چگونه ویزا گردشگری ۵ ساله مالتی پل کانادا بگیریم؟ [۵۰ نکته کاربردی]

آنچه برای تکمیل application و مراجعه به VAC و pick up ویزا نیاز دارید

چگونه ویزا گردشگری ۵ ساله مالتی پل کانادا بگیریم؟ [۵۰ نکته کاربردی]

ویزا توریستی مالتی پل ۵ ساله کانادا جهت سفر کوتاه مدت به سرزمین های سرد شمالی از جمله روادید مرسوم و متداول سفر به این کشور بوده که در سالهای اخیر، هموطنان بسیاری موفق به دریافت آن شده اند. دریافت روادید ۵ ساله چند بار ورود به کانادا، این امکان را به شما میدهد تا در مدت ۶۰ ماه، به دفعات وارد مرزهای کانادا شده و از آن خارج شوید. اگر گذرنامه شما هم کمتر از ۵ سال اعتبار دارد و خواستار دریافت روادید ۵ ساله کانادا هستید، نسبت به تعویض گذرنامه اقدام کنید. اداره گذرنامه نیروی انتظامی در این باره، همکاری لازم را با متقاضیان داشته است. در مدت زمان دریافت این نوع ویزا گردشگری کانادا، میتوانید هر سال  ۱۸۰ روز در کانادا باشید. امکان تغییر ویزا گردشگری کانادا به ویزا تحصیلی کانادا و ویزا کار کانادا وجود دارد.

دریافت روادید ۵ ساله کانادا همچون روادید شنگن، کار سختی است و یکی از ویزاهای پر چالشی که هموطنان دریافت میکنند، همین ویزا کانادا به شمار می رود. داشتن آن، هیچ تضمینی برای دریافت روادید شنگن و روادید سفر به ایالات متحده آمریکا نیست، اما به هر حال، شانس دریافت روادید دیگر را مثل ویزا ژاپن و استرالیا افزایش می دهد.

در سرویس دانستنی های روزیاتو، شما را با اطلاعات خوبی که برای دریافت ویزا ۵ ساله کانادا نیاز دارید آشنا میکنیم. توصیه میشود به جای اختصاص وقت و هزینه و سر و کله زدن با کارشناسان بعضا کم تجربه و بی اطلاع (که گاها حتی ۱ بار هم سابقه  دریافت روادید شنگن و کانادا ندارند) تورهای مسافرتی و آژانس های مجاز و غیر مجاز وتبلیغات دروغین اینترنتی!، کمی وقت گذاشته و به وب سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید تا مدارک و شرایط و اطلاعات لازم را کسب کنید.

حتما بخوانید: نمره های زبان مورد نیاز علاقمندان مهاجرت کاری و کارآفرینی به کانادا

ویزا گردشگری ۵ ساله مالتی پل کانادا

اگر قصد دریافت ویزا ۵ ساله مالتی پل کانادا را بر اساس دعوتنامه داشتید، از دوست و آشنا خود بخواهید، در فرم دعوتنامه، موارد فوق را لحاظ کند

نمونه ویزا ۵ ساله کانادا که در سال ۲۰۱۷ صادر و تا سال ۲۰۲۱ اعتبار دارد. این گذرنامه نیز تا سال ۲۰۲۱ اعتبار دارد

نکته ای که باید درباره اخذ روادید توریستی بلند مدت چند بار ورود کانادا بدانید آن است که باید از طریق لینکی که در بالا معرفی کردیم، پروفایلی برای خود در سایت ایجاد کرده و کد کاربری و رمز عبور دریافت کنید. مراحل درخواست وقت و اطلاعات و مدارک مورد نیاز را بر اساس فرمت فایل های درخواستی انجام داده و از طریق کارت اعتباری، هزینه های درخواست ویزای گردشگری کانادا را پرداخت کنید. اگر به این کارت اعتباری دسترسی ندارید، از شرکت های پرداخت مجازی استفاده کنید یا یکی از دوستان شما در کانادا یا هر جای دیگر جهان، هزینه اینترنتی ارزی را برای شما پرداخت کند. یکی از دلایلی که افراد به آژانس ها مراجعه میکنند، عدم آگاهی آنها از روش های تکمیل مدارک و گرفتن وقت و همچنین مشکلات در پرداخت ارزی اینترنتی است.

ویزا گردشگری ۵ ساله مالتی پل کانادا

با ورود به بخش TRV در سایت اداره مهاجرت کانادا، اطلاعات مربوط به طی کردن مسیر درخواست اینترنتی ویزا ۵ ساله کانادا را دنبال کنید

برای دریافت روادید کانادا مثل ویزا شنگن، هموطنان بایستی انگشت نگاری و عکسبرداری شده و به مرکزی جهت انجام این امور مراجعه کنند که مرکز خدمات ویزا کانادا یا VISA APPLICATION CENTER گفته می شود. این مراکز در همه  نقاط جهان مثل ایران یا هلند مستقر نیست و مکان های خاصی به ارائه خدمات مشغول هستند که فهرست مراکز خدمات ویزا کانادا به منظور انگشت نگاری و عکسبرداری متقاضیان دریافت ویزا این کشور را در لینک بالا مشاهده کنید.

مراحل  انگشت نگاری و عکسبرداری در مرکزی که خودتان مشخص کرده اید مثل آنکارا ترکیه، ظرف ۲۰ دقیقه انجام می شود و هیچ مصاحبه ای هم در کار نیست. هر فردی بایستی به صورت انفرادی در این مرکز حاضر شود و مراحل را انجام دهد. امکان اعزام وکیل و نماینده وجود ندارد. حتی اگر شما قبلا سابقه دریافت روادید کانادا را دارید، دوباره باید این مسیر را طی کنید.

پس از آنکه فرم آنلاین درخواست ویزا گردشگری کانادا را پر کرده و هزینه مربوطه را با کارت اعتباری پرداخت کردید و برای انگشت نگاری مراجعه نمودید، حدودا ۴۰ روز بعد نامه ای به آدرسی که مشخص کردید ارسال می شود و از شما خواسته می شود که گذرنامه خود را پست کنید. شما ۳۰ روز فرصت دارید که به درخواست passport request جواب داده و گذرنامه را به مرکز انگشت نگاری خود ارسال کنید. اگر این نامه دریافت کنید، با درخواست ویزا شما موافقت شده است.

اگر فرصت رفتن به VAC را  ندارید، از آژانس های گردشگری داخلی بخواهید تا اصطلاحا PICK UP گذرنامه شما را انجام دهند. معمولا با حدود ۴۰۰ هزار تومان یا کمتر این کار برای شما انجام می شود و ظرف یک هفته گذرنامه و الصاق برچسب روادید کانادا به دست شما میرسد.

به منظور درخواست روادید ۵ ساله سفر به کانادا،‌ حتما account ایجاد کنید.

نکته های خیلی مهم برای دریافت روادید ۵ ساله کانادا

 • سایت اداره مهاجرت کانادا همچون سایت اداره مهاجرت سوئد، آمریکا، نیوزلند و استرالیا، از پر بیننده ترین سایت های مهاجرتی جهان است و به زبان های مختلف، همه نوع اطلاعات لازم برای سفر گردشگری، تحصیلی، جاری، کارآفرینی و سرمایه گذاری و پناهندگی به کانادا را اشاره و توضیح داده است. لذا اگر زبان انگلیسی متوسطی دارید، همه صفحات را به دقت مطالعه کنید.
 • با سطح زبان انگلیسی در حد آیلتس ۵.۵ هم قادر خواهید بود تا اطلاعات سایت اداره مهاجرت کانادا را متوجه شوید.
 • دریافت روادید ۵ ساله کانادا، هیچ تضمینی برای دریافت روادید سفر به آمریکا و منطقه شنگن نیست.
 • یکی از متداولترین VAC کانادا برای انگشت نگاری، باکو آذربایجان و آنکارا ترکیه است.
 • هزینه های اخذ روادید ۵ ساله کانادا هر سال تغییر میکند.
 • هزینه های پیک آپ ویزا کانادا توسط موسسات گردشگری، کاملا رقابتی است و میتوانید پایین ترین قیمت را پیدا کنید.
 • تجربه دارندگان روادید ۵ ساله سفر به کانادا را میتوانید از لینکدین و شبکه های اجتماعی بدست آورید.
 • اخذ دعوتنامه برای دریافت روادید ۵ ساله سفر به کاندا الزامی نیست. اما شانس دریافت روادید را افزایش میدهد.
 • افرادی که کارمند شرکت های خصوصی هستند، گواهی سابقه بیمه تامین اجتماعی و گواهی شغلی را ترجمه کنند.
 • افرادی که بازنشسته  هستند، گواهی حمم بازنشستگی و فیش آخرین  حقوقی را ترجمه  رسمی کنند.
 • افرادی که کارآفرین هستند، گواهی کسب و همچنین اساسنامه و شرکتنامه و قراردادهای موجود را ترجمه کنند.
 • افرادی که دانشجو یا دانش آمکوز هستند، گواهی اشتغال به تحصیل را ضمیمه مدارک کنند.
 • اگر تا کنون روادید شنگن در گذرنامه شما ثبت نشده است، نسبت به دریافت آن حتی به مدت ۱ هفته اقدام و سپس نسبت به درخواست روادید ۵ ساله مالتی پل کانادا اقدام کنید.
 • ویزای توریستی کانادا به  مدت حداکثر ۱۰ سال  قابل صدور است. اما حداکثر زمان آن بستگی به اعتبار گذرنامه شما دارد که معمولا نهایت ۵ سال است.
 • امکان تمدید ویزا ۵ ساله کانادا برای متقاضیان پس از انقضا در صورت طی مجدد مسیر مربوطه امکان دارد.
 • با ویزا ۵ ساله مالتی پل کانادا، امکان سفر زمینی به آمریکا میسر نیست.
 • دریافت رواید شنگن تضمینی با داشتن ویزا ۵ ساله کانادا وجود ندارد. اگر چه شانس دریافت شنگن افزایش می یابد.
 • برای دریافت روادید ۵ ساله سفر به کانادا، نیازی به صرف ده ها میلیون تومان هزینه نیست. کافی  است مراحل سایت را دنبال کنید.
 • دریافت روادید گردشگری ۵ ساله مالتی پل، تضمینی برای دریافت  ویزای کار یا ویزا تحصیلی و همچنین اقدام قطعی برای مهاجرت کارآفرینی یا سرمایه گذاری immigrant Nominee Program’s (INP) Entrepreneur به منظور کسب اقامت دائم (Permanent Resident) نیست.
 • دریافت روادید ۵ ساله کانادا شانس متقاضیان دریافت اقامت دائم (PR) را افزایش می دهد. چرا که امتیاز سفر به این کشور و تجربه سفر به این کشور را در امتیازات ADAPTABILITY کسب میکنند که زمینه انتقال اپلیکیشن آنها از وضعیت عادی به POOL را افزایش می دهد.
 • زمان بین انگشت نگاری در سنتر تا اعلام جواب، بین ۵ تا ۶۰ روز متغیر است.
 • در زمان ارائه مدارک برای دریافت ویزا ۵ ساله این کشور، حتما گواهی تمکن مالی (BANK STATEMENT) که موجودی حساب شما را به دلار این کشور یا دلار آمریکا نشان دهد ضمیمه مدارک کنید. هر چقدر مبلغ بالاتر باشد بهتر است.
 • گواهی گردش حساب ۱ ساله هم ضمیمه مدارک کنید.
 • اگر سند سهام دارید هم ترجمه رسمی کنید.
 • حتی اگر ۱ دانگ واحد مسکونی یا تجاری یا اداری به نام شما در یکی از ۳۱ استان کشور است، سند را ترجمه رسمی کنید.
 • تا میتوانید مدارکی به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنید که دولت این کشور را نسبت به خروج شما از کانادا پس از انقضا ویزا، توجیه و قانع کند.
 • حتما در مدت سفر، محل اقامت خودرا رزرو کنید. این کار را از طریق بوکنیگ دات کام میتوانید انجام دهید.
 • ووچرهایی از سایت رزرواسیون که FREE CANCELLATION دارند را در نظر داشته باشید.
 • بیمه مسافرتی از جمله مدارکی است که باید ضمیمه کنید و دریافت آن ارزان است.
 • رونوشت روادید قبلی هم بر اساس فرمتی مورد نظر در سایت اداره مهاجرت آپلود کنید.

هزینه درخواست روادید اقامت موقت کانادا برای ایرانیان در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۰۰ دلار کانادا است.

اگر شما هم تجربه دریافت روادید ۵ ساله چند بار ورود به سرزمین های سرد شمالی قاره آمریکا را دارید، تجارب خود را در اختیار مخاطبان سرویس دانستنی های روزیاتو قرار دهید. توجه داشته باشید که برای دریافت روادید شنگن ۸ کشور، می بایست به پاساژ مجلل پالادیوم در خیابان زعفرانیه تهران مراجعه کنید.

دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • افشین رجب پور تیر ۲۴, ۱۳۹۷

  درود
  لطفا این چیزا را معرفی نکنید. متاسفانه اکثر افرادی که از ایران به اینجا یا کانادا مهاجرت میکنن عموما دارای پیشینه ی جرم هستند و تنها به این علت به اینجا سرازیر میشوند که در ایران جرمی کرده اند و میخواهند فرار کنند
  بنده از ده سالگی ساکن فرانسه هستم و تقریبا نود درصد هموطنانمان تنها کاری که اینجا میکنند انجام جرم هست. ده درصد اقلیت هم عموما دنبال یک ارامش در زندگی هستیم اگر هموطنانمان بگذارند.
  بدترین مجرمین فرانسه یا افریقایی هستند و یا ایرانی. متاسفانه تنها باعث ابروریزی ما شده و بس.

  • علی زمانی تیر ۲۴, ۱۳۹۷

   سلام جناب افشین
   سخن شما نهایت بی انصافی هست به گردشگران ایرانی و ساکنان ایرانی فرانسه و کانادا. امیدوارم روزی بشه که اینقدر دنیا را سیاه و سفید نبینیم.

   • ساکن مونیخ تیر ۲۵, ۱۳۹۷

    سلام جناب زمانی
    متاسفانه کمبود فعالیتهای فرهنگی سالهاست خودشو نشون داده. یک جامعه بر اساس فرهنگ و اموزش رشد میکنه و به کمال خودش میرسه. سالهاست که نگاه به این موضوع با نگاه های شخصی و سلیقه ایی بوده
    حرف این هموطن معترضم درسته به نوعی ولی طرز بیان و قضاوتشون اشتباهه
    همه جرم میکنیم چه المانی چه فرانسوی چه ایرانی چه عرب چه افریقایی ولی نباید قضاوتمون روی ملیتهای مختلف و مردمشون چون یک عده شون جرم میکنن باشه. به نظر من همه ی اینها قابل اصلاحه چون بشر ذاتش اینه که اموزش ببینه و بر اساس این فرهنگ و اموزشی که توش غرق میشه بار بیاد و به کمال برسه.
    اتفاقا من از بیان این اقا خوشم اومده که یک نوع نگاه انتقادی به رفتار و فرهنگ خودمون هست ولی انتقادشون متاسفانه به بیراهه و قضاوت اشتباه کشیده شده.
    تو المان که چندسالیه ساکنم حرف خوبی میزنن مردم. اینکه قضاوت باید بی طرف و بر اساس فاکتورهای مثبت باشه نه منفی.

    امیدوارم روزی بیاد مردم دنیا تو صلح و صفا باهم زندگی کنن.
    مقاله ی واقعا جامع و عالی بود.

  • ساکن مونیخم تیر ۲۵, ۱۳۹۷

   نه دیگه به این شوریم که میگی نیست
   مثلا کشورایی هستن نسبت جرم توشون بالا هس مثل فرانسه و ایتالیا
   ولی کشورایی هستن اتفاقا مهاجر زیادیم دارن ولی نسبت جرم کمتری دارن مثل المان و سوئد و دانمارک
   اینا همه به این برمیگرده که اون کشور مربوطه حالا چه فرانسه باشه چه المان که ساکنشم چه برنامه هایی برای ادغام و اموزش فرهنگی مهاجرین ایجاد کرده
   تو المان من نمیگم جرم نیست ولی نسبت به فرانسه خیلی کمتره. بام تاکید میگم نسبت به فرانسه خیلی کمتره
   اگه به ملیت قبلی مجرما نگاه کنیم میبینیم همه قشری هست چه ایرانی خودمون چه عرب چه افریقایی چه اروپایی
   کلا نمیشه یه ملیت رو چون چند نفرشون جرم میکنن بگیم همشون بده و بعدم بکوبونیم
   خودمون ایرانی هستیم دیگه. میدونیم ایرانیام جرم میکنن همونطور که گفتین. اگه بخواییم ملیتی رو بر اساس اینکه چون تعدادیشون جرم میکنن بکوبونیم خب باید به خودتونم تشر بزنین چون شمام ایرانی هستین. ولی این رفتارو این طرز تفکر فقط متعلق به کشورای جهان سومیه نه اروپا. اینجا هیچکی رو چون اتباعش خلافی مرتکب میشن قضاوت نمیکنن
   برا همینه میگم نباید شما چون از ملیت خودتون ضربه خوردین همه رو به یه چشم ببینید. میدونید از کجا فهمیدم ضربه خوردید؟ چوم اکثرا ضربه خوردیم
   خود منم گول هموطن خودمو خوردم نه یکبار بلکه چند بار. چه زمانی که ایران بودم چه زمانی که ترکیه بودم و چه زمانی که تو مجارستان بودم و چه الان که المانم. ولی دلیل نمیشه چون این شخص که فقط یک نفره و به من ضربه زده باعث قضاوت یکطرفه من بشه.
   شمام تنها شخص با این طرز فکر نیستین تو مونیخ المانم خیلیا هستن ولی این افکار اشتباهه و باید اصلاح بشه.ماها انسانیم پیشرفت میکنیم اگه امروز یکی بده فردا یه ادم خوب میشه. اگه امروز ده درصدیم فردا میشیم پنجاه درصد دو روز دیگه میشیم صد در صد. بشر همیشه دنبال تکامل و خوبیهاست اینو یادمون باشه
   امیدوارم این نوع قضاوت شما که تنها بر اساس جرم هموطنامون ایجاد شده عوض بشه.

   با ارزوی بهترینها برای شما هموطن گرامی مون تو فرانسه.