عجیب ترین وسایلی که مسافران اروپایی از اتاق هتل ها می دزدند

عجیب ترین وسایلی که مسافران اروپایی از اتاق هتل ها می دزدند

برای بسیاری از مسافران پر کردن چمدان با شامپوهای مینیاتوری و دمپایی های اتاق هایشان در هتل امری عادی و جزئی از برنامه ی حضورشان در هتل محسوب می شود.

با تحقیق از بیش از هزار هتل در سراسر اروپا معلوم شد سرقت وسایل اتاق هتل ها نه تنها بسیار رایج است بلکه این سارقان تنها به خودکار و شامپو بسنده نمی کنند. هر چه ستاره ی هتل ها بیشتر باشد، دزدی های قابل توجه تری از آن ها می شود؛ از وسایل بزرگ اتاق گرفته تا شماره های روی درهای اتاق!

حوله ها کماکان در صدر فهرست سرقت از هتل ها قرار دارند؛ به طوری که ۷۸ درصد از هتل های حاضر در تحقیق سرقت حوله هایشان را گزارش کردند. در بعضی هتل ها سالانه صدها حوله به سرقت می رود و چندین هزار یورو خسارت به هتل ها وارد می شود.

دیگر وسایل این فهرست حوله ی پالتویی (۶۶ درصد)، چوب لباسی (۵۰ درصد)، خودکار (۳۹ درصد) و کارد و چنگال (۳۵ درصد) هستند. به علاوه، در این تحقیق معلوم شد مردم کشورهای مختلف هر یک وسایل متفاوتی را برای سرقت ترجیح می دهند. آلمانی ها علاقه ی ویژه ای به حوله دارند، ایتالیایی ها لیوان های مشروب خوری را ترجیح می دهند، سوییسی ها به دنبال سشوار هستند و فرانسوی ها شیفته ی کنترل تلویزیون هستند.

بسیاری از هتل ها لوگوی خود را روی وسایل کوچکتری مثل خودکارها چاپ می کنند و این وسایل را برای مشتریان رایگان می دانند و البته به دنبال سارقان شان نمی گردند. اما این سرقت ها به وسایل کم ارزش اتاق ختم نمی شود. در ادامه به فهرستی از عجیب ترین وسایلی می پردازیم که از هتل های اروپایی سرقت می شود.

۱- آثار هنری
سرقت آثار هنری یکی از مشکلات بزرگ هتل های مجلل است. ۳۴ درصد از هتل های حاضر در نظرسنجی اظهار داشتند تابلوهای نقاشی اتاق هایشان به سرقت رفته بود. هر چه هتل ارزان قیمت تر باشد، میزان سرقت آثار هنری آن کمتر است. بدیهی است که نقاشی رنگ روغن یک سوییت لوکس جذاب تر از پوستر یک هتل دو ستاره است.

۲- پتو
۱۵ درصد از هزار هتل حاضر در تحقیق اعلام کردند پتوهایشان ناپدید شده بود. سرقت بالش ها هم تقریبا به همان میزان گزارش شد (۱۳ درصد). میزان سرقت این دو وسیله از هتل های گران قیمت ۴ برابر بیشتر از هتل های معمولی است.

۳- تلویزیون
تقریبا تمامی اتاق های هتل ها مجهز به تلویزیون هستند مگر آنکه مسافران آن ها را مخفیانه از هتل خارج کرده باشند! سرقت تلویزیون ها به ویژه در هتل های بزرگ تر بیشتر رخ می دهد. ۵ درصد از هتل های حاضر در نظرسنجی ناپدید شدن تلویزیون هایشان را گزارش کردند. این مسأله اغلب به معنی آن است که مسافران ابتدا تلویزیون را از دیوار و کابل های زیاد متصل به آن جدا کردند و برای این کار ابزارهای لازم را به همراه داشتند.

۴- تشک
به طرز شگفت آوری، بعضی از هتلداران اعلام کردند مسافران تشک های اتاق ها را در میانه های شب به راحتی و از طریق آسانسور به پارکینگ انتقال دادند. تشک های ۵ درصد از هتل های پنج ستاره ناپدید شده بود.

۵- پیانو
گستاخانه ترین سرقت این فهرست را یک هتلدار ایتالیایی گزارش کرد. پیانوی اتاق انتظار هتل لوکس او یکباره ناپدید شده بود. سه شخص نامعلوم پیانو را از هتل خارج کرده بودند و هرگز پیدا نشدند. خوشبختانه این تنها مورد سرقت پیانو در میان گزارش ها بود!

منبع: dw
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود