با ۹ تن از جوانترین زنان میلیاردر و خود ساخته ی جهان آشنا شوید

با ۹ تن از جوانترین زنان میلیاردر و خود ساخته ی جهان آشنا شوید

چین همواره به عنوان مرکز زندگی و کار زنان میلیونر شناخته شده است و بر اساس فهرست ثروتمندترین افراد جهان که در سال ۲۰۱۷ توسط موسسه ی هورون (Hurun) منتشر شده بیشترین تعداد زنان میلیاردر خود ساخته (۵۲ نفر) در این کشور ساکن هستند.

بر اساس مطالعات این موسسه که مرکز آن در بریتانیا است جوان ترین زنان میلیاردر جهان با سنی کمتر از ۵۰ سال نیز عمدتا چینی هستند.

روپرت هووگوِرف بنیانگذار، رییس و محقق ارشد این موسسه می گوید:” بدون شک چین بهترین مکان در جهان برای زنان کارآفرین به شمار می آید. سوالی که همواره از من پرسیده می شود این است که چرا  هر ساله چین بیشترین تعداد زنان موفق در تجارت را به خود اختصاص می دهد؟ هیچ مرد چینی در بین ۱۰ نفر اول مردان ثروتمند و خود ساخته ی جهان قرار ندارد در حالی که ۶ نفر از زنان چینی در میان ۱۰ نفر اول زنان ثروتمند جهان دیده می شوند. سیاست تک فرزندی و شیوه ی سنتی مراقبت و پرورش کودکان که بر اساس آن والدین و به ویژه مادر بزرگ ها و پدر بزرگ ها نقش عمده ی بیشتری در این مقوله نسبت به والدین در کشورهای اروپایی دارند یکی از دلایل این موضوع به شمار می آید. یکی دیگر از عوامل را می توان رشد فزاینده ی اقتصادی حال حاضر چین دانست که باعث شده نسل حاضر کشور از لحاظ اقتصادی و تجاری شانس موفقیت بیشتری داشته باشند”.

در ادامه ی مطلب به ۹ نفر از جوان ترین میلیاردرهای زن جهان اشاره خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

۹- شریل سَندبرگ (Sheryl Sandberg)- ثروت خالص: ۱.۷ میلیارد دلار

9-sheryl-sandberg--net-worth-17-billion-the-facebook-chief-operating-officer-has-made-her-fortune-as-one-of-the-most-powerful-women-in-tech-and-is-an-activist-for-getting-more-women-into-work-w750

شریل که مدیر ارشد عملیات فیسبوک به شمار می آید به عنوان یکی از قدرتمندترین زنان حوزه ی تکنولوژی توانسته ثروت قابل توجهی به دست آورد.

۸- پنگ لی (Peng Lei)- ثروت خالص: ۱.۴ میلیارد دلار

t5-peng-lei--net-worth-14-billion-as-one-of-the-founders-of-the-chinese-e-commerce-business-giant-alibaba-group-she-is-extremely-wealth-at-just-44-years-old-w750

پنگ لی ۴۴ ساله به عنوان یکی از موسسان گروه تجارت الکترونیکی علی بابا توانسته ثروت هنگفتی را بدست بیاورد.

۷- بو یانگ (Bu Yang)- ثروت خالص: ۱.۴ میلیارد دلار

t5-bu-yang--net-worth-14-billion-the-44-year-olds-wealth-is-self-made-by-her-holding-in-one-chinas-largest-appliance-retailers-suning-global-w750

این میلیاردر ۴۴ ساله و خود ساخته یکی از سهامداران عمده ی هولدینگ خرده فروشی سانینگ گلوبال (Suning Global) در چین است.

۶- ژو ژیائو پینگ (Zuo Xiaoping)- ثروت خالص: ۱.۷ میلیارد دلار:

t5-zuo-xiaoping--net-worth-17-billion-aged-44-she-is-the-vice-president-of-china-lesso-group-holdings--a-plastics-pipe-and-pipe-fitting-manufacturing-company-w750

ژیائوپینگ با ۴۴ سال سنن معاون مدیر عامل هولدینگ چاینا لِسو گروپ (China Lesso Group Holdings) است که در حوزه ی تولید لوله های پلاستیکی صنعتی فعالیت دارد.

۵- لو خیانکیان (Luo Qianqian)- ثروت خالص: ۳.۵ میلیارد دلار

t5-luo-qianqian--net-worth-35-billion-the-44-year-old-also-known-up-w750

این میلیاردر چینی ۴۴ ساله که به اسم کریسی لو (Chrissy Luo) نیز شناخته می شود از موسسان کمپانی بازی های آنلاین شاندا اینتراکتیو انترتینمنت لیمیتد (Shanda Interactive Entertainment Limited) بوده که اخیراً به یک گروه سرمایه گذاری بزرگ به نام شاندا گروپ (Shanda Group) تبدیل شده است.

۴- وو لانلان (Wu Lanlan)- ثروت خالص: ۱.۸ میلیارد دلار

4-wu-lanlan--net-worth-18-billion-at-only-43-years-old-she-is-vice-chairman-of-shenzhen-yuto-packaging-which-mainly-makes-products-for-gift-boxes-and-instruction-manuals-w750

در سن ۴۳ سالگی، وو لانلان نایب رییس شرکت بسته بندی شنژن یوتو پکینگ (Shenzhen Yuto Packaging) است که در زمینه ی تولید جعبه های تزیینی و دستنامه ها فعالیت دارد.

۳- چن لیانگ (Chen Liying)- ثروت خالص: ۱.۷ میلیارد دلار

3-chen-liying--net-worth-17-billion-she-is-the-vice-chairman-of-industrial-massive-investment-group-yunda-holding-at-the-young-age-of-42-w750

چن لینگ با ۴۲ سال سن نایب رییس گروه بزرگ سرمایه گذاری یوندا هولدینگ (Yunda Holding) است.

۲- چن خیائو یینگ (Chen Xiaoying)- ثروت خالص: ۱.۷ میلیارد دلار

gffgf-w750

چن خیائو یینگ با ۴۱ سال سن رییس گروه پستی سنتونگ اکسپرس (Shentong Express) بوده و یکی از موفق ترین و جوان ترین زنان جهان در حوزه ی تجارت به شمار می آید.

۱- وو ین (Wu Yan)- ثروت خالص: ۱.۹ میلیارد دلار

FOREIGN201507240800000582940420560-w750

وو ین در سن ۳۶ سالگی رییس شرکت حکیم اینفورمیشن تکنالجی (Hakim Information Technology) است و جوان ترین میلیاردر خود ساخته ی جهان به شمار می آید.

منبع: thisisinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • یحیی اسفند ۲۴, ۱۳۹۵

    به جز شریل همه اشون از شرق آسیا هستن