شهر کیسی آمریکا؛ مکان کوچکی که با اشیای بزرگ و شگفت انگیزش حسابی مشهور شده است

شهر کیسی آمریکا؛ مکان کوچکی که با اشیای بزرگ و شگفت انگیزش حسابی مشهور شده است

در ایالت ایلینوی آمریکا، شهر کوچکی به نام کیسی وجود دارد که از ویژگی های خاصی برخوردار است. اگر سری به نقاط مختلف شهر بزنید، با اشیای بزرگ و عجیبی مواجه می شوید.

کیسی به خاطر داشتن اشیای بزرگ و غول پیکری مانند باد سنج، صندلی گهواره ای، صندوق پستی، کفش چوبی، قفس پرنده، سکه، مداد و بسیاری موارد دیگر، توانسته شهرت زیادی پیدا کند. ۸ عدد از این اشیا در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده اند. در پشت این ماجرا، فردی به نام «جیم بالین» قرار دارد.

معاون شرکت «Bolin Enterprises Inc» که کار خود را از افتتاح یک فروشگاه در پارکینگ خانه آغاز نموده، امروزه بیش از ۲۴۰ کارمند دارد و کار تعمیر و نگهداری لوله های نفت و گاز نیمی از کشور ایالات متحده را بر عهده گرفته است. علاوه بر آن، آقای بالین بر چندین تجارت دیگر در شهر کیسی از جمله کارخانه کفش، فروشگاه ابزار آلات، فروشگاه سخت افزار و فروشگاه مواد غذایی نظارت داشته است.

بحران اقتصادی در اواخر دهه ۲۰۰۰ میلادی، باعث شد که آقای بالین به صنعت گردشگری شهر نیز فکر کند.

casey-big-things-116-w700

سروکار داشتن با لوله ها، سبب گشت که وی به تعداد زیادی از آن ها دسترسی داشته باشد. به همین دلیل، او تصمیم گرفت که توسط لوله ها اشیایی غول پیکر تولید نماید و از این طریق گردشگران را به سمت شهر بکشاند. در سال ۲۰۱۱، پروژه ساخت باد سنج به ارتفاع ۱۶.۵ متر به پایان رسید. بعد از آن نیز دیگر ایده ها خود به خود راهشان را پیدا کردند.

شرکت بالین به تمامی امکانات مورد نیاز مانند فروشگاه ابزار، رنگ و مخازن نفت دسترسی داشت. بنابراین می توانست هر چیزی را تولید نماید. وی تلاش نمود که تمام اشیا را با استفاده از لوازم بازیافتی بسازد. یکی از شرایطی که گینس برای ثبت رکورد اشیا داشت، کاربردی بودن آن ها بود. بنابراین بالین هنگام ساخت سوزن های بافندگی غول پیکر، از یکی از بستگان خود به نام «ژانت هیسینگا» که در شهر فروشگاه نخ (خرازی) داشت، کمک گرفت.

او به بالای بزرگترین صندلی گهواره ای دنیا رفت و با استفاده از آن ها، بافندگی بزرگترین شال جهان را آغاز نمود. اکنون این میله ها و قلاب ها در فروشگاه وی نمایش داده می شوند.

اشیای بزرگ تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر روی اقتصاد شهر داشته اند. به عنوان مثال، ساختمان شیرینی فروشی و بزرگترین کفش های چوبی دنیا با یکدیگر مشترک است. هر روز تعداد زیادی توریست برای دیدن کفش ها مراجعه کرده و از فروشگاه نیز خرید می کنند. بازدید کنندگان برای بخت و اقبال، در کفش ها پول نیز قرار می دهند.

بزرگترین صندوق پستی جهان نیز کار مشابهی انجام می دهد. مسئولان شهر کارت پستال هایی مهر خورده را به گردشگران می فروشند و آن ها نیز بعد از نوشتن چند کلمه، کارت ها را به صندوق می اندازند.

بالین هنوز هم نقشه های زیادی برای اشیای بزرگ شهر دارد. به نظر می رسد مواردی مانند چک بزرگ و باشگاه گلف نیز در راه هستند. در ادامه از شما دعوت می کنیم تصاویر اشیای غول پیکر را مشاهده کنید.

580-w700

581-w700

582-w700

583-w700

584-w700

585-w700

586-w700

587-w700

588-w700

منبع: amusingplanet
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود