بازیگران سرشناسی که برای بازی در نقش هایی خاص وزن خود را به شدت کاهش دادند

بازیگران سرشناسی که برای بازی در نقش هایی خاص وزن خود را به شدت کاهش دادند

تغییر چهره ی بازیگران در فیلم های متعددی که بازی می کنند امری کاملاً طبیعی و معمول است اما بعضی بازیگران به یکباره با یک تغییر شدید فیزیکی که معمولاً مربوط به کاهش یا افزایش بی رویه ی وزن است در یک فیلم ظاهر می شوند که گاهی این افزایش یا کاهش به ۳۰ کیلوگرم نیز می رسد. آخرین خبرها حاکی از آن است که کریستین بیل که ید طولایی در کاهش و افزایش وزن شدید دارد برای فیلم جدیدش که باید در نقش دیک چنی، معاون سابق رییس جمهور ایالات متحده بازی کند در حال افزایش دوباره وزن خود است.

در سال ۲۰۱۴ کریس پرت به یکباره از یک شخصیت چاق و شل و ول در فیلم «پارک های و بازآفرینی» به یک ابرقهرمان عضلانی در «نگهبانان کهکشان» تبدیل شد. اگر چه دیدن چنین فیزیک هایی همواره خوشایند است اما باید بدانید که آن ها برای رسیدن به چنین شرایط بدنی تمرینات سخت و رژیم های غذایی طاقت فرسا و طولانی داشته اند. در ادامه می خواهیم شما را با بازیگرانی آشنا کنیم که برای ایفای نقش در فیلمی خاص وزن خود را به شدت کاهش دادند به نحوی که در برخی از موارد سلامت آن ها به طور جدی به خطر افتاد.

۱- برد پیت- باشگاه مشت زنی (۱۹۹۹)

حتی بعد از این همه سال نیز فیزیک برد پیت در فیلم «باشگاه مشت زنی» (Fight Club) همان چیزی است که بسیاری از مردان برای رسیدن به آن هر کاری می کنند. برد پیت برای بازی در این فیلم درصد چربی بدن خود را به ۵ درصد کاهش داد، کاهش وزنی که برای چنین ستاره ای مانند یک کابوس دردناک و طاقت فرسا بود.

۲- ویل اسمیت- علی (۲۰۰۱)

ویل اسمیت برای بازی در نقش محمد علی کلی، یکی از بزرگ ترین مشت زنان تاریخ، در فیلم «علی» (Ali) روزانه ۶ ساعت را در باشگاه تمرین نموده و علاوه بر آن نیز تحت نظر مربی خصوصی روی توان بدنی و مهارت های مشت زنی خود کار می کرد. وی برای رسیدن به چیزی که دنبال آن بود بیش از یک سال این رویه را ادامه داد.

۳- رایان رینولدز- بلید: سه گانگی (۲۰۰۴)

شاید بازی رایان رینولدز در فیلم «ون وایلدر» (Van Wilder) را در سال ۲۰۰۲ دیده باشید اما وی با بازی در فیلم «بلید: سه گانگی» (Blade: Trinity) در سال ۲۰۰۴ به شهرت رسید. رینولدز که بار دیگر برای فیلم «فانوس سبز» (Green Lantern) در سال ۲۰۱۱ بر حجم عضلانی بدنش افزوده بود، برای بازی در فیلم «ددپول» (Deadpool) 25 پوند به وزن ماهیچه های خود اضافه کرد که این کار سه ماه برای وی طول کشید.

۴- کریستین بیل- بتمن آغاز می کند (۲۰۰۵)

کریستین بیل قهرمان بدون شکست و بی چون و چرای تغییرات فیزیکی است. در سال ۲۰۰۴ وی برای بازی در نقش تروِر رزنیک در فیلم «ماشینیست» (The Machinist) وزن بدن خود را به ۵۴ کیلوگرم کاهش داد و تنها ۶ ماه زمان داشت که وزن خود را برای بازی در نقش بروس وین در فیلم «بتمن آغاز می کند» (Batman Begins) به کارگردانی کریستوفر نولان به ۸۶ کیلوگرم برساند.

۵- جرارد باتلر- ۳۰۰ (۲۰۰۶)

ماه ها طول کشید تا جرارد باتلر توانست بدن خود را برای بازی در نقش یک اسپارتان بی باک به نام لئونیداس در فیلم «۳۰۰» آماده کند. مارک توایت که یک صخره نورد حرفه ای بود یک سیستم تمرینی خاص برای تمامی بدن او طراحی کرد که برای انجام آن باتلر باید هر روز تا سر حد بیهوشی تلاش می نمود.

۶- کریس همسوورث- ثور (۲۰۱۱)

البته کریس همسوورث از همان ابتدا فیزیک بدنی قابل قبول و عضلانی داشت اما وقتی برای بازی در نقش «ثور» انتخاب شد بیش از پیش برای عضلانی شدن تلاش کرد و بر وزن خود اضافه نمود. وی برای این منظور باید بسیار بیشتر از قبل غذا می خورد و بیشتر از هر زمان دیگری در عمرش می خوابید.

۷- کریس پرَت- نگهبانان کهکشان (۲۰۱۴)

کریس پرَت برای بازی در نقش پیتر کویل در فیلم «نگهبانان کهکشان» (Guardians of the Galaxy) در مدت ۶ ماه ۲۷ کیلوگرم از وزن خود را کاهش داد که تغییر فیزیکی دیوانه واری به شمار می آید.

۸- جیک جیلنهال- چپ دست (۲۰۱۵)

اگر می خواهید طوری چربی های بدن خود را کاهش داده و بر حجم عضلات خود بیافزایید که هر کسی که روبرویتان قرار گرفت را با یک مشت به زمین بدوزید باید مشت زنی را به لیست تمرینات خود اضافه نمایید. جیک جیلنهال برای تبدیل شدن از یک مرد لاغراندام در فیلم «کرم شب» (Nightcrawler) به یک مشت زن قهار به نما بیلی هوپ در فیلم «چپ دست» (Southpaw) تنها ۶ ماه زمان داشت و به خوبی از پسِ این کار برآمد.

۹- پل رود- مرد مورچه ای (۲۰۱۵)

پل رود قبل از این که ردای «مرد مورچه ای» (Ant-Man) را به تن کند اصلاً چاق نبود اما فیزیک قابل توجهی نیز نداشت و به اصطلاح «گرد و قلنبه» و نزدیک به یک مرد میانسال بود که باید برای بازی در این فیلم ابرقهرمانی آن را تغییر می داد. البته داشتن بدن «گرد و قلنبه» چندان نیز بد نیست زیرا بازیگران شناخته شده ای مانند امیلیا کلارک که در سریال «بازی تاج و تخت» نقش دینریس تارگرین را بازی کرده گفته است که این تیپ مردان را جذاب تر می بیند.

۱۰- مایکل بی جوردن- کرید (۲۰۱۵)

در فیلم «کرید» (Creed) که اسپین آف فیلم های «راکی» به شمار می آید، مایکل بی جوردن نقش پسر آپولو کرید را بازی می کند که توسط راکی برای مبارزه آموزش داده می شود. جوردن برای بازی در نقش پسر کرید بیش از ۲۴ پوند به وزن عضلات خود اضافه کرد و برای وی یک مربی بدنسازی خصوصی مشهور به نام کاوری کالیت استخدام شد.

منبع: edgardaily
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • Mha شهریور ۳۱, ۱۳۹۶

    Matthew McConaughey تو فیلم باشگاه خریداران دالاس ٢۶ کیلو از وزنشو کم کرد

  • نوید نریمان شهریور ۳۱, ۱۳۹۶

    ………. نوید محمد زاده……… رو فراموش کردید