بدون نظر
ranimania

در کمال تاسف در دنیای امروزی هیچ کسی به طور کامل از اتفاقات ناخوشایند و مرگبار اطرافش در امان نخواهد بود و نمی توان شانس گرفتار شدن در شرایط خطرناک را به صفر رساند. اما انسان این قدرت و توانایی را دارد که قبل از رخ دادن حوادث خود را برای مقابله با آن ها آماده نماید تا در صورت بروز مشکل بداند که برای برون رفت از آن شرایط بحرانی دقیقاً چه کاری باید بکند و چه کاری نباید بکند. در واقع عکس العمل به موقع در چنین شرایط بحرانی تنها عاملی است که می تواند به نجات جان خود و اطرافیانتان منجر شود و در بسیاری از موارد ندانستن نکاتی بسیار ساده و پیش پا افتاده ممکن است عواقب ناگواری برای شما و اطرافیانتان در پی داشته باشد.

یکی از چیزهایی که امروزه در دنیای آسمانخراش ها و آپارتمان های بلند وجود دارد آسانسورها هستند که به دلیل مکانیکی بودن همواره انسان را دچار دردسر می کنند. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در آسانسور گیر افتاده باشید یا به هر دلیلی آسانسور عملکرد طبیعی خود را از دست داده باشد. یکی از خطراتی که ممکن است جان کسی که در آسانسور قرار دارد را به خطر بیاندازد خطر سقوط آسانسور است. در ادامه می خواهیم به شما بگوییم که در هنگام سقوط کردن آسانسور برای نجات خود چه باید بکنید و از چه کارهایی باید اجتناب نمایید. با ما همراه باشید.

تحت هیچ شرایطی در لحظه ی برخورد نباید سعی کنید بپرید

اول از همه این که در صورتی که آسانسور در حال سقوط آزاد است پریدن بسیار سخت خواهد بود. دوم این که پرش سرعت افتادن شما را کاهش خواهد داد که در بسیاری از موارد نتایج بسیار بدی را در پی دارد. سوم این که شما نمی توانید پیش بینی کنید که با چه قسمتی از بدنتان فرود خواهید آمد بنابراین صدمه ای که به بدن شما وارد می شود نیز مشخص نخواهد بود.

در هنگام سقوط آسانسور سرپا نایستید

ایستادن روی دو پا در هنگام سقوط آزاد آسانسور نیز اصلاً فکر خوبی نیست زیرا در هنگام سقوط آسانسور فشار وزن شما روی پاهایتان ۱۰ برابر خواهد شد. پس اگر در هنگان برخورد روی پاهای خود ایستاده باشید صدمات جبران ناپذیری به پاها و کمرتان وارد خواهد شد.

بهترین روش این است که روی کف آسانسور به پشت دراز بکشید

به محض این که حس کردید آسانسور در حال سقوط است روی پشت خود در کف آسانسور دراز بکشید. در این حالت، شدت ضربه در هنگام برخورد در سراسر بدن شما پخش شده و تحمل آن بسیار آسان تر خواهد بود.

اگر افراد زیادی در داخل آسانسور هستند بنشینید یا زانو بزنید

اگر افراد زیادی در داخل آسانسور بوده و مکان کافی برای دراز کشیدن ندارید بهترین کار این است که در کف آسانسور بنشینید. در چنین حالتی در لحظه ی برخورد فشاری که به استخوان های شما وارد می شود از حالتی که سرپا ایستاده اید بسیار کمتر خواهد بود. اگر فضای کافی برای نشستن نیز وجود ندارد پس سعی کنید زانو بزنید.

ranimania
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود