هافثور بیورنسون، بازیگر تنومند سریال «بازی تاج و تخت» قوی ترین مرد جهان شد

هافثور بیورنسون، بازیگر تنومند سریال «بازی تاج و تخت» قوی ترین مرد جهان شد

کوهی که راه می رود قوی ترین مرد جهان شد! هافثور جولیوس بیورنسون که در سریال پرمخاطب «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) نقش گرگور کلیگین ملقب به «کوهستان» (The Mountain) را بازی می کند در مسابقات قوی ترین مردان جهان به عنوان نفر اول برگزیده شده و بدین ترتیب عنوان قوی ترین مرد جهان را بدست آورد. این مسابقات در فیلیپین برگزار شده و تعدادی از قوی ترین مردان از سراسر جهان در آن حضور داشتند. بیورنسون که به او لقب «ثور» (Thor) داده اند از سال ۲۰۱۱ در تمامی مسابقات قوی ترین مردان جهان حضور داشته و هر بار رتبه اول یا دوم را بدست آورده است اما این بار وی جایگاه اول این مسابقات را از آنِ خود کرد. این غول ایسلندی، در سال کنونی میلادی در مسابقات آرنولد استرانگمن کلاسیک و مسابقات قوی ترین مردان اروپا نیز مقام اول را بدست آورد.

بازی تاج و تخت

بدین ترتیب بیورنسون به اولین کسی در تاریخ تبدیل می شود که توانسته این ۳ عنوان را به طور همزمان در یک سال بدست آورد. ادی هال که برنده سال گذشته این مسابقات بود، امسال حضور نداشته و شاید بازنشسته شود، بدین ترتیب بود که راه برای درخشش بیورنسون ایسلندی باز شد. کسب مقام اول در این مسابقات از دیرباز از رویاهایی بیورنسون بوده است، غولی که بیش از ۲۰۵ سانت قد و ۱۸۱ کیلوگرم وزن دارد. از آیتم های مسابقه امسال می توان به بلند کردن (ددلیفت) خودرو، کشیدن کامیون و مسابقه بار زدن اشاره کرد که شامل بلند کردن اشیائی بسیار سنگین مانند لنگر کشتی، سندان و لاستیک خودرو و منتقل کردن آن ها به جایگاهی بود که برای آن ها تعیین شده بود.

بازی تاج و تخت

کوهستانِ «بازی تاج و تخت» قبلاً با شکستن یک رکورد وایکینگی ۱۰۰۰ ساله خبر ساز شده بود که بر اساس آن وی توانست یک کنده ۶۵۰ کیلویی را روی پشتش قرار داده و ۵ گام به جلو بردارد. در افسانه های ایسلندی آمده است که این رکورد قبلاً در دست یک وایکینگ به نام اورم استورولفسون بوده که در چهارمین گام کمرش شکسته است.

بازی تاج و تخت

بیورنسون که قبلاً بازیکن بسکتبال بوده، حرفه بازیگری را در سال ۲۰۱۴ با ایفای نقش گرگور کلیگین یا همان «کوهستان» در سریال «بازی تاج و تخت» آغاز کرد و بدین ترتیتب به سومین بازیگری شد که این نقش را بر عهده می گیرد. این هیولای دوست داشتنی ۲۹ ساله اکنون نقش خود را پس از بازگشت به زندگی در ظاهری بسیار خوفناک و با زرهی سنگین ایفا می کند. سریال «بازی تاج و تخت» در سال ۲۰۱۹ برای آخرین فصل خود بازخواهد گشت و تا آن زمان قوی ترین مرد جهان را نخواهید دید.

۸ بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» که قرار بود نقش شخصیت دیگری را بازی کنند

فیلم برداری نفس گیرترین و مهیج ترین صحنه نبرد سریال «بازی تاج و تخت» در ۵۵ روز

هر آن چه که در مورد اسپین آف های سریال «بازی تاج و تخت» باید بدانید

اتفاقاتی که در فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت» باید منتظر وقوع آن ها باشید

منبع: looper
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود