تماشای آثار «موزه لوور پاریس» از امروز در تهران

شاهکارهای تمدن جهان را در «موزه ایران باستان» تهران تماشا کنید

تماشای آثار «موزه لوور پاریس» از امروز در تهران

پس از مدت ها انتظار، بالاخره بخشی از  آثار موزه لوور پاریس، یکی از معتبر ترین موزه های جهان به موزه مادر ایران منتقل شد تا عاشقان تاریخ باستان بتوانند بخشی از گنجینه های معتبر ترین موزه اروپا را به جای اطراف خیابان شانزلیزه،  در اطراف خیابان ملل تهران در موزه هنرهای باستان تماشا کنند. فرصتی مغتنم برای کسانی که میخواهند جذاب ترین آثار تمدن های بزرگ از جمله ایران، رم، یونان، بین النهرین و مصر را در کنار صدها اثر تاریخی به نمایش درآمده  در موزه ملی ایران نظاره گر  باشند.

هم‌زمان با برگزاری این نمایشگاه در تهران، موسسه لوور، نمایشگاه «باغ رز، شاهکارهای هنر پارسی در قرن نوزدهم» را با نگاه به دوره قاجار در گالری لوور در لانس فرانسه برگزار می‌کند.

نمایشگاه «موزه لوور در تهران» دوشنبه ۱۴ اسفند (پنج مارس) با حضور ژان ایو لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه در محل موزه ملی ایران افتتاح شد. همانطور که قبلا گفتیم، این نمایشگاه به مدت ۹۰ روز برقرار خواهد بود و در آن آثاری از موزه لوور پاریس از جمله تابلوهایی از نقاشان مشهوری مانند رامبراند، مجسمه‌ی ابوالهول و آثاری از ایران باستان به نمایش در می‌آید.

گنجینه هایی از موزه لوور پاریس به تعداد ۵۶ اثر در تهران به نمایش در آمد

سایت موزه لوور پاریس  این نمایشگاه را اولین نمایشگاه بزرگی خوانده که از سوی یک موزه غربی در ایران برگزار می‌شود و آن را «رویدادی برجسته از نظر فرهنگی و دیپلماتیک برای هر دو کشور» خوانده است. سفارت فرانسه در تهران نیز دیروز با ارسال سفیر و رایزن فرهنگی خود در تهران، از عزم پاریس برای توسعه روابط فرهنگی و گردشگری با تهران در سال ۲۰۱۸  میلادی خبر داد.

خبرگزاری ایسنا در گزارش خود از افتتاح نمایشگاه لوور در تهران از نمایش آثار ایران باستان از جمله تبر کتیبه‌دار از محوطه باستانی چغازنبیل و شی‌ء برنزی از لرستان مربوط به سه‌هزار سال پیش خبر داده است.

آثار منتخب موزه لوور در شش سالن در بخش‌هایی با عنوان «موزه زنده و رویای جهانی شدن» ، «آثار آشور و کشف دوباره تمدنهای شرقی»، «شامپولیون و گشایش موزه آثار مصر»، «کشف دوباره هنرهای قرون وسطی و تمدن‌های اسلامی» و تابلوهای عباس کیارستمی به نمایش در می‌آید.

توضیحات ۳ زبانه درباره نمایش أثار موزه لوور پاریس در موزه ملی ایران

نمایشگاه آثار موزه لوور پاریس در تهران فرصت خوبی برای تاریخ گردها به خصوص دانشجویان هنرهای تجسمی به خصوص مجسمه سازی است تا روایتی از سبک های هنری و طراحی را با آثار باستانی در پایتخت مشاهده کنند

یکی از أثار به نمایش درآمده از گنجینه موزه لوور پاریس در تهران

کتیبه ای باستانی از تمدن مصر که از موزه لوور در موزه مادر ایران به نمایش درآمده است

نمایشگاه «موزه لوور در تهران- گنجینه مجموعه‌های ملی فرانسه» هم‌زمان با هشتادمین سالگرد تأسیس موزه ملی ایران در ساختمان این موزه در خیابان سی تیر تهران افتتاح می‌شود. به گفته لوور با نمایش ۵۰ شاهکار از بخش‌های مختلف موزه لوور و دلاکروا، این نمایشگاه تنوع غنی مجموعه لوور به عنوان یک میراث ارزشمند ملی و جهانی را به نمایش می‌گذارد. موزه ایران باستان در خیابان امام خمینی قرار دارد. برای مشاهده این آثار میتوانید هر روز از  ساعت  ۹ تا ۱۷  به این مجموعه تاریخی و باستانی گرانقدر جهان در پایتخت ایران مراجعه کنید. توقف در ایستگاه مترو امام خمینی، بهترین راه برای سفر به این نقطه شلوغ و پر ترافیک شهر است.

گفتنی است، سفارت فرانسه در تهران به منظور تسریع و تسهیل خدمات صدور روادید گردشگری کوتاه مدت و بلند مدت به گردشگران ایرانی، کلیه فعالیت های دریافت مدارک متقاضیان و هم چنین مصاحبه را در طبقه یازدهم مجتمع لوکس پالادیوم تهران انجام می دهد.

ایندکس سایت کارگزاری رسمی سفارت فرانسه در تهران (مجتمع پالادیوم زعفرانیه)

هزینه این خدمات ۸۵ یورو در سال ۲۰۱۸ اعلام شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنید.

منبع: ایسنا
بدون نظر

ورود