را به خود جذب کند.

سابقه این دانشگاه کم تر از ۷۰ سال است، اما به واسطه فعالیت های گسترده علمی در زمینه های گوناگون علم و فناوری به خصوص شرکت های دانش بنیان دانشگاهی (university spin of companies) و پروژه های متنوع صنعتی، از جمله تاثیرگذار ترین مراکز علمی در رشد ناخالص ملی کره و ثروت آفرینی دانش بنیان آن باشد و گوی سبقت را از دانشگاه های ۲۰۰ تا ۶۰۰ ساله اروپا و جهان برباید.

s4

این دانشگاه دارای دو شعبه است که یکی در گوانگ و دیگری در جونگو قرار دارد. این دانشگاه تا سال ۲۰۱۵ میلادی با ۲۸۴ دانشگاه در ۶۰ کشور جهان، تفاهم نامه همکاری و تبادل استاد و دانشجو داشت که نشان دهنده اعتبار و ظرفیت گسترده علمی و تجهیزاتی دانشگاه در شرق قاره کهن است.

بیش از ۲۱ میلیون نتیجه جست و جوی ایندکس شده در گوگل نشان می دهد که این دانشگاه از جمله مراکز علمی معتبر آسیا در عرصه citation در منابع و مدارک علمی و اطلاع رسانی های آکادمیک در فضای مجازی به شمار می آید.

پرتال دانشگاه از جمله سایت های پر بیننده دانشگاهی این کشور است که همه نوع اطلاعات مورد نیاز پذیرش و تحصیل و بورسیه در این دانشگاه را به زبان انگلیسی در اختیار مخاطبان جهانیش قرار داده است.

این دانشگاه هم اکنون دارای ۱۶ کالج و ۱۰ مدرسه تخصصی (professional schools) است که ۲۹ هزار دانشجو و ۲۶۰۰ استاد و کارمند در آن مشغول به فعالیت هستند. ۸۲ رشته در مقطع کارشناسی و هم چنین ۹۹ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۰ مدرسه تخصصی در زمینه های مختلف در این مجموعه فعالند.

جالب است که بدانید در این دانشگاه، ۱۱۰۰ دانشجوی بین الملل و بیش از ۴ هزار دانشجوی دکترا مشغول به تحصیل هستند. یک پنجم بودجه چند صد میلیون دلاری سالانه دانشگاه را نیکوکاران تقبل می کنند. ظرف نیم قرن اخیر، بیش از ۳۳۰ هزار نفر از دانشگاه سئول دانش آموخته شده اند.

s5
کالج مهندسی دانشگاه ملی سئول

کتابخانه این دانشگاه، مخزنی با بیش از ۵ میلیون کتاب و هم چنین بیش از ۱۰۰ هزار نسخه روزنامه و مجله آرشیو شده از سراسر جهان دارد.

پذیرش در دانشگاه سئول

s2

اطلاعات پذیرش برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت مجزا ارائه شده است. برای پذیرش در ترم تحصیلی بهار ۲۰۱۷ میلادی، می بایست مدارک خود را تا جولای ۲۰۱۶ به دانشگاه ارسال می کردید. اما برای ارسال مدارک جهت پذیرش کارشناسی ارشد، می بایست از طریق آنلاین، تا ۸ سپتامبر هر سال مدارک خود را ارسال کنید.

کلیه دانشجویان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می بایست هزینه ۸۵ دلاری (application fee) را پرداخت کرده و مدارک خود را به اداره پذیرش دانشگاه ارسال کنند.

مدارک پذیرش در دانشگاه سئول

هم دانشگاه سئول و هم ۴ دانشگاهی که در ادامه معرفی می کنیم، تقریباً مدارک زیر را برای اعطای پذیرش به دانشجویان بین المللی درخواست می کنند که باید در صورت علاقمندی به تحصیل در این کشور، این مدارک را آماده کنید.

 

۱.Application Form [Form 1]

فرم اپلیکیشن آنلاین را باید پس از ثبت نام الکترونیکی پرینت گرفته و ضمیمه مدارک کنید.

۲. Personal Statement and Study Plan [Form 2]

بیانیه هدف مبنی بر ذکر دلایل تجصیل در دانشگاه سئول و رشته مورد علاقه به خلاصه (حداکثر در ۲ صفحه)موارد زیر را در آن رعایت کنید:

 • This is an opportunity for you to provide more detailed information about yourself and your accomplishments that could not be sufficiently expressed in other parts of the application.
 • You may include your family background, academic achievements, extracurricular commitments and accomplishments, volunteer work, employment experience, and your reasons for applying to SNU. Other appropriate topics may include, but not limited to the following: personal interests, pastime activities, personal opinions for music, arts, etc”.

۳. Two Letters of Recommendation [Form 3]

دو توصیه نامه از اساتید دانشگاهی که یک مقطع تحصیلی را با آن ها گذرانده اید مورد نیاز است. نامه ها می بایست مهر شده و از طریق پست به دانشگاه سئول ارسال شود. از ارسال توصیه نامه ها با پست الکترونیک خودداری کنید. .

Recommendations should be sealed in an official envelope and signed across the back by the recommenders. (Recommendation by email is not acceptable.)

۴. Official Bachelor’s Transcript & Degree or Graduation Certificate

ترجمه رسمی ریز نمرات و مدارک تحصیلی (دیپلم/کارشناسی/کارشناسی ارشد)

۵. Official Master’s Transcript & Degree or Graduation Certificate

ترجمه رسمی ریز نمرات و مدرک کارشناسی ارشد (در صورت اپلای برای مقطع دکترا)

۶. A Copy of the Applicant’s Passport

کپی صفحه اول گذرنامه که ۵ سال اعتبار داشته باشد

۷. Copies of both parents’ passports

کپی صفحه اول گذرنامه پدر و مادر

۸. Official document indicating parent-child relationship between the applicant and parents

ترجمه رسمی صفحه نخست شناسنامه متقاضی

۹. Financial Certification [Form 4]

گواهی تمکن مالی ارزی که نشان بدهد قادر به پرداخت هزینه های تحصیلی در مدت اقامت در این کشور هستید.

در صورتی که موفق به دریافت بورس بشوید، از ارائه این گواهی معاف خواهید بود

 • [Form 4] should list the financial resources available for your tuition and other expenses. During the application process, financial proof document such as bank statement is not required.

۱۰-English Language Proficiency

Applicants should submit a score report of recognized English Proficiency Test
TOEFL (PBT 550, CBT 213, iBT 80), TEPS 551, IELTS 5.5 or higher.

فهرست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه سئول

فهرست رشته های فنی و مهندسی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سئول را مستقیم از طریق لینک های زیر مشاهده کنید.

درهر لینک، اطلاعات تکمیلی درباره رشته های فوق ارائه شده است. مثلا در بخش مهندسی صنایع، می توانید به فهرست ده ها کورسی که در این رشته در نظر گرفته اند، دسترسی داشته باشید که ۳۵۰ دانشجوی کارشناسی تا دکترا در آن مشغول به تحصیل هستند  و از رشته های پر مخاطب فنی این دانشگاه به شمار می رود.

فهرست رشته های علوم پزشکی دانشگاه ملی سئول به ۴ بخش تقسیم بندی می شود:

s3

فرصت های بورسیه دانشگاه ملی سئول کره جنوبی را در این نشانی دنبال کنید. شرایط بورسیه دانشجویان بین الملل به شرح زیر است:

 • GPA requirement: ۴ GPA or higher (average of the previous semester)
 • Funding: Tuition and fees (partial or fully funded)
 • Eligibility: International student in the government-funded (government-invited) scholarship, international

student (self-funded), Korean student living overseas and studying in Korea (undergraduate and graduate course)

در این نشانی، درباره فرصت های اقامتی و پیدا کردن محل اقامت دانشجویی در داخل دانشگاه اطلاعات لازم را کسب کنید.

دانشگاه علم و صنعت کره جنوبی

k6

این مجموعه عظیم (KOREA INSTSTUE OF SICENID AND TECHNOLGY) فعال در عرصه فنی و مهندسی، دومین دانشگاه بزرگ و معتبر این کشور به شمار می رود که یکی از قطب های علمی کره را تشکیل می دهد. این دانشگاه در شهر دائچون بوده و از جمله پاتوق های تحصیل دانشجویان خارجی در این کشور معرفی شده است. بیش از ۱۱ هزار دانشجو و استاد در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. فاصله این دانشگاه به مرکز سئول، با قطار کم تر از ۲ ساعت است.

پرتال دانشگاه در این نشانی در دسترس است که همه نوع اطلاعات مورد نیاز پذیرش و تحصیل و بورسیه و فرصت های کار را در اختیار مخاطابن بین المللی قرار می دهد.

k7

برای اپلای در این دانشگاه معتبر مهندسی کره باید به این نشانی مراجعه کنید.

k9

یکی از ظرفیت های عالی علمی دانشگاه را باید در آزمایشگاه های مجهز آن دانست که فرصت تحقیقاتی ممتازی را در اختیار دانشجویان و محققان خود در رشته های مختلف مهندسی قرار می دهد.

k8

(تصویر ایندکس پرتال دانشگاه علم و صنعت کره جنوبی KIST)

دانشگاه علم و فناوری پوهانگ

k10

از جمله مراکز علمی معتبر و معروف کره جنوبی، دانشگاه فنی و مهندسی پوهانگ است که در سال های اخیر همواره در فهرست ۱۰ دانشگاه برتر آسیا و در زمره دانشگاه های مطرح زیر ۵۰ سال قدمت جهان قرار دارد. دراین دانشگاه، رشته های مختلف مهندسی تدریس می شود و برخی از شرکت ها و پروژه های صنعتی این کره، با همیاری مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه های پوهانگ، هدایت می گردد.

تحصیل در این دانشگاه، فرصت خوبی برای تعامل با شرکت ها و پروژه های بزرگ و کوچک صنعتی و اقتصادی این کشور شرق آسیا به شمار می رود که از جمله آن می توان به فرصت های کارآموزی به خصوص برای انجام پروژه های پایان نامه اشاره کرد.

این دانشگاه در فاصله بیست دقیقه ای از مرکز شهر پوهانگ قرار داشته و از همه امکانات برای دانشجویان و محققان برخوردار است. به واسطه دور بودن از مرکز شهر، هزینه های زندگی به نسبت از مرکز شهر پوهانگ کم تر است که این مورد را می توانید از بخش accommodation officer‌ دانشگاه پرس و جو کنید.

این دانشگاه را نخستین دانشگاه کره جنوبی می دانند که پردیس دانشگاهی دو زبانه را تاسیس نمود و برنامه های تحصیلی آن در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دکترا در برخی از رشته ها، به زبان انگلیسی برگزار می شود.

این دانشگاه به صورت مخفف: POSTECH نامیده می شود و در این پرتال در دسترس علاقمندان به تحصیل در کره جنوبی قرار دارد.

k11

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، سایت دانشگاه از ۷ بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از :

۱- بخش درباره دانشگاه که همه اطلاعات لازم درباره دانشگاه، ماموریت ها و مدیریت آن معرفی شده است.

۲- بخش academic که درباره رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد به ارائه توضیحات پرداخته است.

۳- بخش admission که درباره شرایط پذیرش (admission’s requirements) توضیح می دهد.

۴- بخش research که درباره حوزه های پژوهش و مراکز تحقیقاتی و دایرکتوری اساتید دانشگاه توضیح می دهد.

۵- بخش international   دانشگاه که اطلاعات خیلی خوبی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد.

۶- بخش کمپ های دانشجویی که در واقع مروری دارد به زندگی دانشجویی (student life) در این دانشگاه.

و بخش جالب giving to postech که در واقع به این اشاره دارد که چه طور می توان به این دانشگاه کمک کرد.

فهرست رشته های کارشناسی دانشگاه پوهانگ در زیر مشاهده می کنید.

همه ۱۲ رشته فوق الذکر، دارای homepage اختصاصی بوده که در کنار هر لینک، در دسترس خواهد بود. مثلا بخش شیمی دانشگاه پوهانگ در این نشانی قرار دارد.

k12
دپارتمان شیمی دانشگاه پوهانگ کره جنوبی

وقتی وارد هر صفحه بشوید، اطلاعات اساتید، رشته های مربوطه و هم چنین شرایط پذیرش و پروژه های تحقیقاتی جاری (ongoing research projects) را میتوانید مشاهده کنید.

فهرست ۲۲ دپارتمان فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه نیز در این نشانی ارائه شده است و هر یک دارای پرتال اختصاصی هستند.

مثلاً دپارتمان مهندسی صنایع دانشگاه پوهانک که یکی از فعال ترین بخش های این دانشگاه به شمار می رود، در این نشانی در دسترس خواهد بود.

k13
تصویر پرتال دپارتمان مهندسی صنایع دانشگاه پوهانگ

در هر دپارتمان، به فهرست اساتید آنجا نیز می توان دسترسی داشت که برای تعامل با آن ها جهت اخذ پذیرش و بررسی فرصت های بورس (TA-RA) توصیه می شود. مثلاً در دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه پوهانگ، بخش ارتباط با اساتید در این قسمت قرار دارد.

برای آگاهی از فرصت های تحقیقاتی در این دپارتمان پر مخاطب نیز به این نشانی مراجعه نمایید.

همه نوع اطلاعات درباره نیازمندی های پذیرش عمومی و اختصاصی دانشگاه را از طریق نشانی پست الکترونیک به آدرس: grad-admission@postech.ac.kr دریافت کنید.

تصویر زیر، شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا این دانشگاه را ذکر کرده است.

k14

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می فرمایید، برای پذیرش در مقطع ارشد، مدرک کارشناسی پیش از اقدام برای پذیرش می بایست در دسترس باشد. هم چنین برای پذیرش در مقطع دکترا، پایان مقطع کارشناسی ارشد و ارائه مدرک ترجمه شده آن، ضروری است.

افرادی که زبان انگلیسی درس می خوانند، می بایست مدرک زبان ارائه کنند که یا می تواند تافل اینترنتی ۷۹ یا آیلتس آکادمیک ۶ باشد. این دانشگاه application fee دارد که ۸۰ دلار آمریکا بوده و باید پیش از ثبت نام به حساب دانشگاه واریز شود.

k15

اطلاعات پرداخت هزینه ۸۰ دلاری در تصویر بالا مشاهده می کنید.

برای آگاهی از فرصت های تحقیقاتی و مراکز علمی که این دانشگاه با آن ها در تعامل است، به این لینک مراجعه کنید که اطلاعات بسیاری خوبی در اختیار شما قرار می دهد. انتشار بالای مقلات علمی با ضریب سایتیشن ۱۳.۸ در سال ۲۰۱۴ میلادی نشان می دهد که این دانشگاه از جمله مراکز علمی موثر در تولید علم کره جنوبی در حوزه های فنی و مهندسی به شمار می رود.

k16
تصویری از ساختمان دانشگاه پوهانگ کره جنوبی

برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش achievement در این نشانی مراجعه کنید.

اطلاعات لازم برای دانشجویان بین المللی در کنار معرفی فرصت های بورسیه نیز در این نشانی قابل مشاهده خواهد بود که توصیه می کنیم در صورتی که این دانشگاه را برای ادامه تحصیل در نظر دارید، اطلاعات این بخش را دقیق مطالعه نمایید.

فهرست ۹۳ دانشگاهی که در ۲۷ کشور دنیا با دانشگاه پوهانگ کره جنوبی تعاملات علمی و تحقیقاتی دارند نیز در این آدرس قابل مشاهده خواهد بود.

دانشگاه یون سی

k17

دانشگاه Yonsei کره جنوبی، از جمله دانشگاه های معتبر و با پرستیژ این کشور به شمار می رود که با استقبال دانشجویان بین المللی همراه شده است. این دانشگاه در پایتخت این کشور قرار دارد و یکی از ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان به شمار می آید. این دانشگاه دولتی نیست و به صورت خصوصی اداره می شود.

دانشگاه دارای ظرفیت های بین المللی بسیاری برای دانشجویان غیر کره ای بوده و به همین خاطر، در یک دهه اخیر با استقبال گسترده دانشجویان آسیایی و حتی اروپایی مواجه شد. جشنواره ها و رویدادهای علمی و فرهنگی بسیاری در طول سال در این دانشگاه برپا می شود. قدمت دانشگاه به آوریل ۱۸۸۵ میلادی باز می گردد.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ایندکس دانشگاه شامل ۵ بخش اصلی به شرح زیر است:

۱- معرفی دانشگاه که درباره ظرفیت های علمی و تحقیقاتی و سابقه تاریخی آن توضیحاتی می دهد.

۲- بخش research که فرصت های تحقیقاتی و هم چنین فعالیت های گذشته و حال آن را تشریح می کند.

۳- بخش admission که آخرین اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش دردانشگاه برای ترم ۲۰۱۷ را معرفی می کند.

۴- بخش academics که فهرست رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را بیان می کند.

۵- بخش campus life که فرصت های اقامتی را برای دانشجویان بین المللی معرفی می کند.

k18

این دانشگاه خصوصی بوده و برای تحصیل در آن می بایست شهریه پرداخت کرد که اطلاعات لازم در این نشانی در دسترس خواهد بود. البته فرصت های بورسیه متنوعی در این دانشگاه ارائه شده است که در این بخش معرفی شده است.

فهرست رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه را می توانید مشاهده کرده و با فرصت های تحصیلی آن آشنا شوید.

این دانشگاه رشته های مهندسی هم دارد که در این لینک ارائه شده است. هم چنین مراکزی که با این دانشگاه در تعامل هستند، در این نشانی قابل دسترس خواهد بود.

k19

به هر حال در صورتی که قصد ادامه تحصیل در آسیا را دارید، این دانشگاه می تواند یکی از ۵ اولویت تحصیل شما در قاره کهن باشد.

دانشگاه کره

k20

دانشگاه کره (Korea university) از جمله دانشگاه های معتبر کره جنوبی و آسیا به شمار می رود که در فهرست ۲۰ دانشگاه برتر این قاره قرار دارد. ارتباط این دانشگاه با دانشگاهی یونسی، سبب شده تا رویدادهای ورزشی و هنری بسیاری بین دو دانشگاه در طول سال برقرار شود.

این دانشگاه بیش از ۱ هزار استاد و هم چنین ۲۶ هزار دانشجو از کشورهای مختلف دنیا دارد. گفته شده که کالج حقوق این دانشگاه در کره جنوبی اعتبار بالایی دارد. در رشته های علوم انسانی از جمله ارتباطات، علوم سیاسی و اقتصاد و کسب و کار، دانشگاه کره، موفقیت های بسیاری کسب کرده است.

این دانشگاه در پایتخت کره واقع شده و دپارتمان هایش، در فاصله اندکی از هم قرار دارند. پرتال دانشگاه در این نشانی در دسترس است.

این دانشگاه در سال ۱۹۰۵ میلادی تاسیس شد و در رشته های غیر فنی و مهندسی، فعالیت دارد.

k21

(تصویر ایندکس پرتال دانشگاه کره)

سایت دانشگاه شامل ۵ قسمت اصلی است که به شرح زیر معرفی می شود:

۱- بخش About KU که آخرین اطلاعات درباره ظرفیت های علمی، فعالیت های تحقیقاتی و هم جنین آمار دانشگاه را ارائه می دهد.

۲- بخش ADMISSION که نیازمندی های پذیرش را در این دانشگاه در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد.

۳- بخش EDUCATION که فهرست رشته های کارشناسی تا دکترا این دانشگاه را معرفی می کند.

۴- بخش Research که فرصت های تحقیقاتی جاری و آینده و مراکز علمی وابسته به دانشگاه را معرفی می کند.

۵- بخش LIFE@KU که فرصت های اقامتی و زندگی دانشجویی را در این دانشگاه در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

برای سهولت دسترسی به صفحه رشته های کارشناسی ارشد و دکترای این دانشگاه، از ده ها لینک زیر استفاده کنید.

·        Graduate School of Education
·        Graduate School of Legal Studies
Graduate School of Labor Studies

Graduate School of Humanities and Information

Graduate School of Computer and Information Technology

Graduate School of Bio-Medical Science

Graduate School of Clinical Dentistry

Graduate School of Public Health

یکی از قابلیت های دانشگاه، ارائه فرصت های کارآموزی بین المللی به متقاضیان واجد شرایط است. برای کسب اطلاعات بیشتر از آدرس های زیر استفاده کنید.

Korea University Business School(Korean Home Page ) http://biz.korea.ac.kr/ko/international/global-internship/apply-guide
College of Liberal Arts http://libart.korea.ac.kr
College of Political Science & Economics http://hoan.korea.ac.kr
College of Medicine http://medicine.korea.ac.kr
Division of International Studies http://dis.korea.ac.kr
Korea University Business School(English Home Page ) http://biz.korea.ac.kr/en/international/global-internship/apply-guide
College of Life Sciences and Biotechnology http://lifesci.korea.ac.kr
College of Engineering http://eng.korea.ac.kr
College of Education http://globaledu.korea.ac.kr

از جمله دیگر دانشگاه های معتبر کره جنوبی به جز این ۵ دانشگاه که در این گفتار ارائه کردیم، دانشگاه های دیگری هم در دسترس است که از آن جمله می توان به دانشگاه Sungkyunkwan در رتبه ۱۴۰ جهان و ۱۷ آسیا، دانشگاه Hanyang در رتبه ۲۱۹ جهان و ۳۰ آسیا، دانشگاه Kyung Hee در رتبه ۲۷۵ جهان و ۳۸ آسیا ، دانشگاه Ewha Womans در رتبه ۳۵۵ جهان و ۴۳ آسیا ، و دانشگاه Sogang University در رتبه ۳۴۸ جهان و ۶۱ آسیا قرار دارند، اشاره نمود.

بجز دانشگاه Kyung Hee بقیه دانشگاه در سئول واقع شده و این شهر را به یک مرکز دانشگاهی با کیفیت برای متقاضیان تحصیل در کره جنوبی تبدیل کرده اند.

تحصیل در کره جنوبی، فرصت های استخدامی، تحقیقاتی و بورسیه و کارآموزی فراوانی برای دانشجویان به خصوص فعالان مهندسی ایجاد می کند که باید به آنها توجه کرد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۵ نظر

ورود

 • شاهین ربیعی نیا آذر ۸, ۱۳۹۵

  شب بخیر
  من مدتیست که این موضوعات سایتتون رو میخونم. خیلی جذاب هست و این خوبه که حرفه ای می نویسند اقای زمانی.
  به خیلی ها این لینگ ها را دادم
  این کره هم عین همه عالیه
  خیلی خوبه این همه مطلب غنی و قوی میدین
  خدا اجرتون بده
  نیازه خیلیهاس
  باتشکر

 • یگی ایرانی آذر ۸, ۱۳۹۵

  مرسی شاهین
  سئول عالیه. مخصوصا برای نانو و برق

 • Dorsaa آذر ۸, ۱۳۹۵

  سلام
  خواهشا راجع به تحصیل رشته پزشکی و دندتن و دارو در خارج از کشور مطالب بزارید و هم بهترین جا برای خوندن تخصص پزشکی

 • یاسمن آذر ۱۰, ۱۳۹۵

  ای بابا.این دانشگاه ها عالیه ولی پول کجاست؟؟؟؟
  بورسیه ای هم در کار نیس؟؟؟؟

 • DR.BLACK تیر ۵, ۱۳۹۶

  سلام
  میشه راجب دانشگاه هایی که phd دامپزشکی رو ارائه میدن بنویسین….برای ادامه تحصیل باید چه شرایطی داشت…بورس هم با وجود مقاله و رزومه خوب امکان پذیره یانه؟

  • علی زمانی تیر ۵, ۱۳۹۶

   سلام
   باید برای راهنمایی دقیق تر، پرسش دقیق تری مطرح کنید. کشور و قاره و زبانی که علاقمند هستید به آن زبان تحصیل کنید را ذکر نمایید. منظور شماا از پی چی دی دامپزشکی، ورود از دیپلم به دکترای دامپزشکی است یا منظور تخصص های دامپزشکی است. این موارد را مشخص کنید در خدمت هستیم. توجه کنید که برای دریافت بورس، علاوه بر مقاله سایت شده و رزومه رقابتی، می بایست استاد و دانشگاهی پیدا کرد که اعتبار لازم را برای TA/RA به دانشجوی پذیرفته شده داشته باشد.

 • نازنین شهریور ۸, ۱۳۹۶

  سلام
  ببخشید برای بورس در مقطع لیسانس معدل دیپلم باید چند باشه؟خیلی واجبه میشه جواب بدید لطفااااااا

 • آوا شهریور ۱۲, ۱۳۹۶

  سلام، ممنون از مطالب خوبتون
  من ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی دارم ، در هیچ یک از دانشگاهها کره جنوبی رشته به این اسم برای مقطع دکترا ندیدم ، این رشته اونجا چی خونده میشه؟
  من همه طول سال میتونم برای ارسال مدارک مکاتبه کنم ؟یا زمان بخضوصی داره؟
  شرط سنی برای این مقطع؟

 • pooneh مهر ۲, ۱۳۹۶

  سلام
  من راهنمایی و دبیرستان تیزهوشان درس خوندم و معدل دیپلمم ۱۸.۹۱ و حداقل نمراتم ۱۸ است
  زبانمم میشه گفت خوبه اما تا به حال واسه ایلتس و تافل اقدام نکردم چون نیازی نداشتم
  میدونم که بورسیه دولتی کره به رشته های پزشکی و زیر مجموعه اش تعلق نمیگیره اما شنیدم میشه با خوددانشگاه ها مکاتبه کرد و ا خود دانشگاه بورسیه گرفت
  من درسم خوبه و به رتبه کنکورم میشه امیدوار بود که زیر ۱۰۰۰ بیارم میخواستم بدونم باتوجه به این شرایط چقد شانس گرفتم بورسیه ا دانشگاه ملی سیول رو دارم ؟ واصولا رتبه برتر کنکور ایران بودن تاثیری رو پذیرش داره؟ تدریس به زبان انگلیسیه یا کره ای؟ بعد کنکور میخوام به طور جدی زبان کره ای و یادبگیرم

 • haniyeh مهر ۳۰, ۱۳۹۶

  سلام خسته نباشید من درباره تحصیل در کره جنوبی تحقیق زیادی کردم توی بعضی منابع نوشته شده بود که کره جنوبی بورس پزشکی نداره…
  میخواستم بدونم که اگه معدلم بالای ۱۹/۵ باشه و تاپیک ۴ داشته باشم نمره تافلم ۹۰ باشه میتونم دانشگاه ملی سئول رشته پزشکی برای کارشناسی بورس بشم یا کلا دانشگاه های کره دانشجو پزشکی بورس نمیکنه؟؟؟؟
  ممنون

 • عباس زنگنه اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷

  برادر زاده من مارس ۲۰۱۷ وارد کره شد و در کلاسهای زبان آموزشی ثبت نام کرد و سه ترم رو گذرونداواسط ترم چهارم بدلیلی که البته خودش میگه افسردگی و به عقیده من سهل انگاری و تحت تاثیر متاسفانه دوستان هموطن که اطلاع غلط بهش دادند حدود ۲ ماه پیش بدون هیچ دلیلی به دانشگاه نرفت و الان که مراجعه کرده برای ادامه تحصیل به دانشگاه ایشون رو نپذیرفتن و گفتند دیگه ثبت نام نمیکنند.از طرفی هم شنیدم که گویا دانشگاههای دیگه هم ثبت نام نمیکنند مگه اینکه دانشگاه قبلی تایید کنه.میخواستم از شما خواهش کنم و بپرسم آیا راه حلی برای این مشکل هست؟
  سپاسگزار میشم اگه راهنمایی کنند.ممنون.

  • علی زمانی اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷

   سلام.تنها راه مکاتبه با دانشگاه اول و توجیه ان ها برای ادمیشن مجدد به دانشجو برای ادامه تحصیل است. دانشگاه های دیگه معمولا کاری به این موضوع ندارند که کی کجا بوده

 • سحر مرداد ۱۹, ۱۳۹۸

  عذر میخوام برای بورس کارشناسی برای رشته هنر کدوم دانشگاه ها بهترن؟؟و اینکه تو ایران مهم نیست شما کدوم رشته باشید میتونید کنکور هنر بدید اما اگه دیپلم نظری داشته باشیم و بخوایم برای بورس هنر اقدام کنیم امکانش هست؟

  • علی زمانی مرداد ۱۹, ۱۳۹۸

   کارشناسی معمولا بورس نداره. مگراینکه نخبه باشید. بله امکانش هست

 • مهرسا مهر ۲۲, ۱۳۹۹

  سلام ممنون از توضیحاتتون من ۱۷ سالمه و تابستون ۱۴۰۰ کنکور تجربی دارم زبان انگلیسی در حد advanced و به زبان کره ای هم کم و بیش میتونم صحبت کنم اگه در کنکور رتبه بیارم میتونم بورسیه پزشکی دانشگاه ملی سئول و دریافت کنم؟