چرا بايد با صمیمی ترین دوستم به مسافرت بروم؟
بدون نظر
ranimania

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

مسافرت كردن، عالي و لذت بخش است. ميزان عالي بودن آن غيرقابل بيان است. اما زماني لذت آن بيش از پيش مي گردد كه با بهترين همسفر، مسافرتتان را شريك شويد. كسي كه اصول مشابهي با شما داشته، تمايل به انجام كارهاي مشابهي داشته و دقيقاً همان كسي است كه شما دلتان مي خواهد او را با خود همراه كنيد. اين موضوع حتي در صورتيكه اين همسفر، اتفاقاً بهترين دوستتان باشد، بهتر و لذت بخش تر هم مي گردد. در ادامه ۶ دليل كه چرا بهترين دوستتان مي تواند بهترين همسفرتان نيز باشد را خواهيد ديد.

  1. برنامه ريزي براي مسافرت سرگرم كننده مي شود

هيچ كس برنامه ريزي سفر را دوست ندارد؛ صادقانه بگويم كه اين كار مي تواند باعث عذابي واقعي گردد. اما زمانيكه مي توانيد كل روز را با دوستتان در مورد پارک موج های آبی مشهد كه قبلاً به گوشتان خورده یا تعریف و تمجید های رستوران های این شهر و شیشلیک های شاندیز كه بشدت علاقه مند به ديدن خوردن آن هستيد، صحبت كنيد، برنامه ريزي برای سفر به این شهر و رزرو هتل در مشهد حقيقتاً برايتان سرگرم كننده مي شود.

  1. جمع كردن و بستن چمدان ها آسان تر مي شود

بستن چمدان ها، حداقل به نظر من، مشكل تر از برنامه ريزي است. اما در كل كسي هست كه در مورد بستن چمدان ها و جمع كردن ملزومات از وي نظرخواهي كرد. وقتي دوستتان بار كمتري با خود به همراه داشته باشد، به شما نيز ياد مي دهد كه وسائل ضروري را برداشته و در طول سفر راحتتر بتوانيد تحرك داشته باشيد. صحبت در مورد جمع كردن وسايل با دوستتان، مي تواند شما را واقعاً به انجام اين كار تشويق كند، تا اينكه فقط به خودتان بگوييد كه بعداً وسايل هايم را جمع خواهم كرد.

  1. بيشتر سرگرم مي شويد

احتمالاً قبلاً زياد سرگرمي داشته ايد، اما لذتتان در سفر پس از گم كردن راهتان با دوچرخه در جزیره کیش، سوار شدن به مترو تهران و خرید فروشنده های رنگارنگ آن، يا گذراندن یک روز با زوج آلمانی که در موزه جواهرات تهران با آنها آشنا شدید و گپ زدن در مورد موضوعات مختلف با آنها، بيشتر هم خواهد شد. اين لذت واقعي سفر با بهترين دوستتان است؛ باهم لحظاتتان را شريك مي شويد، از زمان برنامه ریزی برای سفر و رزرو هتل در تهران تا لحظه برگشت حقيقتاً كس ديگري نمي تواند اين لذت شما را درك كند.

  1. مشكلاتتان با هم را حل مي كنيد

طبيعيست كه پس از مدتي از بعضي از كارهايي كه همسفرتان انجام مي دهد، رنجيده خاطر شويد، خصوصاً وقتي مدت زمان طولاني را با هم باشيد. با اين وجود، با روبه رو شدن با چنين ناراحتي هايي، جلو رفته و با وي صحبت كنيد،‌ معمولاً مي توانيد به نقاط مشتركي رسيده و در نتيجه رابطه تان قوي تر مي گردد. بعلاوه، چون دوست صميميتان شما را بهتر از هر كسي مي شناسد، اين را نيز مي داند كه چگونه بعد از جروبحث با شما، ناراحتي پيش آمده را برطرف نمايد. در نتيجه، امكان دعوا وجود دارد، اما حل و فصل شدن سريع آن هم امكانپذير است – چيزي كه در سفر بسيار مفيد است.

  1. خروج از ناحيه راحتي و آسايش

اگر چيزي وجود دارد كه باعث خجالت زدگي شما شده و به دنبال امتحان كردن چيز ديگري مي رويد، حضور در آنها با بهترين دوستانتان لذتبخش خواهد بود. اين موضوع زماني كه در مسافرت برايتان پيش مي آيد، مفيد است. بدون اين دوستان،احتمالا هرگز محدودیت های مالیتان را بروز نمی دهید. مثلا زمانی که یک بودجه محدود برای سفر دارید از این خجالت نمی کشید که به دوستتان بگویید هزینه بالا برای رزرو هتل ضروری نیست به جای آن بیشتر مخارج را برای تفریح و گشت و گذار کنار بگذاریم. منظورم اين است كه، احتمالات بي پايان است و كنار زدن محدوديت ها هميشه لذتبخش است.

  1. بهترين دوستان + مسافرت = دوستان بهتر

درصورتيكه قبلاً فكر مي كرديد كه در مورد دوستتان همه چيز را مي دانيد، تا زمانيكه با هم به مسافرت مي رويد، منتظر بمانيد. با سفر به همراه بهترين دوستتان، شناختي عميق تر نسبت به آنها به عنوان يك فرد بدست آورده و اعتماد مستحكم تري بين شما براي مسافرت ها و سالهاي بعدي دوستي يتان ايجاد مي گردد. من فكر مي كنم كه دوستاني كه باهم به مسافرت مي روند، با يكديگر دوست مي مانند – بعلاوه اينكه، بدون همراهي بهترين دوست براي تقسيم تجربيات، سفر فوق العاده به مكان هاي جديد بي معني است.

ranimania
بدون نظر

ورود