چارلز منسن، تبهکار مشهور آمریکایی در سن ۸۳ سالگی درگذشت

چارلز منسن، تبهکار مشهور آمریکایی در سن ۸۳ سالگی درگذشت

چارلز منسن، تبهکار مشهور دهه ۱۹۶۰ آمریکا و سردسته فرقه «خانوادهٔ منسن» در سن ۸۳ سالگی در گذشت.

این جنایتکار روانی در نیمه ماه نوامبر از زندان ایالتی کورکوران به بیمارستانی در بیکرسفیلد در لس آنجلس منتقل شد. وی در زمستان سال گذشته نیز به علت وضعیت وخیم جسمانی به یک بیمارستان دولتی در ایالت کالیفرنیا منتقل شده بود. اما این بار اجل به وی مهلت نداد و در روز یکشنبه ۱۹ نوامبر، مصادف با ۲۸ آبان ۱۳۹۶ درگذشت.

چارلز منسن به جرم سازماندهی دست کم ۹ فقره قتل به حبس ابد محکوم شده بود. این تبهکار در دهه ۱۹۶۰ میلادی گروهی از بی خانمان ها و طردشده ها را زیر پرچم «خانواده منسن» گرد هم آورد و در نهایت، در  تابستان ۱۹۶۹  به کمک پیروان خود که عمدتا زنان جوان بودند، ۷ فقره قتل را به انجام رساند.

یکی از قربانیان این سابقه دار کاریزماتیک، «شارون تیت»، بازیگر معروف سینما و همسر «رومن پولانسکی»، سینماگر مشهور بود که در تابستان سال ۱۹۶۹ بطور بیرحمانه ای مورد اصابت ضربات چاقوی پیروان فرقه منسن قرار گرفت. او در حالیکه باردار بود همراه چهار نفر دیگر در منزلش به قتل رسید.

شارون تیت که به دست پیروان فرقه منسن به قتل رسید

شب بعد، اعضای فرقه منسن که همگی طرح صلیب شکسته را به روی پیشانی داشتند با ورود به منزل صاحب یک فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی، لِنو و رُزماری لابیانکا را به طرز فجیعی به قتل رساندند. آنها در پیامی که با خون زوج مقتول روی دیوارها و در یخچال از خود به جا گذشاتند، نوشته بودند: «مرگ بر خوک ها.»

منسن در بدو امر به مرگ محکوم شد اما در سال ۱۹۷۲، حکم او به حبس ابد تقلیل پیدا کرد چرا که اجرای حکم اعدام در کالیفرنیا مغایر قانون اعلام شد.

گفتنی است منسون در سال ۲۰۱۲ درخواست عفو کرد که رد شد. این دوازدهمین بار بود که او خواستار آزادی می شد. بار آینده که او می توانست درخواست عفو دهد سال ۲۰۲۷ بود که اجل مهلت نداد.

طبق نظریه منسن که اعضای گروهش از آن تبعیت می کردند با وقوع جنگ نژادی بین سیاهان و سفیدها دوره آخرزمان فرا خواهد رسید و طی آن ایالات متحده نابود خواهد شد.

منسن پیش تر گفته بود که نام تئوریش را از یکی از ترانه های بیتلز به عاریت گرفته است.

چارلز منسون و افتون ایلین برتونرا

در آخر هم اشاره کنیم، چارلز منسون که چند دهه به جرم قتل چند نفر در زندان به سر می برد در سال ۲۰۱۴ میلادی مجوز ازدواج با یک دختر ۲۶ ساله موسوم به افتون ایلین برتونرا گرفت. خانم برتون ۹ سال قبل به شهر کورکوران در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کرد تا به زندانی که منسون در آن محبوس بود نزدیک باشد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود