آخرین توصیه های هیجان انگیز به مسافران جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

آخرین توصیه های هیجان انگیز به مسافران جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که هیجان انگیز ترین رقابت جهان پس از برگزاری رقابت های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ ریودوژانیرو برزیل است، ۲۴ خرداد با بازی افتتاحیه میان روسیه و عربستان سعودی با حضور پوتین، رییس جمهور این کشور در ورزشگاه مجلل لوژنیکی ۸۰ هزار نفری مسکو آغاز می شود و جهان تا اواخر تیر ماه ۹۷، شاهد برگزاری  ۶۴ مسابقه مهیج در سرزمین تزارها خواهد بود. ۱۱ ورزشگاه مجلل در ۱۲ شهر روسیه آماده برگزاری رقابت های این دوره هستند که همچون دوره های قبلی جام جهانی، غایبان بزرگی مثل هلند و ایتالیا دارد.

ده ها هزار هموطن با وجود افزایش شدید قیمت ارز، موفق به دریافت روادید سفر به روسیه شده اند تا رقابت های تیم ملی فوتبال ایران را در مسابقات روسیه شاهد باشند. شهرهای ۱۱ گانه ای که روس ها برای رقابت های امسال در نظر گرفته  اند، از نظر جغرافیایی در مساحت ۳ هزار کیلومتر مربع واقع شده است و دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ، میزبان رقابت های مهمی در مسابقات این دوره بوده که ۱۶۰ هزار میزبان مهمان نواز رایگان کوچسرفینگ، آماده ارائه خدمات به گردشگران هستند. گزارش امروز سرویس گردشگری روزیاتو شما را با اطلاعاتی درباره سفر به روسیه  در جریان رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ آشنا می کند. با ما همراه باشید.

حتما بخوانید: راهنمای اقامت ارزان در جام جهانی  ۲۰۱۸ روسیه

جام جهانی

دقت کنید که اطلاعات FAN CARD ها با اطلاعات گذرنامه شما تطبیق داشته باشد

اطلاعات فن آی دی ها: www.fifa.com/worldcup/organisation/fan-id/index.html

حتما بخوانید: برنامه کامل پخش مستقیم ۶۴ بازی جام جهانی روسیه به وقت ایران

تریپ ادوایزری ها در روسیه

برای آشنایی با جدید ترین فرصت های گردشگری در مسکو و سنت پترزبورگ و دیگر شهرهای محل برگزاری رقابت های این دوره و آشنایی با نظرات سایر گردشگران، از سایت تریپ ادوایزر استفاده کنید که به مناسبت رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، بخش ویژه ای در آن برای تبادل نظر و اطلاعات گردشگران و مسافران جام جهانی ۲۰۱۸ تعبیه کرده است.

بیش از ۲۵۰۰ تاپیک ویژه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در تریپ ادوایزر

اگر به  دنبال بهترین رستوران ها، بارها، کلاب ها، موزه ها، گالری ها و خدمات رایگانی که روس ها در جریان رقابت ها در اختیار دارندگان فن کارت قرار می دهند، مشاهده اخبار و اطلاعات ویژه تریپ ادوایزر به مناسبت جام جهانی روسیه را در نظر داشته باشید.

تصویر فن آی دی ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه

ایونت گردی با اینترنیشن

در جریان رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، اگر علاقمند به آشنایی با دیگر تماشاچی های کشورهای مختلف جهان هستید و میخواهید با گردشگران بین المللی در جریان رقابت های این دوره آشنا شوید، توصیه میکنیم که حتما از خدمات رایگان سایت اینترنیشن استفاده کنید که شما را با ایونت های گوناگون در شهرهای مختلف این کشور آشنا میکند

.  ثبت نام رایگان بوده و شما میتوانید در فروم های Internations.org با گردشگران دیگر کشورها به دنبال نظر پرداخته و هر سوالی دارید مطرح کنید. ایونت های اختصاصی و عمومی که در شهرهای مختلف روسیه در آستانه جام جهانی برگزار می شود، هم در اینترنیشن و هم در تریپ ادوایزر و هم تریواگو و لونلی پلنت در دسترس شما خواهد بود.

همسفریابی در لونلی پلنت

https://www.lonelyplanet.com/russia

اگر قصد سفر به شهرهای مختلف روسیه را در قالب سفر انفرادی دارید اما میخواهید با دیگر تماشاچی های بین المللی، عازم این مناطق  شده و در هزینه های اقامتی و حمل و نقل صرفه جویی کنید، توصیه میکنیم که از خدمات سایت معروف گردشگری Lonelyplanet.com  استفاده کنید. در این سایت شما قادر خواهید بود که به رایگان ثبت نام کرده و در انجمن های مربوطه، درخواست پیدا کردن همسفر (travel buddy) یا همان travel companion برای گردشگری در روسیه  بکنید تا اگر تماشاچی های سایر کشورها نیز علاقمند به همراهی با شما بود، به شما ملحق شوند.

اقامت پیش خانواده های روس!

بله! شما نیاز ندارید که در هتل های مجلل و لوکس و گران شهرهای روسیه که نزدیک محل برگزاری رقابت ها هستند اقامت کنید. حتی نیاز نیست حتما در هاستل اقامت کنید تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید. میتوانید در خانه های اجاره ای شهروندان روس در سایت های اجاره خانه و محل اقامت ارزان و خودمانی مثل:Airbnb.com اقامت کرده و در هزینه های خود به طرز قابل ملاحظه ای صرفه جویی کنید. مخصوصا اگر سفر شما به صورت گروهی است و با معضل رزرواسیون خالی  محل های اقامت خوب و در دسترس به ورزشگاه روبرو هستید. ثبت نام در ایر بی ان بی رایگان است و شما برای رزرو خانه می بایست با صاحبخانه ها تعامل کرده و بهترین قیمت و شرایط را پیدا کنید.

https://www.airbnb.com/s/Moscow–ID

توجه کنید که پیش از پرداخت هزینه های ارزی و رزرو خانه در شهرهای مختلف روسیه از طریق ایر  بی ان ابی، حتی الامکان از نظرات دیگر مسافران که در بخش رفرنس، نظر داده اند استفاده کنید. اینترنت پر سرعت، نزدیکی به ورزشگاه ها و تمیزی و امنیت، ۴ مقوله مهمی است که در رزرو خانه یا اتاق از طریق ایر بی ان در شهرهای روسیه در نظر داشته باشید. اگر زبان روسی بلد نیستید از فردی بخواهید که دقیق شرایط شما و صاحب خانه را بازگو کرده تا با اطلاعات شفاف، نسبت به رزرو اقدام کنید. اگر کارت اعتباری ارزی برای پرداخت هزینه ها ندارید، از شرکت های پرداخت مجازی داخلی که نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و معدن و تجارت را دارند استفاده کنید.

مسائل ویزا روسیه

مراقب ویزاهای جعلی و باندهای قاچاق انسان به نقاط مختلف اروپا در طول جام جهانی ۲۰۱۸ باشید.

ویزا روسیه تنها به صورت گروهی برای مسافران جام جهانی رایگان است و در صورتی که به مناطق شرق دور این کشور سفر کنید، از دریافت روادید در مبدا مستثنی خواهید شد. در غیر اینصورت باید هزینه های دلاری برای دریافت روادید روسیه در تهران پرداخت کنید. اگر دقیقه ۹۰ تصمیم گرفتید که مسافر روسیه شوید، از طریق آژانس های گردشگری مرکز استان محل سکونت استفاده کنید و با تهیه مدارک، گذرنامه ۶ ماه اعتبار دار خود را به کنسول روسیه در تهران ارسال کنید.

مسایل ارزی

برای سفر به روسیه  ۱۰۰۰ یورو در باجه های پرداخت ارز  پس از گیت کنترل گذرنامه در  فرودگاه های بین المللی ایران در اختیار مسافران قرار می گیرد. سعی کنید صبح زود به فرودگاه بروید تا در صف باجه های بانک ملی  و سامان نسبت به دریافت ارز مورد نظر اقدام کنید. کارت اعتباری ارزی برای خرید کالا در روسیه بهتر از حمل پول نقد است. اما اگر این امکان برای شما میسر نبود، نسبت به چنج دلار یا یورو با روبل روسیه در شهرهای اصلی روسیه اقدام کنید و حتی الامکان، ارز مورد نیاز خود را در طول روز با خود همراه داشته و ما بقی را در صندوق امانات محل اقامت قرار دهید.

امنیت جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

امنیت جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه توسط ده ها هزار نیروی نظامی روسیه تامین شده است. اما حضور باندهای تبهکاری در شهرهای اصلی برگزاری رقابت ها مثل کازان، مسکو و سنت پترزبورگ سبب شده تا از همین الان، خبرهایی مبنی بر دزدی از گردشگران مخابره شود که حتی برخی از بازیکنان تیم های حاضر در رقابت ها نیز قربانی جیب بری در شهرهای اصلی این کشور شده اند.

برای ارتباطات با پلیس روسیه و وزارت داخله این کشوربه این نشانی بروید:‌https://en.mvd.ru

حتی الامکان از گشت شبانه انفرادی در محل های کم تردد روسیه خودداری کنید و اگر قصد شب گردی در روسیه داشتید، دوستان و آشنایان خود را در روسیه مطلع کنید. کپی رواید و گذرنامه خود را همیشه همراه داشته باشید. البته  فن کارت ها، این امکان را به شما میدهد تا از مترو و اتوبوس در شهرهای محل برگزاری رقابت ها به رایگان استفاده کنید. اگر با مشکلی روبرو شدید با سفارت ایران در مسکو یا سفارت روسیه در تهران مکاتبه کنید. مراقبت گردشگران بین المللی و فروشندگان مسائل جنسی باشید که میتواند شما را آلوده با ویروس HIV, HPV کند.

روسیه گردی با هشتگ #RUSSIA

غوغای شب افتتاحیه و اختتامیه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را در این هشتگ دنبال کنید

جدید ترین تصاویر از حضور میلیون ها گردشگر در روسیه در جریان رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ را از طریق هشتگ پر بیننده راشا در شبکه های اجتماعی عکس محور محبوب این روزها یعنی اینستاگرام دنبال کنید و شهرها و رستوران ها و مغازه ها و ورزشگاه ها و هتل و زندگی گردشگران را از لنز دوربین موبابل های هوشمند آن ها در اینستاگرام دنبال کنید. مشاهده روسیه از لنز دوربین گردشگران در هشتگ #MOSCOW و #SAINTPETERSBURG  شما را با دیدنی هایی ناگفته از زیبا ترین شهرهای اروپا از نگاه تماشاچی های جام جهانی آشنا میکند.

جام جهانی گردی با هشتگ #WORLDCUP

آخرین خبرها از متن و حاشیه جام جهانی را در هشتگ ورلد کاپ یا FIFA دنبال کنید. روی این دو هشتگ از چند روز دیگر به صورت ثانیه ای عکس و اطلاعات رسمی و غیر رسمی به اشتراک گذاشته می شود.

اگر مسافر جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هستید، همین جا نظرات خود را با کاربران ما به اشتراک بگذارید

۴ نظر

ورود

 • سیما یاری خرداد ۱۹, ۱۳۹۷

  گزارش خیلی عالی بود. اطلاعات جدیداز مسکو . در سنت پترزبورگ چطوری خونه اجاره کنیم جناب زمانی؟ ممنون از اطلاعات دقیق شما

  • علی زمانی خرداد ۲۸, ۱۳۹۷

   ممنون از نظر شما
   برای اجاره خانه ارزان در سنت پترزبورگ همانطور که در این گفتار گفتیم از ایر بی ان بی استفاده کنید

 • مسعود خرداد ۲۰, ۱۳۹۷

  .سللم
  ۵۰۰ تا بیشتر یورو ندادند

 • ارسلان خرداد ۲۰, ۱۳۹۷

  پول کجا بود وقت کجا بود