میز کار شما چه رازهایی را درباره شخصیت تان برملا می کند؟

میز کار شما چه رازهایی را درباره شخصیت تان برملا می کند؟

شاید در نگاه اول به نظر برسد که نکته ی خاصی در مورد میز کار وجود ندارد اما شاید تا به حال متوجه شده باشید که میزهای کار افراد مختلف تفاوت هایی با هم دارند. در حقیقت روانشناسان معتقدند ما به طور ناخودآگاه از طریق میز کارمان رازهایی را درباره ی خودمان آشکار می کنیم. در اینجا به حقایقی می پردازیم که میز کار در مورد شخصیت ما برملا می کند.

۱- اگر یک عکس خانوادگی روی میز کارتان دارید

شخصیت شناسی میز کار

یعنی اهمیت زیادی برای روابط خود قائلید. شما رابطه ی نزدیکی با خانواده ی خود دارید و آن ها انگیزه ی سختکوشی شما هستند. اما اگر میز کارتان مملوء از عکس های خانواده یا دوستان تان باشد همکاران تان تصور می کنند علاقه ای به محل کارتان ندارید و ترجیح می دهید هر جایی جز آنجا باشید.

۲- اگر هیچ عکسی از خانواده یا دوستان روی میز کارتان ندارید

یعنی اهمیت زیادی برای حریم شخصی خود قائلید و می توانید زندگی کاری و شخصی خود را از هم تفکیک کنید. بعضی معتقدند محل کار جای امور کاری و خانه محل امور شخصی است، به همین دلیل تنها وسایلی را روی میز کار خود می گذارند که مرتبط با شغل آن ها است. این به معنای آن نیست که شما روابط نزدیک و محبت آمیزی در زندگی خود ندارید، بلکه تنها نشان می دهد می خواهید زندگی شخصی و کاری خود را با از یکدیگر تفکیک کنید.

۳- اگر میز کار نامنظمی دارید

یعنی فرد مبتکر و خلاقی هستید. نامنظم بودن میز کار نشان دهنده ی بی نظمی در نگرش نسبت به کار و زندگی است و به همین دلیل به نظر می رسد مغلوب این آشفتگی شده اید. این مسأله تا حدودی درست است اما این همه ی ابعاد شخصیت شما نیست. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کسانی که میز کار نامنظمی دارند، تفکرات مرسوم در مورد چارچوب ها برای آن ها اهمیتی ندارد و این افراد نگرش ذهنی خاص خود نسبت به فرآیند کار خود را بسیار مهم تر از نظم و ترتیب میز کارشان می دانند.

۴- اگر روی میز کارتان عروسک دارید

یعنی شخصیت کودک مانند و سرخوشی دارید. عروسک روی میز کارتان نشان می دهد شخص خونگرم و بازیگوشی هستید یا اغلب اوقات فرزندان تان به محل کارتان می آیند. با این حال ممکن است دیگران تصور کنند شما از آن دست افرادی هستید که به مسائل سطحی علاقه دارند و اگر تعداد عروسک ها زیاد باشد این مسأله شما را فردی نابالغ و حتی از نظر اجتماعی بی دست و پا نشان می دهد.

۵- اگر میز بسیار منظمی دارید

یعنی علاقه ی زیادی به نظم و مقررات دارید. اگر معتقدید که روی میز کار برای هر چیزی جای مشخصی وجود دارد، احتمالا از وجود نظم در دیگر بخش های زندگی تان هم لذت می برید. شما زمانی بهترین عملکرد را دارید که مقررات و انتظارات مشخصی وجود داشته باشد. با این حال توجه داشته باشید که این مسأله نشان می دهد شما می خواهید ظاهری بی نقص از خود به دیگران ارائه دهید و در برابر تغییرات سرسخت هستید، بنابراین مراقب باشید که علاقه ی شما به نظم و ترتیب به انعطاف ناپذیر بودن شما تعبیر نشود.

۶- اگر وسایل بازی و سرگرمی روی میز کارتان دارید

یعنی از نظر ذهنی شخص کنجکاوی هستید. همه ی ما در طول ساعات کاری به یک استراحت ذهنی کوتاه نیاز داریم و اگر شیوه ی شما برای این کار، یک بازی یا پازل است، این مسأله نشان می دهد که از کار با ذهن خود به روش های مختلف و یادگیری چیزهای جدید لذت می برید. با این حال اگر میز کارتان مملوء از وسایل بازی و سرگرمی باشد همکاران تان تصور می کنند به جای انجام کار مشغول بازی می شوید.

۷- اگر میز کارتان مملوء از کاغذ است

یعنی طرز فکر متفاوتی دارید. بعضی معتقدند خالی بودن میز نشان دهنده ی خالی بودن ذهن است و به همین دلیل ترجیح می دهند هر چیزی که با آن کار می کنند را جلوی چشمان شان بگذارند. اگرچه این افراد نامنظم به نظر می رسند، اما اغلب از سیستم ذهنی خاص خود برخوردارند و جای دقیق هر چیزی را می دانند.

۸- اگر میز کارتان مملوء از بسته بندی خوراکی ها و زباله است

یعنی شخص افسرده ای هستید. بی نظمی و کثیف بودن با یکدیگر متفاوت هستند و اگر میز تمیزی ندارید باید بدانید که این از نشانه های اولیه و هشدار دهنده ی افسردگی است. اگر این روزها روحیه ی خوبی ندارید حتما مشکل خود را با کسی در میان بگذارید.

۹- اگر مجسمه های کوچکی از فیلم های علمی تخیلی دارید

یعنی شما در اصطلاح یک نرد (Nerd) پر شور هستید. نردها افراد کسل کننده و غیر جذابی هستند که گرچه استعداد زیادی دارند اما زمان خود را صرف کارهایی می کنند که برای عموم مردم جذاب نیست. تفاوتی ندارد به شخصیت های جنگ ستارگان علاقه دارید یا هر داستان علمی تخیلی دیگری؛ به نمایش گذاشتن سرگرمی شخصی خود در محل کار نشان می دهد که نرد بودن ویژگی اصلی شخصیت شما است. به علاوه مجسمه های کوچک روی میز کارتان نشان می دهد شور و اشتیاق زیادی نسبت به علائق خود دارید که این مسأله می تواند در مورد پروژه های کاری شما هم صدق کند.

۱۰- اگر ضدعفونی کننده ی دست روی میز کارتان دارید

یعنی به سلامتی خود توجه دارید (و شاید کمی هم از این بابت نگران هستید). جز در مواردی مثل کار در مراکز درمانی و مطب پزشکان، داشتن مواد و دستمال های ضدعفونی کننده مسأله ی عادی ای نیست. با این کار به همکاران تان نشان می دهید که مراقب سلامت خود (و حتی آن ها!) هستید اما ممکن است آن ها تصور کنند برای هر مسأله ی بی اهمیتی دلواپس می شوید و شخص انعطاف پذیری نیستید. بنابراین بهتر است این وسایل بهداشتی را به کشوی میزتان انتقال دهید.

۱۱- اگر جمله ی کنایه آمیزی روی لیوان تان وجود دارد

یعنی حس شوخ طبعی دارید اما کمی بی ادب و گستاخ هستید. جمله های طنزآمیز روی لیوان ها بدون آنکه توضیحی درباره ی خود بدهید اطلاعات زیادی را درباره ی شما بیان می کنند. اگر جمله ی روی لیوان تان به خط قرمزها نزدیک باشد، یعنی می خواهید نشان دهید که دوست دارید فقط کمی خارج از چارچوب ها رفتار کنید. شما واقعا یاغی نیستید بلکه می خواهید گاهی کمی با رفتارهای یاغی گرایانه تفریح کنید.

۱۲- اگر روی میز کارتان ساعت دارید

یعنی برنامه ریزی برای شما اهمیت زیادی دارد. بیشتر افراد از طریق کامپیوتر، تلفن همراه یا ساعت مچی خود زمان را چک می کنند بنابراین گذاشتن ساعت روی میز نشان می دهد که حتی زمان زندگی و مرگ تان هم طبق برنامه است و اهمیت زیادی برای وقت شناسی قائلید. به این ترتیب کارهای شما و همکاران تان سر وقت و طبق برنامه انجام می شود بدون آنکه نیازی به صحبت درباره ی آن باشد. البته تا زمانی که نسبت به این مسأله سختگیر نباشید، این کار در مجموع ایرادی ندارد.

۱۳- اگر روی میز کارتان یک گلدان گل تازه می گذارید

یعنی فرد شاد و با اعتماد به نفسی هستید. گل های تازه به سرعت انرژی می بخشند و تفاوتی ندارد هدیه ای از طرف محبوب تان باشند یا در راه محل کارتان آن ها را خریده باشید. گل های روی میز کارتان نشان می دهد شخص شادی هستید و به زیبا بودن فضاهای شخصی خود اهمیت می دهید. به علاوه احتمالا نشان دهنده ی آن است که شخص آرامی هستید و مایلید که دیگران هم در محل کار شما احساس راحتی کنند، چون طبیعت برای بیشتر آدم ها آرامش بخش است.

۱۴- اگر میز کارتان مملوء از جایزه است

یعنی شخص هدف محوری هستید. بعضی افراد معتقدند شغل آن ها و میزان موفقیت شان در آن نقش مهمی در توصیف آن ها از خودشان دارد. با به نمایش گذاشتن جوایز خود به دیگران نشان می دهید که شخص سختکوش و بسیار موفقی هستید و با تعیین هدف انگیزه ی زیادی پیدا می کند. با این حال نباید تعداد این جوایز روی میز کار زیاد باشد در غیر اینصورت به نظر می رسد درباره ی خودتان اغراق می کنید.

۱۵-  اگر روی همه چیز یادداشت چسبانده اید

یعنی علاقه ی زیادی به فهرست کردن دارید اما افکارتان کمی پراکنده است. اگر میز کارتان مملوء از یادداشت های رنگی برای یادآوری کارهایی است که باید انجام دهید، این مسأله نشان می دهد که دوست دارید هر چیزی را بنویسید و از دیدن حذف شدن کارهای انجام شده لذت زیادی می برید. با این حال، ممکن است همکاران تان تصور کنند بی نظم و آشفته هستید یا بیش از اندازه کار دارید بنابراین فقط مهم ترین کارهایتان را یادداشت کنید.

۱۶- اگر پوستری با جملات الهام بخش روی میز کارتان دارید

یعنی شخص مصممی هستید و توانایی حل مشکلات را دارید. یک جمله ی الهام بخش در زمان درست می تواند تأثیر زیادی داشته باشد و همان چیزی باشد که نیاز دارید بشنوید. داشتن یک تقویم کوچک با جملات انگیزشی یا چند تصویر الهام بخش ایده ی خوبی است اما اگر میز کارتان مملوء از آن ها باشد، شما را شخصی نگران و بدون اعتماد به نفس نشان می دهد که منتظر هستید نیروی هستی از راه برسد و شما را نجات دهد.

۱۷- اگر میز کارتان کاملا خالی است

یعنی دوست دارید کنترل همه چیز را در دست داشته باشید. وقتی فضای میز کارتان را خالی و باز نگه می دارید، این مسأله نشان می دهد که ترجیح می دهید اطلاعاتی که در مورد کار و خودتان به دیگران می دهید را تحت کنترل داشته باشید. به علاوه ممکن است به این معنی باشد که شخص حساسی هستید و حواستان به راحتی پرت می شود، بنابراین برای آنکه بتوانید به خوبی کار کنید چیزهایی که ممکن است حواستان را پرت کند را به حداقل می رسانید.

منبع: rd
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود