نگاهی به زندگی و سرنوشت فرزندان رئیس جمهورهای سابق امریکا

نگاهی به زندگی و سرنوشت فرزندان رئیس جمهورهای سابق امریکا

در طول سالیان متمادی کاخ سفید امریکا فرزندان رئیس جمهورهای زیادی را به خود دیده است. اگرچه عمدتا والدین آن ها تلاش می کنند فرزندان شان را تا حد امکان از مرکز توجه دور نگه دارند اما این کار همیشه امکان پذیر نبوده و بخش زیادی از زندگی آن ها در معرض دید عموم قرار می گیرد. این فرزندان در همه ی ابعاد زندگی خود، از لباسی که به تن می کنند تا کسانی که با آن ها دوست می شوند، با محدودیت های زیادی رو به رو هستند. با به پایان رسیدن دوران ریاست جمهوری و بعد از چندین سال زندگی در برابر انظار عمومی، خانواده ی این فرزندان سعی می کنند آن ها را از مرکز توجه دور و حریم خصوصی آن ها را حفظ کنند. از طرفی، با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید، خانواده ی رئیس جمهور قبلی به فراموشی سپرده می شوند. در اینجا به زندگی و سرنوشت پنج مورد از فرزندان رئیس جمهورهای سابق امریکا می پردازیم.

۱- کرولاین بوونیر کندی

بعد از ترور جان اف. کندی رئیس جمهور سابق امریکا در سال ۱۹۶۳، یک دختر به نام کرولاین و یک پسر به نام جان از او باقی ماند. سه ماه پیش از کشته شدن کندی، پاتریک کوچک ترین فرزند کندی و همسرش ژاکلین، به دلیل آنکه نارس به دنیا آمده بود، ۳۹ ساعت بعد از تولد از دنیا رفت. در سال ۱۹۹۹، جان پسر ۳۸ ساله ی کندی در اثر سقوط هواپیمای کوچکی که خلبان آن بود کشته شد. کرولاین بوونیر کندی تنها بازمانده ی خانواده ی کندی است.

بعد از مرگ کندی، کرولاین دختر ۶ ساله ی او به همراه خانواده ی خود به نقاط مختلفی از امریکا نقل مکان کرد. کرولاین بعد از اتمام دوران دبیرستان در سال ۱۹۷۵، مدت کوتاهی را مشغول به کار شد و سپس برای اخذ مدرک کارشناسی هنر وارد دانشگاه هاروارد شد. بعد از آن او کار خود را به عنوان یک عکاس خبری مشغول به کار کرد.

اما کرولاین که پیش از آن مدتی به عنوان دستیار عکاس در المپیک سال ۱۹۷۵ اتریش و همینطور به عنوان کارآموز برای نشریه ی نیویورک دیلی نیوز کار کرده بود، به این نتیجه رسید که در کار عکاسی خبری موفق نخواهد بود.

سرانجام او بعد از ورود به دانشگاه حقوق کلمبیا موفق به اخذ مدرک دکترای تخصصی حقوق شد و به عنوان دستیار در امور تحقیقاتی موزه ی متروپولیتن نیویورک مشغول به کار شد و در آنجا بود که با همسرش ادوین اشلاسبرگ آشنا شد. کرولاین و ادوین در سال ۱۹۸۶ با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب سه فرزند به نام های رز، تاتیانا سلیا و جان بوویر (که با نام جک هم شناخته می شود) شدند.

کرولاین سال های زیادی را به کار وکالت و همچنین مدیریت دفتر همکاری های استراتژیک دپارتمان آموزش نیویورک مشغول بوده است. او در دوران ریاست جمهوری اوباما، از سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷، سفیر امریکا در ژاپن بود. کرولاین کمی بعد از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا از مقام خود کناره گیری کرد.

علاوه بر این ها، کرولاین به کار نویسندگی هم مشغول است. او دو کتاب به طور مشترک با نویسندگان دیگری منتشر کرده ، کار ویرایش چهار کتاب از پر فروش ترین های نیویورک تایمز را انجام داده است و دو مجموعه شعر و یادداشت هایی شخصی هم از مجموعه ی خانوادگی اش دارد.

۲- پاتریشیا و جولی نیکسون

پیش از آنکه ریچارد نیکسون در سال ۱۹۶۹ کار خود را به عنوان رئیس جمهور امریکا آغاز کند، پاتریشیا دختر بزرگ تر او از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود. او مدرک کارشناسی خود را در رشته ی هنر از دانشگاه بوستون اخذ کرد. اگرچه پاتریشیا دختر خجالتی ای بود، اما این مسأله مانع نشد او پدرش را در برنامه ها و سفرهایش به سراسر دنیا همراهی نکند. پاتریشیا در سال ۱۹۷۱ با ادوارد فینچ کاکس که دانشجوی رشته ی حقوق در دانشگاه هاروارد بود ازدواج کرد. این زوج صاحب پسری به نام کریستوفر شدند.

جولی دختر کوچک تر نیکسون که در مقایسه با خواهر بزرگش شخصیت اجتماعی تری داشت، طولی نکشید که علاقه ی زیادی به سیاست نشان داد. او در سال ۱۹۷۱ مدرک کارشناسی ارشدش را از دانشگاه کاتولیک امریکا دریافت کرد و با انتخاب خوانندگان نشریه ی گود هاو کیپینگ به مدت چهار سال در فهرست «تحسین برانگیزترین زنان امریکا» قرار گرفت.

جولی به عنوان دستیار سردبیر نشریه ی ستردی ایونینگ پست مشغول به کار شد. علاوه بر این، او توجه زیادی به مسائل مربوط به افراد سالخورده و کودکان و محیط زیست داشت. جولی را بزرگ ترین حامی پدرش می دانستند. او سرانجام با دیوید آیزنهاور ازدواج کرد و صاحب سه فرزند شد. بعد از پایان دوره ی ریاست جمهوری نیکسون، جولی دو کتاب منتشر کرد.

جولی حالا به همراه خواهرش پاتریشیا، به کار در میراث خانوادگی باقیمانده از خانواده خود یعنی بنیاد ریچارد نیکسون مشغول است. پاتریشیا هنوز هم زنی کمرو است و زندگی آرامی در نیویورک دارد. او علاقه ی زیادی به حوزه ی سلامت دارد و از مدیران بسیاری از گروه های تحقیقاتی است.

۳- چلسی کلینتون

وقتی بیل کلینتون و همسرش هیلاری به کاخ سفید راه یافتند، چلسی فرزند آن ها یک دختر خجالتی ۱۳ ساله بود. والدین چلسی به دلیل آنکه او در آن زمان در سن حساسی بود، در مورد حضور او در برابر رسانه ها سختگیری زیادی داشتند. علیرغم تلاش های آن ها، نشریات عوام پسند توجه زیادی به چلسی داشتند و ظاهر او دائما مورد تمسخر قرار می گرفت اما از قرار معلوم این مسأله تأثیر منفی ای بر چلسی نگذاشت.

چلسی تمام انرژی خود را صرف تحصیل، ورزش و یادگیری باله در مدرسه ی باله ی واشنگتن کرد. او در سال ۱۹۹۷ از دبیرستان فارغ التحصیل شد و بعد از ورود به دانشگاه استنفورد تحصیل در رشته ی شیمی را آغاز کرد اما بعد از آن تغییر رشته داد و مدرک کارشناسی خود را در رشته ی تاریخ اخذ کرد. چلسی بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۰۱، به انگلستان رفت و دوره ی کارشناسی ارشد خود را در رشته ی روابط بین الملل دانشگاه آکسفورد سپری و سپس مدرک دکتری خود را از دانشگاه کلمبیا اخذ کرد.

او فعالیت شغلی خود را با کار در شرکت مشهور مکنزی و شرکا شروع کرد. این موسسه در حوزه های مدیریتی خدمات مشاوره ای ارائه می دهد. بعد از آن او در موسسات زیادی از جمله ان بی سی، اونو کپتال گروپ و دانشگاه نیویورک فعالیت کرد.

چلسی در جریان اولین نامزدی مادرش در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، به تیم کمپین تبلیغاتی او پیوست و در دانشگاه های مختلفی در سرتاسر امریکا سخنرانی کرد. او در دانشگاه استنفورد با مارک مزونسکی آشنا شد و آن ها در سال ۲۰۱۰ با یکدیگر ازدواج کردند. چلسی حالا ۳۷ ساله است و دو فرزند به نام های شارلوت و آیدن دارد.

یکی دیگر از دلایل شهرت چلسی فعالیت های اجتماعی او است. چلسی به کشورهای زیادی در سرتاسر دنیا برای افزایش آگاهی درباره ی مسائل مختلف سفر کرده است. او حالا با موسسه ی ۲ میلیارد دلاری خانواده ی خود به نام بنیاد کلینتون همکاری دارد.

چلسی از حساب توییتری خود برای صحبت درباره ی مساله ی حریم خصوصی جوانان به ویژه فرزندان رؤسای جمهور استفاده می کند. او از سال ۲۰۱۵ دو کتاب در حوزه ی کودکان منتشر کرده است.

۴- باربارا پیرس و جنا ولش بوش

باربارا پیرس و جنا ولش، دختران جورج دبلیو. بوش رئیس جمهور سابق امریکا و نوه های جورج اچ. دبلیو. بوش چهل و یکمین رئیس جمهور امریکا، تنها دوقلوهایی هستند که در کاخ سفید زندگی کرده اند.

وقتی بوش به ریاست جمهوری امریکا منتصب شد، دختران او نزدیک به ۲۰ سال سن داشتند و مشغول تحصیل بودند. باربارا از دانشگاه ییل فارغ التحصیل شد و جنا مدرک خود در رشته ی زبان انگلیسی را از دانشگاه تگزاس اخذ کرد.

درست چند ماه بعد از شروع دوره ی ریاست جمهوری بوش، این دو خواهر ظرف پنج هفته دو بار به دلیل جرایم مرتبط با مصرف مشروبات الکلی دستگیر شدند. اتهام جنا تخطی از قانون مربوط به مصرف مشروبات در افراد زیر ۲۱ سال و تلاش برای استفاده از کارت شناسایی جعلی با نام خواهرش بود، اما او این اتهامات را قبول نکرد.

باربارا و جنا در کمپین تبلیغاتی پدر خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۴ امریکا فعالیت داشتند و در چندین برنامه ی عمومی و تلویزیونی و سخنرانی حضور یافتند.

جنا در سال ۲۰۰۶ به مدت یک سال و نیم شهر واشنگتن دی. سی. را برای انجام کار آموزگاری ترک کرد. بعد از آن نیز او مدتی را به عنوان کارآموز سازمان یونیسف در کشور پاناما سپری کرد. باربارا نیز پیش از پیوستن به موسسه ی اسمیتسونین (گروهی از موزه ها و مراکز تحقیقاتی تحت اداره ی دولت فدرال امریکا)، در افریقا فعالیت هایی برای افراد مبتلا به بیماری ایدز داشت.

۴- ملیا و ناتاشا اوباما

وقتی باراک اوباما در انتخابات سال ۲۰۰۸ امریکا پیروز شد، ملیا و ناتاشا فرزندان او و همسرش میشل، دختران کوچکی بودند. ملیا و ناتاشا در تمام دوران کودکی تا نوجوانی خود در مرکز توجه قرار داشتند. آن ها اغلب به همراه والدین شان در سفرها و برخی مراسم های رسمی در نقاط مختلف امریکا دیده می شدند.

مالیا فرزند بزرگ تر اوباما در سال ۲۰۱۶ بعد از اتمام دوران دبیرستان تصمیم گرفت ادامه ی تحصیل خود در دانشگاه هاروارد را یک سال به تعویق اندازد. کمی پیش از اتمام دوران ریاست جمهوری اوباما، ملیا به عنوان کارآموز در شرکت فیلمسازی هاروی واینشتاین مشغول به کار شد.

در ماه نوامبر همان سال، ویدئویی از ملیا در فضای مجازی منتشر شد که او را در کنار یک از همکلاسی هایش در دانشگاه هاروارد نشان می داد. طولی نکشید که ویدئوی دیگری هم از او در حال کشیدن سیگار پخش شد. انتشار این ویدئوها واکنش چلسی کلینتون و ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی امریکا را در پی داشت و آن ها در حساب توییتری خود از رسانه ها به دلیل رعایت نکردن حریم خصوصی ملیا انتقاد کردند.

ناتاشا دختر کوچک تر اوباما که به زودی ۱۷ ساله می شود، حالا دوران دبیرستان خود را سپری می کند. او در سال ۲۰۱۶ مدتی در یک رستوران غذاهای دریایی مشغول به کار شد. ناتاشا اگرچه به اندازه ی خواهر بزرگ تر خود مورد توجه رسانه ها نبوده است اما گهگاه تصاویری از او هم در کنار خانواده ی خود یا در مکان های عمومی منتشر می شود.

منبع: shared
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود