انواع عادت‌های خاصی که شخصیت واقعی شما را برملا می‌سازند

انواع عادت‌های خاصی که شخصیت واقعی شما را برملا می‌سازند

همه ما کارهایی مشابه را با روش هایی متفاوت انجام می دهیم که ارتباط بسیار تنگاتنگی با شخصیت ما دارد. اما کمتر کسی به این تفاوت های ریز توجه می کند زیرا تنها با دقت فراوان قابل تشخیص هستند. شاید بسیاری بر این باور باشند که این تفاوت ها تنها اولویت ها و عادات ساده ای هستند که نباید زیاد به آن ها اهمیت داد. اما باید بدانید که عادات، اولویت ها و کارهای عجیب و غریبی که ما در طول روز انجام می دهیم چیزهای زیادی را در مورد شخصیت ما برملا می کنند. محققان حوزه جامعه شناسی مطالعات جالبی انجام داده اند که ارتباطات باور نکردنی را بین عادات رفتاری خاص و انواع مختلف شخصیت ها نشان می دهند. در ادامه می خواهیم شما را با ۶ عادت رفتاری آشنا کنیم که اطلاعات جالبی را در مورد شخصیت شما فاش می سازند.

۱- سبک سلفی گرفتن

شخصیت

سبک شما در سلفی گرفتن می تواند نشان دهنده میزان پذیرا بودن شما در مقابل تجربیات جدید را نشان دهد. در مطالعه ای که در دانشگاه سنگاپور انجام گرفته، محققان از ۱۲۳ شخصی که به طور روزمره سلفی می گرفتند خواستند که عکس هایشان را با این محققان به اشتراک گذاشته و به یک تست شخصیت شناسی کامل جواب دهند. محققان دریافتند کسانی که هنگام سلفی گرفتن لب های خود را غنچه و گرد می کنند شخصیت عاطفی ناپایداری دارند.

برخی از افراد نیز سعی می کردند مکان سلفی گرفتن خود را مخفی نگه دارند که این موضوع نشان دهنده شخصیت محتاط این افراد و تلاش برای حفظ حریم خصوصی بود که نشان می داد این افراد اهمیت زیادی به امنیت خود می دهند. همچنین مطالعات نشان داد افرادی که شخصیت خوش مشرب و بشاشی داشتند معمولا دوربین را پایین می گرفتند. علاوه بر این کسانی که موقعیت ها و تجارب جدید را با روی باز می پذیرفتند معمولاً در عکس هایشان لبخند به لب داشتند و یا آشکارا می خندیدند.

۲- اولویت در نوشیدن قهوه

شخصیت

شاید تعجب کنید اگر بفهمید قهوه ای که برای نوشیدن انتخاب می کنید چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما خواهد گفت. مطالعاتی که در یک مجله معتبر به نام «Appetite» به چاپ رسیده نشان می دهد که کسانی که به غذاها و نوشیدنی های شور یا تلخ تمایل دارند، در مقابل تمایلات جامعه ستیزانه آسیب پذیری بیشتری دارند. کسانی که به نوشیدنی های شور و تلخ مانند قهوه سیاه و مشروبات الکلی تلخ تمایل دارند، ظاهراً بیشتر رفتارهایی جامعه ستیزانه از خود نشان می دهند.

این مطالعات نشان می داد که عکس این موضوع نیز در مورد کسانی که از شکر یا خامه در قهوه خود استفاده می کنند صحت دارد. چنین افرادی بیشتر با دیگران کنار آمده و به عواطف و علایق دیگران اهمیت می دادند. البته برخی نیز تنها به دلیل ملاحظات بهداشتی و سلامتی به خوردن نوشیدنی های تلخ مانند قهوه سیاه روی می آورند و هیچ عادت جامعه ستیزانه ای در آن ها دیده نمی شود.

۳- اولویت های موسیقایی

شخصیت

مطالعه ای جدید نشان می دهد که سبک موسیقی که گوش می دهید می تواند با ویژگی های شخصیتی خاصی در ارتباط باشد. این تحقیق که توسط پروفسور آدرین نورث در دپارتمان روانشناسی کاربردی در دانشگاه هریوت-وات در ادینبرو انجام شده نشان می دهد که بین سبک مورد علاقه موسیقایی و شخصیت افراد ارتباط نزدیکی وجود دارد. برای مثال بخشی از سبک های موسیقی و ویژگی های شخصیتی طرفداران آن ها بر اساس این مطالعه به شرح زیر است:

 • اپرا: اعتماد به نفس بالا، مهربان و خلاق
 • موسیقی کلاسیک: اعتماد به نفس بالا، ساکت، درونگرا و خلاق
 • جاز: اعتماد به نفس بالا، آرام، خلاق و عاشق سفر و گردش
 • غمگین: اعتماد به نفس بالا، عاشق سفر و گردش، آرام، مهربان و خلاق
 • رگا (موسیقی سبک جامائیکایی): اعتماد به نفس بالا، اجتماعی، آرام، مهربان، خلاق و عاشق کم کاری و بطالت
 • کانتری و وسترن: سختکوش و اجتماعی
 • موسیقی مستقل: اعتماد به نفس پایین، سرسخت، خلاق و عاشق کم کاری
 • هندی و بالیوودی: عاشق گردش و سفر، سختکوش و خلاق
 • پاپ: اعتماد به نفس بالا، سختکوش، عاشق سفر و گردش، آرام، مهربان و غیرخلاق
 • رپ: اعتماد به نفس بالا و اجتماعی
 • دنس: اجتماعی و خلاق
 • راک و هوی متال: اعتماد به نفس پایین، درونگرا، آرام، مهربان، خلاق و دوری از کار زیاد

۴- سبک ایمیل زدن

شخصیت

توماس کامورو پریمیوزیک ادعا می کند که می توان افراد برونگرا را از سبک ایمیل زدنشان تشخیص داد زیرا این افراد در پیام های ایمیلی خود معمولاً در مورد مسایل مربوط به خوشگذرانی و تفریح مانند موسیقی و مهمانی صحبت می کنند. همچنین به باور وی افراد خودشیفته در ایمیل های خود از کلمات منفی مانند «افسرده» و «خشمگین» بیشتر استفاده می کنند. همچنین این افراد در ایمیل هایشان بسیار در مورد خود صحبت کرده و از کلماتی مانند «من» و «مال من» بیشتر استفاده می کنند.

۵- اولویت های تعطیلات

شخصیت

اولویت های تعطیلات شما نیز چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما برملا خواهد کرد. این که محیط های بزرگ و باز مانند دریا یا محیط های بسته مانند جنگل را برای تعطیلات ترجیح بدهید می تواند مشخص کننده درونگرا یا برونگرا بودن شما باشد. بر اساس مطالعات انجام گرفته، افراد درونگرا تمایل بیشتری برای رفتن به جنگل در دوران تعطیلات دارند. افراد برونگرا نیز علاقه بیشتری به محیط های بزرگ و باز مانند ساحل دارند تا امکان تعامل بیشتری با اطرافیانشان داشته باشند.

۶- عادت های عصبی

اگر تیک های عصبی متعددی دارید؛ مانند جویدن ناخن، کشیدن موها یا کندن پوست دست، این موضوع نشان می دهد که شما شخصیت کمال گرایی دارید. بسیاری عادت ناخن جویدن را یک عادت عصبی ناشی از تشویش های درونی افراد می بینند اما عاملی که ورای این رفتار وجود دارد می تواند بیشتر کمال گرایی فرد باشد تا استرس و اضطراب. شواهد متعدد نشان می دهند کسانی که به طور مرتب ناخن های خود را می جوند، موهایشان را می کشند یا سعی دارند پوست دست خود را بکنند اغلب انسان هایی کمال گرا هستند. این رفتارها به آن ها کمک می کند که خستگی و بی حوصلگی خود، عدم رضایت و یا انزجار از چیزی که می بینند یا می شنوند را کاهش دهند.

در یک تحقیق، افرادی که در یک موقعیت استرس زا، ناامید کننده، آرامش بخش و یا خسته کننده قرار داشتند به صورت جداگانه فیلم برداری شدند. نتایج نشان داد آن هایی که در زمینه کمال گرایی بیشترین نمرات را داشتند بیشتر از دیگران رفتارهای عصبی از خود نشان می دادند؛ بخصوص در موقعیت های استرس زا، ناامید کننده و بی حوصلکی.

نتیجه گیری

بدون شک هیچ کدام از این قوانین و تئوری ها قطعیت کامل ندارند و نمی توان نتایج این تحقیقات را به همه تعمیم داد. رفتارهایی که هر یک از ما به شیوه ای خاص انجام می دهیم می توانند عوامل متعددی داشته باشند. اما این گزینه ها نقطه شروع خوبی برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد شخصیت انسان و ارتباط نوع شخصیت با رفتارهای خاص خواهند بود.

خواب های تکراری در مورد شخصیت شما چه می گویند؟

بهترین و بدترین ویژگی های شخصیتی شما بر اساس طالع بینی برج فلکی

ترکیب درست تخم مرغ ها را انتخاب کرده و نقطه قوت شخصیت خود را مشاهده نمایید

شکل صورت در مورد شخصیت و شیوه زندگی شما چه می گوید؟

منبع: learning-mind
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود