گشتی در تریتیاکوف مسکو: موزه هنری بزرگ پایتخت تزارها

هزار سال هنر روسیه را اینجا ببینید

گشتی در تریتیاکوف مسکو: موزه هنری بزرگ پایتخت تزارها

گالری تریتیاکوف مسکو را باید یکی از زیبا ترین و بزرگ ترین موزه های هنری و از مقصدهای گالری گردی پایتخت تزارها برشمرد. جایی که در محیطی دیدنی با معماری و دکوراسیون پر نقش و نگار، به ضیافت آثار هنری تاریخی و مجلل عصر تزارها می رویم. مسکو و سنت پترزبورگ (خوشگل ترین شهر قاره سبز) را در فهرست مقصدهای گردشگری هیجان انگیز جهان قرار داده اند و به همین خاطر توصیه می شود اگر در آینده نزدیک به فکر برنامه ریزی یک سفر مجلل و پر خاطره به کشورهای اطراف ایران هستید، سفر به میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ را فراموش نکنید که هم فال است و هم تماشا و برای دانشجویان هنر، یک case study فوق العاده.

این موزه در سال ۱۸۵۶ میلادی توسط یک فعال تجاری معروف به نام پائول تریتیاکوف تاسیس شد و علاقه زیادی به جمع آوری آثار هنری داست. او موزه ای که بعدها احداث کرد را به دولت واگذار کرد و این موزه ملی شد. از سال ۱۸۹۲ میلادی تا کنون بیش از یکصد سال است که اقدام نیکوکارانه تریتیاکوف در جمع آوری و نمایش آثار هنری، میلیون ها گالری گرد را به نگارخانه وی کشانده است.

تابلو نقاشی سمت راست توسط Ge Nikolay Nikolayevich با عنوان حقیقت چیست در سال ۱۸۹۰ میلادی کشیده شد و در نگارخانه تریتیاکوف مسکو به نمایش در آمده است

این فرد عاشق هنر، نیم قرن مشغول جمع آوری آثارهنری و سرمایه گذاری بر روی آنها در نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی شد. یکی از دلایل اینکه این تاجر جوان عاشق هنر شد، ارث ۴ میلیون روبلی بود که از پدرش برایش به جا ماند. این نگارخانه را یکی از بهترین موزه های هنری روسی در جهان می دانند و تنوع جذاب و شگفت انگیزی دارد. از نمادهای اسرار آمیز قرن دوازدهم میلادی گرفته تا شاهکارهای هنری تا قرن نوزدهم را در خود جای داده است.

یکی از نکته های جالب توجه در نگارخانه تریتیاکوف مسکو، برچسب گذاری کلیه آثار به زبان انگلیسی و روسی است تا بیننده برای آشنایی با آثار، مشکلی نداشته باشد. اگر چه توضیحات بیشتر آثار در فضای مجازی به زبان های مختلف در دسترس است. این موزه دارای دو ساختمان جداگانه است که شامل ساختمانی قدیمی با نمادها و نقاشی های قرن ۱۱ تا قرن ۱۹ و نمایشگاهی از آثار جمع آوری شده بعدی از قرن بیستم است.

در  این نگارخانه زیبا و شورانگیز هنری روسیه، هنر هزار سال اخیر جهان را میتوان در محیطی نه به بزرگی لوور پاریس یا گستردگی هرمیتاژ سنت پترزبورگ، بلکه در فضایی دوست داشتنی و کوچک در گالری تریتیاکوف مسکو شاهد بود.

ازدید از گالری تریتیاکوف فرصتی جالب برای تماشای روسیه از دریچه ی دیدگان هنرمندان بااستعداد است. در  این موزه مجموعه هایی ارزشمند از نقاشی های رئال روسی وجود دارد که نمونه هایی زیبا از هنر نو هستند. تماشای پرتره ها، چشم اندازها و تصاویر تاریخی به شما کمک می کند تا فرهنگ روسیه را بهتر درک و معماری روح اسرار آمیز روسیه را حل کنید. این گالری جاذبه ای غافلگیر کننده برای گردشگران است و با بازدید از آن هنرمندان بزرگ روسیه را کشف می کنید و به داستان پشت پرده ی هر کدام از نقاشی های معروف گوش می سپارید.

گالری ترتیاکوف مسکو روایتگر شاهکارهای هنری روسی است و اگر علاقه به آثار هنری دارید بازدید از آن را نباید به هیچ عنوان از دست بدهید. بنای موزه در سال های ۱۹۰۲ تا ۱۹۰۴ میلادی در بخش جنوبی کاخ کرملین درست شد تا در برگیرنده  مجموعه های هنری با ارزش روسیه باشد.

معماری ساختمان گالری تریتیاکوف مسکو

حتی نمای ساختمان موزه هم جذاب است و دیدنی چون به سبک افسانه های روسیه طراحی شده است. در زمان افتتاح این موزه هر سال تعداد آثار بیشتر و بیشتر می شد به طوری که ساختمان های کناری هم به نگهداری آثار موزه اختصاص پیدا کردند. این گالری دولتی با بیش از ۱۰۰ هزار اثر شامل نمادها، نقاشی ها، گرافیک ها و مجسمه ها یکی از بزرگ ترین موزه های روسیه است و مجموعه های رئال آن از نیمه دوم قرن ۱۹ بهترین نمونه در کشور هستند.

بلیط و نشانی گالری تریتیاکوف

موزه تریتیاکوف مسکو

ایندکس سایت موزه به زبان انگلیسی

تریتیاکوف

نمای نگارخانه

گالری تریتیاکوف یکی از محبوب ترین موزه های مسکو است و کسانی که علاقمند به بازدید از موزه ها هستند می توانند هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر به دیدن این موزه بروند. برای بازدید از موزه باید ۲۲۵ روبل هزینه پرداخت کنید البته هزینه ی ورودی کودکان ۱۳۰ روبل است. رفت و آمد به گالری تریتیاکوف هم آسان است چون به راحتی می توانید از طریق ایستگاه متروی Polyanka خودتان را به موزه برسانید. سایت موزه تریتیاکوف مسکو را در این نشانی دنبال کنید. نشانی موزه: Moscow, Lavrushinsky Lane, 119017 و ساعت  بازدید از ۱۰ صبح تا ۱۸ است.

در سفر به این موزه، نظرات تریپ ادوایزری ها را جدی بگیرید. اگر به دنبال همسفر در مسکو هستید، لونلی پلنتی را در نظر داشته باشید. رویدادهای رایگان گردشگران بین المللی مسکو گرد نیز هر روز در اینترنیشن برگزار می شود. سفر به روسیه اگر گروهی باشد، نیاز به روادید ندارد. اگر فن کارت جام جهانی را دارید، تا دسامبر ۲۰۱۸ سفر شما به روسیه بدون ویزا خواهد بود.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود