یک نظر

در روز ۸ ژوئن گذشته (۱۸ خرداد) بود که خبری تکان دهنده دنیای هالیوود و سرگرمی را در بهت و حیرت فرو برد: آنتونی بوردین، سر آشپز، مجری و سلبریتی دوست داشتنی خودکشی کرد. این سلبریتی محبوب ۶۱ ساله در زمان مرگ در فرانسه حضور داشته و بر روی فصل یازدهم از برنامه تلویزیونی مشهورش در شبکه سی ان ان با نام «اجزای ناشناخته» (Parts Unknown) کار می کرد که بدن بی جان او در اتاق هتلش پیدا شد. مسئولان پزشک قانونی و البته شبکه سی ان ان تایید کردند که علت مرگ وی خودکشی از طریق دار زدن بوده و دوست نزدیک و همکارش، اریک ریپرت، بوده که اولین بار بر سر جنازه او حاضر شده و مرگ او را به اطلاع پلیس رسانده است.

وصیتنامه آنتونی بوردین

آن روز سی ان ان در پیامی چنین نوشت:” با اندوهی فراتر از حد تصور، مرگ دوست و همکارمان، آنتونی بوردین را تایید می کنیم. عشق او به ماجراجویی های بزرگ، دوستان جدید، غذاها و نوشیدنی های خوشمزه و داستان های قابل توجهی از سراسر جهان از وی یک داستان سرای منحصر به فرد ساخته بود. اذهان و دعاهای ما در این شرایط بسیار دردناک همراه دختر و خانواده اوست”. آنتونی بوردین علاوه بر این که یک سرآشپز و نویسنده موفق و مشهور به شمار می رفت، یک پدر دوست داشتنی و خوب برای دختر ۱۱ ساله اش، آریان، نیز بود. بوردین رابطه بسیار نزدیک و خاصی با آریان داشت و همیشه از هر فرصتی برای وارد کردن او و نامش در آثار و مصاحبه هایش داشته و حتی او و نامش در میان جمع های دوستانه و اجراهایش حضور داشت.

وصیتنامه آنتونی بوردین

بوردین در کتاب «خوشمزه ها: کتاب آشپزی» (Appetites: A Cookbook) در این باره چنین می نویسد:” پدر بودن یک آرامش بسیار بزرگ بوده است زیرا اکنون به دلیل ژنتیکی و غریزی متعهد هستم که به کسی غیر از خودم اهمیت دهم. من پدر بودن را دوست دارم. نه، من عاشق پدر بودن هستم و هر چیزی که به آن مربوط می شود”. بوردین در آخرین مصاحبه اش با مجله People که یک ماه قبل از مرگش انجام شد اعتراف کرد که دخترش تنها دلیل وی برای ادامه زندگی بوده است:” همچنین من حس می کنم که چیزهایی برای زندگی کردن دارم. صادقانه بگویم که زمان هایی در زندگی ام بوده که با خودم فکر کرده ام من تلاش خوبی داشته ام چرا نباید این کار احمقانه را انجام بدهم، اینکار خودپسندانه را… از روی یک پرتگاه به درون آب با عمق نامشخص بپرم. وقتی به گذشته نگاه می کنم نمی دانم که آیا امروز نیز همین کار را می کردم یا خیر اما اکنون من پدر هستم یا دلیلی برای خوشحال بودن دارم”.

وصیتنامه آنتونی بوردین

همچنین وی اعتراف کرده زمانی که کارش بین او و دخترش جدایی و فاصله می انداخته است وی تغییراتی در برنامه کاری خود ایجاد می کرد تا بتواند مدت بیشتری در کنار دخترش باشد. بوردین سعی می کرد که اپیزودهای برنامه تلویزیونی خود در شبکه سی ان ان را به صورت متوالی در یک شهر فیلم برداری نکند تا بتواند دستکم ۵ روز در ماه را در کنار آریان باشد، دختری که همراه با مادرش، اوتاویا بوسیا، همسر سابق بوردین، در شهر نیویورک زندگی می کرد. متاسفانه هیولای مرگ درون ذهن بوردین نیز بسیار قوی بوده و حتی حضور در کنار دخترش نیز باعث نشد که وی از خودکشی منصرف شود.

وصیتنامه آنتونی بوردین

آریان که از زمان مرگ پدرش همواره نشان داده دختر محکم و قدرتمندی است اخیراً در حال اجرای یک آهنگ در نیویورک سیتی دیده شده است. مادرش با قرار دادن یک عکس از اجرای دخترش در اینستاگرام زیر آن چنین نوشت:” دختر کوچولوی ما امروز کنسرت داشت. او فوق العاده بود، بسیار قوی و شجاع. او پوتین هایی که تو برایش خریده بودی را پوشیده بود. امیدوارم که سفر خوبی داشته باشی، هر جا که هستی”. اما بعد از دسترسی روزنامه نیویورک دیلی نیوز به اسناد دادگاه در مورد املاک و ثروت بوردین و کسی که این ثروت را به ارث می برد، اکنون آریان بیش از هر زمان دیگری در کانون توجه رسانه ها قرار دارد.

وصیتنامه آنتونی بوردین

علیرغم این که گفته می شد این چهره مشهوری بیش از ۱۶ میلیون دلار ثروت دارد اما بر اساس این اسناد رسمی رقم ثروت واقعی او تنها ۱.۲۱ میلیون دلار است و این خبر بسیاری را در رسانه های اجتماعی حیرت زده کرد زیرا کسی باور نمی کرد که شخصیتی تا به این حد مشهور چنین ثروت ناچیزی داشته باشد. اسنادی که در دادگاه منهتن ارایه شده نشان می دهد که بوردین مبلغ ۴۲۵.۰۰۰ دلار به صورت نقد و پس انداز و ۲۵۰.۰۰۰ دلار به شکل وسایل و متعلقات شخصی دارد که مبلغ ۵۰۰.۰۰۰ دلار به شکل دارایی های غیرمنقول و ۳۵.۰۰۰ دلار نیز در حساب شخصی او به این مبالغ اضافه می شود.

وصیتنامه آنتونی بوردین

بر اساس وصیت نامه بوردین که در سال ۲۰۱۶ نوشته شده است، وی دخترش را صاحب بخش اعظم ثروتش قرار داده و همسر سابقش را قیم دختر و ثروتش تعیین کرده است. اگر چه بوردین در زمان مرگ با آسیا آرجنتو، مدل سرشناس، نامزده شده بود اما طلاق او از بوسیا هنوز نهایی نشده بود. در حالی که بسیاری از این بیم دارند که شاید آریان به دلیل سن کم و بی تجربه بودنش ثروت پدرش را به باد دهد اما باید گفت که وی شخصاً تا زمانی که به سن بلوغ نرسد اجازه دخل و تصرف در این ثروت را نخواهد داشت. همچنین در این وصیتنامه آمده است که در صورت مرگ آریان قبل از مرگ پدرش، تمام ثروت بوردین به مایرا کویزون، دایه آریان خواهد رسید.

وصیتنامه آنتونی بوردین

علاوه بر این در اسناد دادگاه چنین آمده که بوردین مبلغ ۱.۱ میلیون دلار دیگر نیز از خود به جای گذاشته و جزییات زیادی از آن در دسترس نیست. بدین ترتیب می توان احساس آرامش کرد که دختر خردسال آنتونی بوردین برای دریافت ثروت پدرش نیازی به مراجعه به دادگاه و دعوی حقوقی ندارد در حالی که در هالیوود بسیاری از بازماندگان شخصیت های مشهور برای دریافت سهم خود از ارث والدین و نزدیکانشان به دادگاه مراجعه کرده و جنجال آفرینی می کنند.

نکاتی باورنکردنی در مورد زندگی «آنتونی بوردین» که بسیاری از آن ها بی اطلاعند

واکنش های احساسی سلبریتی ها به خودکشی «آنتونی بوردین»؛ سرآشپز و مجری سرشناس

چنگال خونین «خودکشی» بر پیکر هنرمندان مشهور جهانی

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 3 / 5. تعداد رای: 2

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: shared
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • AM تیر 23, 1397

    نویسنده محترم لطفا اصلاح بفرمایید: غریزی درست است نه غریضی