اینستاگردی؛ پیام های نوروزی چهره های معروف اینستاگرام ایرانیان

نوروز ۹۶ در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام

اینستاگردی؛ پیام های نوروزی چهره های معروف اینستاگرام ایرانیان

در نخستین گزارش اینستاگردی هفتگی روزیاتو در سال جدید، نگاهی داریم به پیام های نوروزی چهره های معروف سینمایی، موسیقی، ورزشی، سیاسی و اجتماعی کشور در اینستاگرام تا با اینستانوشته های نوروزی آنان آشنا شویم.

با اینستاگردی نوروزی ما همراه باشید. گزارش اول را به پیام نوروزی سفیر کالسکه گرد ایران در لندن اختصاص می دهیم.

در میان پیام های نوروزی بهاری شخصیت های مختلف کشور، پیام نوروزی رییس جمهور سابق که با همراهی اسفندیار رحیم مشایی و محمد بقایی همراه شده بود، بازتاب گسترده ای در اینستاگرام ایرانیان پیدا کرد.

http://www.aparat.com/v/OoGqd

پیام نوروزی حمید بعیدی نژاد: هیچ چیز تکرار نمی شود

in1

حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن که در سال ۹۵، یکی از محورهای اصلی سایبر دیپلماسی کشور را در اینستاگرام هدایت می کرد، نخستین پست سال جدید را به اینستانوشته نوروزی اختصاص داده است و می گوید:

سال نو که سال نو شدن و سرزندگی طبیعت است، بهانه ایست برای نو شدن ما، بهانه ای است که ما هم با نگاهی به سال قبل و جبران کاستی ها، با امید به بهتر شدن در سال جدید، حرکتی نو آغاز کنیم.

باید باور داشته باشیم که هیچ چیز تکرار نمی شود و ما در زمان و عرصه جدیدی قرار گرفته ایم که مانند همه چیز در هستی، رو به نو شدن هستیم. سالی پر از شادکامی و سعادت را در سال جدید برای شما و کشور عزیزمان خواستارم.

دکتر بعیدی نژاد بیش از ۳۶ هزار فالوئر دارد و در این نشانی در دسترس است.

بهنوش بختیاری: میخوام امسال بترکونم!

in2

بهنوش بختیاری که همچنان در فهرست پر بیننده ترین صفحه اینستاگرام ایرانیان با بیش از ۵.۶ میلیون فالوئر قرار دارد، در نخستین اینستانوشته خود در سال جدید نوشت:

سال جدید پرنورباد….امسال تصمیمم بر راز ونیاز بیشتری باخداست….حس های روحانی بیشتری رو دوس دارم تجربه کنم….میخوام تو کارم موفق ترباشم…..برای رسیدن به آرزوهام بجنگم……همسر بهتری باشم…..قدرت و انرژی بیشتری داشته باشم……میخوام دیگه غیبت نکنم و دروغ نگم……میخوام وقت بیشتری برای آدما بذارم……میخوام به تمام ترنسها برسم و حمایتشون کنم…..

میخوام یگانه رو خوب تربیت کنم….میخوام وجودم پر مهربانی باشه…..میخوام امسال بترکونم…اگر فقط خدااااا بخواهد……..دست تک تک شمارو میبوسم و از مردم عزیز وخدای خوبم ممنون که تا این لحظه حافظ جان ومال و آبروی من بوده است…..هفت سین من مثل تمام زندگی ام ساده است ولی پر انرژی وعشقه……من عاشق زندگی و انسانهاهستم…برمن ببخشید اگه ناخواسته اشتباهی کردم……..عید همگی مبارک.

پیام نوروزی بالا با بیش از ۲ هزار کامنت همراه شد. بهنوش را در این نشانی دنبال کنید.

الناز شاکردوست: خدایا عشق ببار

in3

الناز شاکردوست که با ۵.۴ میلیون فالووئر، یکی از پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیان را در اختیار دارد و این روزها با فیلم مبارک، نخستین رئال انیمیشن سینمای ایران را روی پرده های سینما برده است، در جمله ای کوتاه، نوروز را تبریک گفت و نوشت: سال نو آمد، خدایا عشق ببار.

in4

الناز، چند ساعت قبل از تحویل سال نود با انتشار تصویری از خود، روز مادر را به مادران ایرانی تبریک گفته بود.

این برای نخستین بار است که الناز، تصویر سجاده اش را به عنوان پست پیام نوروزی انتخاب می کند.

مهناز افشار و هفت سین ۹۶

in5

مهناز افشار، هنرپیشه سینمای ایران نیز در نخستین اینستانوشته خود در سال ۹۶ با انتشار میز هفت سین خود نوشت:

سرسبزی بهار، گرمای تابستان، زیبایی پاییز و استقامت زمستان آرزوی من برای تک‌تک مهربانانی چون شما در سال جدید است. در سال ۹۶ صلح، آزادی، برابری، عشق، سلامتی و زندگی شیرین برای کودکان این سرزمین به خصوص کودکان بدسرپرست، پیشکش همه خوبان باشد.

مهناز بیش از ۵.۶ میلیون فالووئر دارد. او را در این لینک دنبال کنید.

نیکی کریمی از لندن

in6

نیکی  کریمی که این روزها در لندن به سر می برد، با انتشار تصویر بالا، نخستین اینستانوشته سال جدید را به تبریکی بدون پیام اختصاص داد.

نیکی کریمی بیش از ۲.۳ میلیون فالووئر دارد . ایشان در این نشانی در دسترس است. او چند روز قبل از سال تحویل نیز با انتشار پستی از تورنتو کانادا، از اکران فیلم شیفت شب خود در این شهر خبر داده بود.

in7

پیام نوروزی تهمینه میلانی

in8

تهمینه میلانی، کارگردان سرشناس سینمای ایران نیز در نخستین اینستانوشته سال جدید، در پیام نوروزی کوتاه  چنین گفت: هر روزتان نوروز، نوروزتان پیروز

تهمینه میلانی را در این نشانی دنبال کنید.

پیام نوروزی لیلا اوتادی

in9

لیلا اوتادی که این روزها بیش از ۹۰۰ هزار مخاطب دارد، با انتشار آخرین اینستانوشته خود در سال ۹۵  چنین گفت:

امیدوارم با این آخرین پست سال ۱۳۹۵، بدی ها بره و براتون خوبی در راه باشه. سال نو مبارک

لیلا را در این نشانی دنبال کنید.

تبریک سال نو توسط پرستو صالحی

in10

پرستو صالحی، هنرپیشه سینمای ایران نیز که این روزها بیش از ۱ میلیون مخاطب در صفحه اینستاگرامش دارد، در پیامی نوروزی نوشت:

دوباره ماهی سرخ، دوباره آبی آب، دوباره عیدی من، دوباره عیدی تو، ما باید دوباره بچگی کنیم سبزی بهار و زندگی کنیم. سالی سرشار از سلامتی، آرامش، امنیت و موفقیت براتون از خدا میخوام رفقا.

پرستو را در این نشانی دنبال کنید.

پیام نوروزی رضا گلزار

in11

رضا گلزار، هنرپیشه سینمای ایران که در سال ۹۵، با طوفان سلام بمبئی، یکی از اکران های موفق سال را رقم زد، درپیام ویدیویی که تصویری از آن را در بالا مشاهده می کنید، سال جدید را به هموطنان تبریک گفت.

رضا گلزار اکنون ۴.۸ میلیون مخاطب دارد و پیام نوروزی بالا، بیش از ۶ هزار کامنت از سوی هواداران ایشان دریافت کرد که رکوردی در میان کامنت های دریافتی مربوط به پیام های نوروزی سلبریتی های ایرانی در اینستاگرام است.

رضا را در این نشانی دنبال کنید.

پیام نوروز بهرام رادان از کافه ویونا

in12

بهرام رادان که ۲.۶ میلیون فالووئر دارد، با انتشار ویدئویی از یکی از شعبه های کافه ویونا، سال جدید را به طرفدارانش تبریک گفت.

او را در این نشانی دنبال کنید.

پست های نوروزی پرویز خان: دوستت دارم را در سال جدید یاد بگیریم

in13

پرویز پرستویی که ساال ۹۵ با انتشار اینستانوشته های مفهومی، مخاطبان بسیاری به خود اختصاص داد، در سال جدید نیز به انتشار پست های مفهومی ادامه داد. او نوشت:

توی کتابی که عیدی گرفته بودم خواندم آدم برای رسیدن به آرزوهایش باید آن‌ها را بنویسد. اما قبلش، باید خودش را خوب به خدا معرفی کند. تاکید کرده بود که نوشتن آرزوها، فرشته ها را به تکاپو می‌اندازد تا برآورده‌اش کنند. همان موقع، کتاب را انداختم کنار، سررسیدم را باز کردم و نوشتم: خدای مهربان.

این لیست آرزوهای مرتضی است. من همان بچه ای هستم که در هفت سالگی مامان پروانه اش را بردی پیش خودت. به نفع جفت‌مان است، آرزوهایم را براورده کنی. اول: یک خانه بزرگ می‌خواهم. بعد توضیح دادم که باید آجرهای مرمری داشته باشد و نوشتم که توالت و حمام و آشپزخانه را داخل خانه بساز و مثل خانه خودمان نباشد. دوم: صد میلیون تومان پول می‌خواهم. بابا می‌گفت «من صد میلیون داشته باشم می‌ذارم بانک، مثل پادشاها زندگی می‌کنم. هی بخاطرِ ده تا یه تومنی با مسافرا دعوا نمی کنم که تهش بگن حرومت باشه.» سوم: ماشین آخرین سیستم که جلویش، پر از دکمه باشد و لازم نباشد مثل تاکسی بابا هر چند کیلومتر یک‌بار، پیاده شویم و توی رادیاتش آب بریزیم.

بعد چند تا آرزوی دیگر را هم نوشتم و سر رسید را جایی قایم کردم که خودم هم یادم رفت. چند سال بعد، موقع اسباب کشی، وقتی سررسید را دوباره پیدا کردم با خودم گفتم لابد خدا من را یادش رفته، شاید هم دست خطم بد بوده. یا اصلا نباید به فارسی می نوشتم.

تا مدت‌ها، آرزوهایم را جورهای مختلفی می‌گفتم و به روش‌های دیگری خودم را به خدا می‌شناساندم. بعدها، وقتی اولین حقوقم را گرفتم، وقتی اولین ماشین دست دومم را خریدم، وقتی نخستین خانه زندگی‌ام را اجاره کردم فهمیدم که هیچ آرزویی – نوشته شده توی سررسید یا خواسته شده به وقت فوت کردن شمع کیک تولد، زمان حول حالنای تحویل سال نو یا حتا موقع شهاب بارانِ آسمانِ پرستاره- بدون تلاش برآورده نمی شود.

امسال که دوباره آرزوهایم را می‌نویسم، آخرش از طرف خدا، زیر برگه را امضا خواهم کرد و به خودم خواهم نوشت «اقدامات مقتضی را به عمل آورید.» امیدوارم در سال جدید، مُهر خدا پای همه تصمیمات زندگی‌تان باشد. سبزه آرزوهایتان، گره نخورد و ماهی قرمزِ دوست داشتن تان، همیشه و همیشه زنده بماند. #مرتضی_برزگر

در جایی دیگر گفت:

in14

تا حالا به لحظه ی سال تحویل ۱۴۵۰ فکر کرده اید!؟؟ همه بلند میشن، روی همدیگر رو می بوسن و فرا رسیدن سال نو رو بهم تبریک میگن و … اون وسط یک مهربون از جمع جدا میشه و قاب عکسی را می بوسه و روش دست می کشه و میگه روحت شاد مامان بزرگ، روحت شاد پدر بزرگ !!!

میدونید اون عکس کیه؟ اون عکس من و شماست!!! تبدیل شدیم به یک خاطره … آنهم شاید اگر خیلی خوش شانس باشیم… این واقعیت روزگار من و توست… ۵۰ سال دیگر فقط یک خاطره ایم تو یک قاب عکس خاک گرفته… شاید هم نه عکسی و نه قابی … همین و واقعا همین !!….

پس چرا حرص؟؟ چرا دل شکوندن؟؟ چرا تظاهر؟؟ چرا چاپلوسی؟؟ چرا دروغ؟؟ چرا تعصبات بیهوده؟؟ چرا ادعای جاهلانه؟؟ چرا بی مهری؟؟ چرا …؟؟ بیاید مهربون باشیم، شاد باشیم، به مردممون بیشتر برسیم، کینه ها رو دور بریزیم، همین الان دلی بدست بیاوریم، اون سال ها چه بخواهیم چه نخواهیم بزودی فرا خواهند رسید …

شجاع باش نترس برای قدم بعدی رو برداشتن, برای گفتن «دوستت دارم» برای دوست داشتن، برای دوست داشته شدن… پنجاه سال دیگه، هیچکدوممون نیستیم دیگه هوایِ هم رو داشته باشیم .. حتما بهـــــــــــتر میشه … شاید یه روز دیگه وقت نباشه … شاید ما نباشیم شاید اون نباشه… و دیدنش آرزومون بشه‌… وقت کمه. زندگی کوتاست!!

پرویز پرستویی با ۱.۹ میلیون فالوور را در این نشانی دنبال کنید.

روایت تلخ رضا کیانیان

in15

رضا کیانیان، اخرین پست های سال ۹۵ را اینچنین نوشت:

طی ۴٨ ساعت گذشته در تصادفات رانندگی ۴٠٠ زخمی و ۵٠ نفر کشته داده ایم . انسان هایی که دست کم از نگاه انسان بودن هرکدامشان می توانستند یک علی معلم یک افشین یداللهی یا یک دنیا فنی زاده باشند و مرگشان به همان اندازه دردناک و غم انگیز باشد.

اما هیچکس برایشان پست اینستاگرامی نمی نویسد و عکسشان را جز عده ای معدود نخواهند دید. ۴۵٠ کشته و زخمی آماری به مراتب بیشتر از کشته شدگان پلاسکو و تصادف قطارهای مسافربری سمنان و سیل فارس و سیستان است.

منصفانه ببینیم سبقت، خواب آلودگی، انحراف به چپ و سرعت غیر مجاز و بی مبالاتی آدم هایی مثل من و شما خیلی بیشتر از جاده های غیر استاندارد و خودروهای بی کیفیت در این کشتار و خونریزی مقصرند. تقصیر را گردن دیگران نیندازیم.

وقتی آنهایی که باید، دلشان به حال جز خودشان نمی سوزد بیایید حداقل ما خودمان به خودمان رحم کنیم . . این یادداشت رو یکی از دوستان جوانم برایم فرستاد. من هم برای شما روی صفحه ام می گذارم … .

رضا کیانیان با ۵۰۴ هزار مخاطب در این نشانی دنبال کنید.

in16

سلطان پرسپولیسی ها نیز در کنار سفره هفت سین خانه اش، پیام نوروزی را با انتشار پیام ویدیویی ۱ دقیقه ای در اینستاگرام اختصاص داد که با استقبال ده ها هزار سرخ پوش پایتخت مواجه شد

پیام نوروزی علی پروین را در این نشانی مشاهده کنید.

in17

امیدوارم سال جدید،سالى پر از خیر و برکت و خوشحالى و آرامش براى مردم سرزمینم که لایق بهترین ها هستند باشد ‎امیدوارم مسئولین قدم هاى مثبتى در جهت رفاه حال مردم بردارند و از خدا مى خواهم در سال جدید هیچ مرد و پدرى شرمنده زن و بچه اش نشود و توان چرخاندن چرخه سخت زندگى را داشته باشد ‎امیدوارم دوستى ها بیشتر و احترام ها متقابل باشد براى تمامى مردم عزیز، بزرگوار، دوست داشتنى و سخت

in18

ویشکا آسایش: سال نو را به همه شما دوستان عزیزم تبریک میگم امیدوارم سال خیلى خیلى خوبى در پیش داشته باشید با کلى اتفاق هاى خوب، سلامتى، شادى و برکت و هر آنچه را که می خواهید بهش برسید

in19

جادوگر آسیا نوشت: به قول زنده یاد شکیبایی، عید واقعی از آن کسی است که پایان سالش را جشن بگیرد نه آغاز سالی را که از آن بی خبر است. سلامتی و دل خوشی براتون آرزو می کنم. عید نوروز بر شما مبارک

in00

رضا عطاران نوشت: روزهای خوب می آید

in26

محسن یگانه در صفحه ۱ میلیون مخاطبی خود نوشت : سال نو شما مبارک. عیدی من را در تلگرام گوش کنید

این عیدی محسن را در این نشانی مشاهده کنید.

in20

رضا یزدانی، خواننده ترانه های نوستالژی نوشت: سال نو مبارک باشه… سالى پر از سلامتى و آرامش.. پر از ترانه و موسیقى… پر از خبراى خوب باشه و دیگه خبر مرگ عزیزانمون رو نشنویم مثل سال گذشته… عاشقتونم… من بمیرم از شماها دل نمی کنم…

in21

محسن چاوشی نوشت: ایام را مبارک باد از شما. مبارک شمایید. ایام می آید تا به شما مبارک شود.

پیام تبریک رئیس مجلس

in22

پیام نوروزی رییس مجلس نیز چنین بود:

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه ای به روسای مجالس کشورهای آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، عراق، ترکیه و ازبکستان فرا رسیدن عید باستانی نوروز را تبریک گفت.

متن کامل پیام به شرح ذیل است:

یا مقلب القلوب و الابصار سلام علیکم؛ نوروز پیشاهنگ دگرگونی طبیعت، همواره با طراوت، شادابی و شکوفایی همراه است، امیدوارم سال پیش رو، همگام به تحول و پیشرفت روز افزون و عدالت برای ملت ها باشد. خرسندم به مناسبت فرا رسیدن عید سعید باستانی نوروز، صمیمانه ترین شادباش ها و تبریکات خود را به جنابعالی و همکارنتان ابراز کنم.

بر این باورم، تحولات منطقه، حل چالش های پیش رو و مقابله با تهدیدات، در گرو، همکاری و تعامل سازنده همه کشورها به ویژه کشورهای همسایه خواهد بود و گفت وگوی پارلمانی به ایجاد امنیت پایدار و تعمیق مناسبات دوستانه منجر خواهد شد. با مسرت تأکید می کنم، جمهوری اسلامی ایران از هر گونه همکاری منطقه ای به ویژه با همسایگان بر اساس احترام متقابل برای ایجاد امنیت، پیشرفت و توسعه همه جانبه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی استقبال می کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

پیام تبریک رئیس جمهور

in23

حسن روحانی، رییس جمهور نیز در پیامی نوروزی چنین گفت:

نوروز را به ملت بزرگ ایران، ایرانیان خارج از کشور و همه ملت‌های منطقه که نوروز را پاس می‌دارند، تبریک عرض می‌کنم. به‌ویژه به آنهایی که در این ساعات به دلیل خدمت به جامعه و مردم، حراست از مرزها، و خدمات درمانی و امدادی در کنار خانواده عزیزشان نیستند.

‌ لازم می‌دانم از کشاورزان عزیز که تولیدات کشاورزی را افزایش دادند و در گندم هم خودکفا شدیم تشکر کنم. از کارگران و صنعتگران برای رشد قابل ملاحظه در تولید، از جان‌فشانی آتش‌نشان‌های عزیز، از پزشکان و پرستاران برای خدماتشان در شهرها و روستاها، از معلمین و اساتید و فرهیختگان، از ورزشکاران و هنرمندان بخاطر افتخارات بین‌المللی و داخلی و تلاش‌هایشان که باعث غرور ملی شدند، از بانوان عزیز ما -که برای اولین بار یک بانوی ما در المپیک صاحب مدال شد- تشکر کنم.

البته مشکلات، تلخ‌کامی‌ها و کاستی‌هایی هم در سال ۹۵ داشتیم؛ حادثه قطار، حادثه ساختمان #پلاسکو، #ریزگردها در بعضی از استان‌ها، سیل و مشکلاتی که برای برخی از مردم عزیز ما پیش آمد؛ از دست دادن یار دیرین انقلاب، #آیت_الله_هاشمی_رفسنجانی.

اما شما مردم با حضورتان، با همدردی‌تان و با همدلی‌تان توانستید غم‌ها را بزدایید. ‌ سال جدید، سال پیشرفت بیشتر، سال توسعه حمل و نقل خواهد بود، هم در ریل که ۵ استان به شبکه ریلی وصل خواهد شد، هم در ناوگان هوایی، هم در زمینه دریایی و هم در ترانزیت با کشورهای مختلف. ‌ سال جدید، سال #اشتغال بیشتر برای جوانان ما خواهد بود.

در سال جدید مردم باید از #فضای_مجازی برای کسب علم و اطلاعات، و برای کسب و کارشان، بیشتر بتوانند استفاده کنند. این یکی از تلاش‌های # دولت_ یازدهم بوده و ما این مسیر را ادامه می‌دهیم. فضای مجازی باید برای مردم ما «فضای امن» باشد، اما نباید «فضای امنیتی» باشد. ‌ سال گذشته #منشور_ حقوق_ شهروندی منتشر شد، امسال به کمک شما مردم باید این منشور را اجرایی و عملیاتی کنیم.

عزت مردم را باید افزایش بدهیم، منزلت مردم باید مورد احترام همه باشد و باید بدانند اگر #حقوق_شهروندی را نقض کردند، هزینه بسیار سنگینی را پرداخت خواهند کرد. ‌ در سال جدید، دو انتخابات مهم پیش روی ما است. حضور پررنگ‌تر، مشارکت حداکثری، رقابت سالم و انتخابات قانونی باید مد نظر همه ما باشد.

‌ امیدوارم کشور عزیز ما در این سال جدید و در سال‌های پیش رو، از گزند آفات مصون باشد؛ مردم عزیز و سربلند ایران، با نشاط بیشتر و با رونق اقتصادی بیشتر زندگی خود را بگذرانند؛ خادمان ملت بتوانند خدمت بیشتری را به مردم ارائه بدهند؛

این پیام که در اینستاگرام بازتاب داشت، بیش از ۲ هزار کامنت را در صفحه اینستاگرامی رییس جمهور دریافت کرد.

in24

کافی شاپ سیار ایران هم نوشت: سلام دیدید چه زود گذشت امسال، مرسى که قشنگش کردید امسالو..سال نوتونم مبارک باشه امیدواریم بتونیم با هم خاطرات قشنگتری بسازیم و تو مسیرهای بیشتری کنارتون باشیم سال نوتون مباررررک ، سلامتی

in25

سید محمد موسوی، برترین مدافع جهان در اینستاگرام ۱ میلیون مخاطبی خود نوشت: امیدوارم سال جدید، سالی مملو از سلامتی، دل خوشی، پول حلال و سفرای با حال و کلی چیزای خوب دیگه باشه

۲ نظر

ورود

  • راحله فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

    اقا این گزارشتون عالی بود
    خوشم اومد
    مخصوصا دیرین دیرین آخرش که کووووولاک بود 🙂

  • شیما فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

    علی دایی ماهی نزاشته بود خیلی قشنگ بود. آفرین.