قانون‌شکنان مشهور: ۱۰ ستاره هالیوودی که زندگی در پشت میله‌های زندان را تجربه کردند

قانون‌شکنان مشهور: ۱۰ ستاره هالیوودی که زندگی در پشت میله‌های زندان را تجربه کردند

شاید با خود فکر کنید که داشتن مقدار زیادی پول، یک خانه بزرگ و شهرتی جهانی برای نگه داشتن یک فرد در مسیری مستقیم و بدور از خلاف و دردسر کافی است. اما بسیاری از سلبریتی های سرشناس و بزرگ جهان عادات و رفتارهایی دارند که اغلب برای آن ها دردسرساز می شود. حتی برخی از آن ها بعد از زیر پا گذاشتن قانون به زندان رفته اند و تعداد آن ها نیز بسیار بیشتر از آن است که فکر می کنید. بسیاری از آن ها از این موضوع عبرت گرفته و خود را اصلاح کرده اند و برخی دیگر نیز هنوز به رفتارهای خودسرانه و جنجالی شان ادامه می دهند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ ستاره بزرگ هالیوودی آشنا کنیم که طعم زندان رفتن را چشیده اند.

۱- شان پن

بازیگران زندانی شده

شان پن که یکی از سرشناس ترین بازیگران هالیوود است به خاطر مشت زدن به صورت یکی از همبازی هایش دو ماه به زندان افتاد. ماجرا از این قرار بود که یکی از بازیگران فیلم «رنگ ها» (Colors ) از شان پن عکس بگیرد اما این سوپراستار هالیوود از کوره در رفته و به صورت او ضربه زد. در آن زمان شان پن به دلیل رفتار خشن با یک پاپاراتزی دوران محکومیت تعلیقی خود را می گذراند و نباید رفتارهای مشابه اینچنینی از او سر می زد. همچنین گفته شده که در دهه ۸۰، شان پن به همسر سابقش، مدونا، نیز حمله کرده که مدونا در سال ۲۰۱۵ در مصاحبه ای این ادعاها را دروغ، بی شرمانه و بیرحمانه توصیف کرد.

۲- کیفر ساثرلند

بازیگران زندانی شده

کیفر ساثرلند نیز که این روزها مشغول بازی در نقش رییس جمهور در سریال «بازمانده برگزیده» (Designated Survivor) است در سال ۲۰۰۷ به دلیل رانندگی در حین مستی دستگیر شد. وی از سال ۱۹۸۹ تا آن زمان ۴ بار به دلیلی مشابه دستگیر شده بود و بدین ترتیب ۴۸ روز را در زندان گذراند اما ظاهراً از این موضوع درست نگرفته است. ساثرلند پس از اینکه در سال ۲۰۰۹ با سر خود ضربه ای به صورت یک طراح مد وارد کرد خود را به اداره پلیس معرفی نمود اما بعد از عذرخواهی رسمی طرفین، ساثرلند آزاد شد.

۳- پل مک کارتنی

بازیگران زندانی شده

پل مک کارتنی، عضو سابق گروه معروف بیتلز شاید یک شوالیه باشد و لقب سِر را از ملکه بریتانیا دریافت کرده باشد اما روزگاری سبک زندگی شبیه یک راک استار داشت. در سال ۱۹۸۰ در فرودگاه توکیو حدود ۱۵ گرم ماریجوانا در وسایل وی پیدا شد. به گفته مک کارتنی، زمانی که مامور بازرسی فرودگاه توکیو، این بسته ماریجوانا را از درون ساک پل بیرون کشید بسیار بیشتر از خود مک کارتنی از این ماجرا ناراحت شده بود. این ماجرا باعث شد که مک کارتنی ۱۰ روز به زندان رفته و ۱۱ کنسرت خود را لغو کند که خسارتی ۱ میلیون دلاری را برای وی در پی داشت.

اما مک کارتنی شانس آورد که قانون ژاپنی ها در حق وی اعمال نشد زیرا در آن زمان مجازات چنین عمل خلافکارانه ای ۷ سال کار اجباری سخت بود. البته مک کارتنی یک بار دیگر نیز در سال ۱۹۸۴ در سفر به باربادوس با مقداری ماریجوانا دستگیر شد اما این بار تنها با ۲۰۰ دلار جریمه از مهلکه گریخت.

۴- مارک والبرگ

بازیگران زندانی شده

مارگ والبرگ همیشه در نقش های سرسخت و قوی بازی می کند اما وی در دوران نوجوانی یک شرور واقعی و کامل بوده است. والبرگ زمانی که تنها ۱۶ سال داشت به جرم حمله و تلاش برای کشتن دو مرد ویتنامی تبار در ایالات متحده دستگیر شد. در دادگاه والبرگ محکوم شد اما تنها ۴۵ روز از دوران ۲ ساله محکومیتش را در زندان گذراند. وی پس از این ماجرا با قربانیان خود بیشتر آشنا شده و از آن ها طلب بخشش کرد. وی گفته شده که دوست دارد همه گذشته او را به خاطر بیاورند و بدانند که چگونه می توان مسیر زندگی را عوض کرده و به یکباره به انسانی جدید تبدیل شد.

۵- وسلی اسنایپس

بازیگران زندانی شده

آیا متوجه شده اید که وسلی اسنایپس پس از بازی در اولین فیلم «تیغه» (Blade) برای مدتی از سینما و کانون توجه دور بود؟ در واقع در آن دوران اسنایپس به دلیل عدم پرداخت مالیات هایش بین سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۰ گناهکار شناخته شده و ۳ سال را در زندان و حصر خانگی به سر برد اما این موضوع نیز باعث نشد که اسنایپس حرفه بازیگری را کنار بگذارد.

۶- تیم آلن

بازیگران زندانی شده

بازیگر سریال «آخرین مرد استوار» (The Last Man Standing ) ظاهراً از آن مردانی به شمار می آید که همیشه مرد خانواده بوده اند اما این موضوع دستکم در مورد آلن صحت ندارد. قبل از این که آلن وارد دنیای تلویزیون شود یک قاچاقچی واقعی مواد مخدر بود. در سال ۱۹۷۸ آلن به جرم به همراه داشتن حدود ۵۰ گرم کوکایین از فرودگاه بیتل کریک،میشیگان دستگیر شد. آلن تنها با لو دادن دیگر قاچاقچیان مواد مخدر توانست از مجازات حبس ابد بگریزد و تنها ۲ سال در پشت میله ها ماند. وی می گوید که این موضوع باعث شد وی به شدت احساس ندامت و شرمندگی کرده و زندگی اش را با ترسیم اهداف جدید تغییر دهد.

۷- رابرت داونی جونیور

بازیگران زندانی شده

ستاره فیلم های «انتقام جویان» (Avengers) همواره در مورد دوران اعتیادش به مواد مخدر صحبت کرده است؛ به خصوص از زمانی که پسرش ایندیو نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. بین سال های ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۸، جونیور ۱۱۳ روز را در زندان مرکزی لس آنجلس کانتی گذراند. همچنین وی پس از زیر پا گذاشتن قوانین دوران محکومیت تعلیقی اش در سال ۱۹۹۹ بار دیگر به زندان افتاد. اما آشنا شدن با همسرش، سوزان لوین، باعث شد که جونیور دست از مصرف مواد مخدر برداشته و رفته رفته به یکی از ثروتمندترین بازیگران هالیوود تبدیل شود. وی گفته که دیگر آن انسانی که قبلاً بود نیست.

۸- کریستین اسلیتر

بازیگران زندانی شده

کریستین اسلیتر در همان دوران نوجوانی به شهرت رسید اما کنار آمدن با شهرت در چنین سنینی بسیار سخت است. وی در سال ۱۹۸۹ پس از درگیر شدن با ماموری که او را متوقف کرده بود به جرم اهانت و حمله به پلیس و همچنین رانندگی در حالت مستی به زندان فرستاده شده اما تنها ۱۰ روز در زندان ماند. سپس در سال ۱۹۹۴ و بعد از اینکه هنگام سوار شدن به هواپیما یک اسلحه در وسایل او پیدا شد، قاضی او را به انجام کارهای عام المنفعه محکوم کرد.

وی یک بار دیگر نیز به جرم حمله به نامزد خود و یک مامور پلیس در حالت مستی به زندان فرستاده شد. در نتیجه این حادثه، اسلیتر ۳ ماه را پشت میله ها گذراند و ماه های بیشتری را نیز در مراکز درمانی و ترک اعتیاد به سر برد. اسلیتر آخرین بار در سال ۲۰۰۵ به جرم بدرفتاری و حمله به یک زن در خیابان دستگیر شد اما این بار اسلیتر به زندان نرفته و دادگاه برای وی قرار منع تعقیب صادر کرد.

۹- میشله رودریگز

بازیگران زندانی شده

میشله رودریگز در سال ۲۰۰۸ به جرم زیر پا گذاشتن قوانین دوران محکومیت تعلیقی اش، ۶ ماه را در زندان گذراند. میشله بارها به دلیل رانندگی در حالت مستی دستگیر شده بود و حتی زمانی که تحت نظر قرار داشت نیز دست از این عادت خود نکشید. حتی وی نتوانست انجام خدمات اجتماعی که به آن محکوم شده بود را به اتمام برساند. این بار اما تنها پس از ۱۸ روز و به دلیل شلوغی زندان و کمبود جا، رودریگز از زندان آزاد شد و از آن به بعد بود که رودریگز، به گفته خودش، متحول شد. وی می گوید که در آن دوران از زیر بار مسئولیت های خود شانه خالی می کرده و دختر بدی بوده است اما امروز دیگر می توان او را دختری خوب نامید.

۱۰- مارتا استیوارت

بازیگران زندانی شده

شاید باورکردنی نباشد اما ملکه زنان سرآشپز جهان که کتاب های آشپزی او را بسیاری خوانده اند به جرم های مختلف نزدیک به ۵ سال را در زندان گذرانده است. استیوارت به جرم رانت خواری و تلاش برای منحرف کردن تحقیقات اداره پلیس دستگیر شد و به گفته خودش این موضوع برای وی بسیار گران تمام شد. به گفته خودش وی در تمام مدت زندانی بودنش تنها بال جوجه زندان را می خورد زیرا تنها چیزی بود که در زندان می توانست بخورد.

با بادیگاردهای خوش تیپ و محبوب سلبریتی ها آشنا شوید

۱۴ سلبریتی مشهوری که برای بچه دار نشدن دلایل خاص خود را دارند [قسمت اول]

سلبریتی های سرشناسی که به دلایلی خاص اجازه سفر به چین را ندارند

سلبریتی هایی که بخش زیادی از ثروت خود را صرف جراحی زیبایی کرده اند

 

منبع: shared
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود