۹ آزمایش باورنکردنی و شوکه کننده تاریخ که توسط انسان انجام شده اند [قسمت اول]

۹ آزمایش باورنکردنی و شوکه کننده تاریخ که توسط انسان انجام شده اند [قسمت اول]

قرن بیستم چنان پر از آزمایش های شیطانی بود که جای تعجب دارد نسل انسان توانست این قرن خوفناک را زنده پشت سر بگذارد. علم موضوع بسیار خوب و مفیدی است که به پیشرفت های خیره کننده ای در تکنولوژی تبدیل می شود. علم باعث کشف حقایق جدید در مورد طبیعت اطرافمان می شود. از طریق همین علم است که داروهای جدیدی برای درمان بیماری های لاعلاج کشف می شود. اما همین علم گاهی دست به کارهای هولناکی می زند؛ برای مثال دست راست یک مرد را قطع کرده و به دست چپ او پیوند می زند تا ببیند که دست مذکور کار می کند یا خیر.

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

دولت ها در بسیاری از این موارد هولناک مقصر اصلی بوده اند که این آزمایش ها را به صورت سری پیش برده اند. اما با گذشت زمان بسیاری از این آزمایشات غیرانسانی فاش شده و با اطلاع از آن ها به خود خواهید گفت:”اوووه، مردم در گذشته حقیقتاً شیطانی بوده اند”. اما واقعیت این است که انسان ها در طول هزاران سال زندگی بر روی کره زمین تغییر چندانی نکرده اند و می توان انتظار داشت که در آینده نیز شاهد فاش شدن آزمایش هایی غیرانسانی و هولناک شویم که در حال حاضر به صورت مخفیانه در حال انجام هستند.

در این میان برخی از آزمایش هایی که توسط انسان انجام شده بسیار فراتر از حد تصور است و حال شما را خراب خواهد کرد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۹ آزمایش عجیب و غیرانسانی که در تاریخ بشر انجام شده و باور آن ها بسیار سخت است آشنا کنیم.

۹- انسان- شامپانزه

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

ایلیا ایوانوویچ ایوانف یک زیست شناس شناخته شده و محترم روسی در دوران حکومت اتحاد جماهیر شوروی بود که برای اولین بار با لقاح مصنوعی ۵۰۰ مادیان از اسپرم یک اسب نر به شهرت رسید. در سال ۱۹۱۰، ایوانف در کنگره جهانی جانورشناسی سخنرانی ایراد کرد که در آن امکان هیبریدی انسان- شامپانزه (نیمه انسان نیمه شامپانزه) را با استفاده از تکنولوژی جدید او را تشریح کرد. خبرهای مربوط به این پروژه به گوش استالین رسید. گفته می شود که بعدها استالین به ایوانف دستور داد که سربازانی هیبریدی از انسان و شامپانزه تولید کند که قدرت های فراانسانی داشته، احساس درد نداشته و برای زنده ماندن هر چیزی بخورند.

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

اما واقعیت این است که استالین می خواست غیرممکن بودن چنین ایده ای را به اثبات برساند. در ابتدا ایوانف قصد داشت با استفاده از اسپرم انسان، شامپانزه های ماده را باردار کند اما آزمایشات او در این حوزه شکست خورد. سپس وی معادله را تغییر داده و سعی کرد تعدادی زن را با اسپرم یک اورانگوتان باردار کند.

البته گفته می شود که وی رضایت یک زن را برای انجام چنین آزمایشی جلب کرده اما قبل از شروع آزمایشات، اورانگوتان مذکور مرده و آزمایشات ناتمام باقی ماند. به دلیل تغییرات سیاسی که رخ داد این آزمایشات به شدت محکوم شده و ایوانف نیز قبل از این که بتواند تحقیقات خود در این حوزه را تکمیل کند دستگیر و زندانی شد و بعدها نیز مجبور به ترک شوروی گردید.

۸- زنده کردن سر بریده سگ

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

در سال ۱۹۴۰ فیلمی از یک آزمایشگاه روسی در حال زنده کردن سر بریده یک سگ خبرساز شد. در طول پخش فیلم یک دانشمند بریتانیایی به نام جان هالدین به تشریح آزمایشات صورت گرفته می پردازد و ادعا می کند که در طول دوران جنگ جهانی دوم خود در این آزمایشگاه حضور داشته و شاهد انجام آزمایش مذکور بوده است. جان هالدین در روزگار خود دانشمندی سرشناس بود و کمتر کسی در واقعیت و درست بودن ویدیو مذکور و ادعاهای او شک دارد. این ویدیو با دو آزمایش شروع می شود که نشان می دهد ارگان های بدن یک سگ حتی پس از خارج شدن از بدن او نیز کار می کنند.

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

ابتدا قلب سگ که به لوله هایی وصل شده به تپیدن ادامه می دهد و سپس ریه او را می بینیم که انقباض و انبساط معمول خود را در یک طرف فلزی انجام می دهد در حالی که به تعدادی لوله و یک ماشین متصل شده است. در ادامه به ترسناک ترین بخش فیلم می رسیم: سر بریده شده یک سگ به یک ماشین دیالیز وصل شده و خون مملو از اکسیژن به درون سر پمپاژ می شود تا آن را زنده نگه دارد.

سر این سگ در حالی که کاملاً از بدن جدا شده همچنان به لمس شدن و نور واکنش نشان داده طوری که باور کردنی نیست که از بدن جدا باشد. در ادامه سگی زنده را می بینیم که تمامی خون بدن او خارج می شود تا اینکه قلبش از فعالیت باز می ایستد و حیوان زبان بسته می میرد. سپس دوباره خون به بدن او پمپاژ می شود و حیوان دوباره زنده می شود.

۷- منجمدم سازی نازی ها

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

نازی ها در طول دوران حکومتشان آزمایش های متعددی از جمله آزمایش «کم گرمایی» (hypothermia) یا منجمد سازی انجام می دادند. در واقع ایده انجام این آزمایش ها زمانی شکل گرفت که آلمان ها متوجه شدند آن ها تحمل گرمای یخبندان سرزمین های اشغالی شوروی را ندارند اما روس ها بدون مشکل خاصی در این هوا بیرون آمده و می جنگیدند. آلمان ها به این نتیجه رسیدند که این برتری روس ها باید ژنتیکی باشد و نیروی هوایی نازی ها موسوم به «لوفت وافه» شروع به انجام آزمایش هایی روی سربازان دستگیر شده روسی در داخائو و یهودیان زندانی در آشوویتز کرد.

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

روی ۲۸۰ تا ۳۰۰ زندانی بین ۳۶۰ تا ۴۰۰ آزمایش صورت گرفت و قرار بود واکنش بدن این افراد نسبت به دماهای منجمد کننده مورد بررسی قرار گیرد و در ادامه روش های متفاوتی برای گرم سازی مجدد بدن انجام شود. بدین منظور زندانیان مذکور را ساعت ها در فضای باز و در دمای نزدیک به ۶ درجه زیر صفر به صورت لخت نگه می داشتند تا واکنش بدن به این سرما را مورد بررسی قرار دهند.

برخی دیگر از این زندانیان در حالی که یونیفورم خلبانی به آن ها پوشانده می شد در آب های یخ زده غوطه ور می شدند. حتی در مواردی نیز جنازه یخ زده این زندانیان در آب در حال جوش انداخته می شد. در نتیجه این آزمایشات غیرانسانی بیش از ۱۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

۶- آزمایش MKUltra

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

برنامه موسوم به MKUltra یک برنامه کنترل ذهن بود که توسط سازمان سیا در سال ۱۹۵۳ آغاز شد. هدف از این آزمایشات  شناسایی و توسعه داروها و رویکردهایی برای استفاده در بازجویی ها به منظور ضعیف کردن اشخاص و اعتراف گیری از آن ها از طریق کنترل ذهن بود. تمرکز سازمان سیا در ابتدا بر روی داروی روانگردان LSD-25 بود که به نام «اسید» نیز شناخته می شد. برخلاف مفاد عهدنامه نورنبرگ، به کار بردن این دارو روی انسان ها بدون رضایت آن ها شکل می گرفت. در واقع عوامل این آزمایشات غیرانسانی هر کسی که می توانستند را مورد آزمایش قرار دادند.

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

روسپی ها، زندانیان، بیماران روانی، کارکنان سازمان سیا، پزشکان، کارمندان دیگر ارگان های دولتی، پرسنل نظامی و حتی تعداد نامشخصی از عموم مردم بدون اطلاع و رضایت خود مورد آزمایش قرار گرفتند. برای مثال به یک بیمار که شرایط روانی خوبی نداشت به مدت ۱۷۴ روز متوالی داروی LSD-25 خورانده شد. هدف از این کار یافتن راهی برای اعتراف گرفتن از افراد یا پاک کردن خاطرات آن ها و تولید دارویی با نام «عامل ربات» بود.

داروهای روانگردان و مخدر دیگری مانند هروئین، تمازپام، مسکالین، سیلوسیبین، حشیش و الکل در این آزمایشات مورد استفاده قرار گرفت. در یکی از این آزمایشات که در زندان انجام شد، ماموران سازمان سیا دارویی مسکن و خواب آور به نام «باربیتورات» (barbiturate) که برای سرکوب کردن سیستم عصبی مرکزی تجویز می شد را به یک بازوی او و آمفتامین را نیز به بازوی دیگر او تزریق می کردند.

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

بعد از تزریق باربیتورات زندانیان به خواب رفته و ماموران بدون اطلاع آنان آمفتامین را تزریق می کردند. در چنین شرایطی از انان سوالاتی پرسیده می شد که در اکثر موارد با پاسخ های گنگ و بی معنی زندانیان همراه بود اما در مواردی نیز اعترافاتی از زندانیان گرفته شد.

آزمایشاتی مانند هیپنوتیزم و استفاده از نورهای بسیار درخشان و صدای موسیقی بسیار بلند نیز در این برنامه انجام گرفت. اطلاعات بسیار کمی در مورد اتفاقاتی که در طول این آزمایشات رخ داد وجود دارد زیرا قبل از شروع تحقیقات قضایی در مورد ماجرا، رییس وقت سازمان سیا دستور داد که تمامی اسناد مربوط به این پروژه نابود شود.

۵- آزمایش سفلیس Tuskegee

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

در سال ۱۹۳۲ در آلاباما، تحقیقاتی در مورد تاثیرات سفلیس درمان نشده بر سلامت سیاهپوستان ایالات متحده انجام گرفت. این تحقیقات توسط سوریس بهداشت عمومی کشور انجام شده و به سیاهپوستانی که در این تحقیقات شرکت می کردند قول خدمات درمانی مادام العمر مجانی، مراسم خاکسپاری مجانی و تهیه غذا در دوره آزمایشات داده شد اما خیلی زود مشخص شد که این ها نیز دروغ هایی مانند دیگر دروغ های بزرگ تر بودند. ۶۲۲ مرد سیاهپوست در این تحقیقات شرکت کردند. از این تعداد ۴۳۱ نفر از قبل به بیماری سفلیس مبتلا شده و ۱۶۹ نفر نیز هنوز به این بیماری دچار نشده بودند.

آزمایشات غیرانسانی در طول تاریخ

به آن ها گفته شده بود که این تحقیقات ۶ ماه به طول خواهد انجامید اما در واقع بیش از ۴۰ سال به درازا کشید. بعد از این که تمامی بودجه مربوط به این تحقیقات هزینه شد، پزشکان بدون این که به بیماران بگویند دیگر خبری از درمان نیست به آزمایشات خود ادامه دادند.

حتی بعد از این که مشخص شد پنی سیلین در درمان سفلیس موثر است نیز این افراد همچنان در حالت بیماری نگه داشته شده تا ببینند که بیماری در بدن آن ها چگونه توسعه می یابد. سرانجام خبرهایی در مورد این آزمایشات غیرانسانی در سال ۱۹۷۲ به دست رسانه ها رسید و بدین ترتیب این پروژه متوقف شد. در طول این تحقیقات بیش از ۴۰ زن به بیماری سفلیس مبتلا شده و بیش از ۱۹ کودک نیز با بیماری سفلیس مادرزادی به دنیا آمدند.

قسمت دوم این مطلب را در این لینک مطالعه نمایید.

نگاهی به بی رحمانه ترین و هولناک ترین آزمایش های علمی تاریخ

۵ نمونه از وحشتناک ترین ابزارهای شکنجه که در قرون وسطی مورد استفاده قرار می گرفته اند

منبع: whatculture
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • محسن مرداد ۴, ۱۳۹۷

  باز بگید این امریکایی ها و این انگلیسی ها ادم های خوبی هستند اون ها حتی به خودشون هم رحم نمی کنند کی می خواین از این خواب بیدار شین

 • مصطفی مرداد ۷, ۱۳۹۷

  سلام خواستم گزارش بدم پیچ doctor_khabar عینا مطلب شماره یکو تو پیج خودش گذاشته و به نام خودش زده
  بله مطلب شمارو

 • گور پدر ارزشی مرداد ۹, ۱۳۹۷

  برو ساندیستو شاف کن
  تا هرجا اسم امریکا میبینید دور دهنتون کف میکنه پاچه میگیرید