گشتی در میان شگفت انگیزترین مجسمه‎ های آبی دنیا

گشتی در میان شگفت انگیزترین مجسمه‎ های آبی دنیا

زمانی که صحبت از موزه می شود آنچه به ذهن می آید آثار ارزشمندی است که در یک ساختمان محصور هستند. اما در سراسر دنیا مجسمه ها و فواره های آبی شگفت انگیزی وجود دارد که می توان آن ها را موزه های آبی دانست. تصور کنید این آثار هنری در آب های فیروزه ای چقدر تماشایی هستند.

در ادامه تعدادی از این مجسمه های اعجاب انگیز آبی که اثر شش هنرمند چیره دست هستند را به تماشا می نشینید.

«بازسازی فولادین» اثر دیوید سرنی
این فواره اثر دیوید سرنی هنرمند اهل چک، از آینه و فولاد ضد زنگ ساخته شده است. وزن آن ۱۴ تن است و قطعات آن قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه دارد.
مکان: شارلوت، کارولینای شمالی، امریکا

«در حمام» اثر الیور واس
این مجسمه ی غول پیکر حقیقتا شگفت انگیز است. نام آن «در حمام» است و به دست الیور واس طراحی و در سال ۲۰۱۱ ارائه شد.
مکان: دریاچه ی بیننالستر، هامبورگ، آلمان

«نگهبان» اثر سایمون موریس
این اثر هنری ۱۳ فوت ارتفاع دارد و بیانگر آن است که باید از دریاها و اقیانوس ها محافظت کنیم. تنها چهار مجسمه مانند این اثر هنری در دنیا وجود دارد: یکی در آب قرار دارد و سه مجسمه ی دیگر در مجموعه های شخصی هستند.
مکان: جزایر کایمن

«موآی» در جزیره ی ایستر
شاید درباره ی جزیره ی ایستر شنیده باشید؛ جزیره ای متعلق به کشور شیلی که به واسطه ی وجود مجسمه های باستانی موآی شهرت فراوانی دارد. در این جزیره بیش از هزار مجسمه ی باستانی وجود دارد که یکی از آن ها نیز در زیر آب است. ساخت این مجسمه ها به حدود سال های ۱۴۰۰ تا ۱۶۵۰ میلادی بر می گردد.
مکان: جزیره ی ایستر، شیلی

«گذر از خط مرزی» اثر جیسون تیلور
جیسون تیلور مجسمه ساز بریتانیایی و حامی محیط زیست، مجموعه ای متشکل از ۳۵ مجسمه خلق کرده است. مجسمه ها به طرف دیواری طولانی و مرتفع میان دو دنیا قدم بر می دارند که درگاهی رو به اقیانوس اطلس در مرکز آن قرار دارد. این اثر هنری بیانگر آن است که طبیعت هیچ گونه مالکیت یا مرزبندی ای را به رسمیت نمی شناسد و ضرورت محافظت از سیاره ی زمین و طبیعت را پیش از آنکه دیر شود به ما یادآور می شود.
مکان: موزه ی آبی آتلانتیک، لانزاروت، اسپانیا

«حلقه ی انسانی» اثر جیسون تیلور
این اثر هنری خیره کننده متشکل از ۲۰۰ پیکره ی انسانی در زیر آب است. جیسون تیلور در اینجا نیز به موضوع حفاظت از اقیانوس ها می پردازد. این مجسمه ها که از سیمانی با پِ هاش خنثی ساخته شدند، صخره ی زیرآبی مصنوعی ای به وجود آورده اند که به تولید مثل جانداران دریایی جزیره کمک می کند.
مکان: موزه ی آبی آتلانتیک، لانزاروت، اسپانیا

«رها یافتگان» اثر جیسون تیلور
این اثر هنری متشکل از یک زمین بازی است که در آن مردان تاجر با تاب و الاکلنگ بازی می کنند. استفاده از پمپ های استخراج نفت به جای الاکلنگ، تضاد میان دنیای خشن تجارت و دنیای طبیعت را به ما یادآور می شود.
مکان: موزه ی آبی آتلانتیک، لانزاروت، اسپانیا

«آشیانه» اثر جیسون تیلور
این آشیانه ی دوار از بتن سازگار با محیط زیست ساخته شده و هدف از آن به تصویر کشیدن چرخه ی زندگی و مکانی برای رشد مرجان ها و اسفنج های دریایی است. تیلور امیدوار است اثر هنری او شکنندگی دنیای زیر آب را به تماشاچیان یادآور شود.
مکان: جزایر گیلی، اندونزی

«باغبان امید» اثر جیسون تیلور
جیسون تیلور ۵۰۰ مجسمه نیز برای اولین پارک مجسمه ای دنیا در زیر آب در کشور مکزیک خلق کرده است. این مجسمه ها از اشخاص حقیقی طراحی شده و در حال حاضر در انتهای بستر دریا قرار گرفته اند.
مجسمه ی حاضر در عکس بیانگر آن است که اگر دست هایی مهربان حافظ امید باشند، امید حقیقتا رشد خواهد کرد.
مکان: آب های اطراف کنکان، مکزیک

«عکسبرداری» اثر جیسون تیلور
در این اثر، شخص پاپارازی در زیر آب از دنیای زیبایی که نیازمند کمک و حفاظت ما است عکس می گیرد.
مکان: موزه ی آبی آتلانتیک، لانزاروت، اسپانیا

«خیزش جزر و مد» اثر جیسون تیلور
چهار اسب که سرهایشان شبیه به پمپ های استخراج نفت است، به همراه مردانی تاجر سوار بر آن ها، در پایین ترین نقطه ی رود تیمز قرار دارند. هدف از آن، یادآوری اهمیت رود شهر لندن است.
مکان: لندن، انگلستان

مجسمه های دیجیتالی چاد نایت
چاد نایت طراح ساکن شهر ونس، مجسمه هایی سه بعدی خلق می کند. این آثار هنری ماورایی به نظر می رسند و نگاه هر بیننده ای را به خود خیره می کنند.
نام این مجسمه «آبی» است.

مجسمه ی «تطبیق» اثر چاد نایت، فرآیند مدیتیشن را به تصویر می کشد.
«خود را به موج ها بسپار و آرام بگیر…»

مجسمه «نور باستانی» اثر چاد نایت

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود